Poslední dvě školní kola Hearthstone turnaje mají vítěze

Verze pro tisk |

Poslední dvě školní kola Hearthstone Turnaje středních škol pro českolipský okres se odehrála na gymnáziu v Mimoni a na SOŠ a SOU v České Lípě. Mimoň zažila svou HTSS premiéru ještě v prosinci, na SOŠ a SOU se pak tým organizátorů ze SkillCraftu i se svou výbavou herní techniky dostavil 15. ledna.

Předvánoční atmosféra navodila na gymnáziu v Mimoni tu správnou turnajovou pohodu. 9 studentů se sešlo, aby společně strávili herně naladěný školní den. Vzhledem k nízkému počtu hráčů se turnaj odehrál systémem dvou skupin, v nichž se mezi sebou vzájemně utkali všichni hráči. Z každé skupiny pak do play-off postoupili dva z nich, kteří následně bojovali o věcné ceny a především postup do okresního finále.  

Z postupu a celkového vítězství se na konci turnaje radoval Jan Jech. Ve finále se mu podařilo porazit Zdeňka Pekaře, který pomáhal na své škole turnaj zorganizovat, 2-1. Zajímavostí je, že se oba hráči utkali už v základní skupině. V té nejprve s přehledem zvítězil právě Zdeněk a to se skóre 2-0. Ve finále to chvíli vypadalo, že Zdeněk svůj úspěch ze skupinového kola zopakuje, Honza ale nakonec nic nenechal náhodě a dokráčel si pro celkové vítězství a postup do okresního kola v České Lípě. 

1. místo: Jan Jech
2. místo: Zdeněk Pekař
3. místo: Jiří Kolovrátník

 

Turnaj na SOŠ a SOU se odehrál v polovině ledna. Už od samotného počátku jej provázela jedna komplikace za druhou. Organizátoři se ale nenechali zastrašit sněhovou nadílkou, transportem techniky do pátého patra, ani problémy s připojením do školní sítě i samotného battlenetu, na kterém se turnaje v Hearthstone odehrávají. Spojenými silami organizátorů, učitele informačních technologií i studentů se ale podařilo všechny problémy vyřešit. Přestože se pro hráče musely dočasně vytvořit administrátorské účty, kolem desáté hodiny dopoledne už turnaj nabíral na obrátkách. V jednu hodinu se už ve standardním čase přistoupilo k odehrání samotného finále, ze kterého do okresního kola postoupili dva studenti.

Tomáš Brabec I Lukáš Hon se poprvé setkali už ve skupině C. Z prvního souboje vzešel vítězně Lukáš, kterému se podařilo poměrem 2-1 soupeře porazit. Bez jediné prohry tak postoupil jako jasný vítěz skupiny, následován Tomášem, který už v žádném dalším zápase neprohrál. V play-off pak oba studenti suverénně postupovali až do závěrečného souboje, ve kterém se Tomášovi podařilo obrátit výsledek prvního utkání ve svůj prospěch a zvítězit.

1. místo: Tomáš Brabec
2. místo: Lukáš Hon
3. místo: Martin Lát

alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru