O víkendu se otevírá první český singltrek

Verze pro tisk |

7. až 9. května 2010 proběhne v Lázních Libverda slavností zahájení první singltrekové sezóny v České republice. Na návštěvníky čeká bajkování, zábava i odpočinek - to vše v nádherných kulisách klidného lázeňského městečka.

Po celý víkend je pro návštěvníky připraven zajímavý a bohatý program, aby si víkend užili naplno i mimo jízdu na samotných stezkách. Pro děti bude připravena Bajková školka s odborným dohledem a další atrakce. Dospělí si mohou vylepšit techniku jízdy na kole ve Skills centru nebo vyzkoušet netradiční závod o ceny na singltrekových stezkách, kde nerozhoduje pouze rychlost. Díky Test centru si návštěvníci mohou stezky vyzkoušet na kvalitních horských kolech. Pro jejich vlastní kola je připraven základní servis zdarma. Přes den je přichystaná odpočinková chillout zóna s hudebním doprovodem, večer živé koncerty v klubu Stodola.

Singltrek pod Smrkem je první síť singltrekových stezek navržená pro maximální prožitek z jízdy na kole a s respektem k přírodě. V minulém roce byl vybudován první okruh stezek, který je letos k dispozici širokému spektru terénních cyklistů.

Singltrek, jak je tento typ přírodních rekreačních stezek v šíři jediného jezdce nazýván, vede svahy v mírných sklonech. Vlní se mezi stromy. Nikdy nevede dlouho rovně, příliš z kopce ani do kopce. Respektuje tak lesní prostředí a dělá vše pro to, aby si lidé užili jízdu na kole a pobyt v lese. Singltrek pod Smrkem je unikátním naplněním partnerství mezi lesníky, samosprávou a neziskovým sektorem. Krajské ředitelství Lesů ČR v Liberci spolu se starosty Svazku obcí Smrk dlouho hledalo projekt, který by severní stranu Jizerských hor oživil cestovním ruchem a přitom by byl citlivý ke zdejší mimořádně krásné lesnaté krajině.

Řešení složitého zadání přinesla Česká mountainbiková asociace (ČeMBA) a její projekt singltreku. Významnou roli sehrál i český dovozce kol Merida, který dlouhodobě podporuje činnost ČeMBy směřující ke zlepšování podmínek pro terénní cyklistiku v Česku. Při důkladném vyhodnocení se ukázalo, že singltrek je nejvhodnější možností pro okolí Smrku. Od počátku roku 2008 se intenzivně pracuje na jeho přípravě. Díky jejich spolupráci je nyní k dispozici první okruh singltrekových stezek. Tím ovšem rozvoj Singltreku pod Smrkem nekončí. Pro příští léta jsou naplánovány další úseky stezek pro nové cyklistické zážitky.

Kompletní informace naleznete na www.singltrekpodsmrkem.cz


Program:

Pátek 14:00 - 17:00 hod
Bajková školka a vyjížďka pro děti

Sobota 9:00 - 19:00 hod - Areál Lázní Libverda
Bajková školka a dětský program - Zábava pro děti na kole i bez něj
Skills centrum - Zlepšete si svou techniku na kole
Test centrum - Otestujte si kvalitní horská kola Merida na singltreku
Servis kol - Základní servis vašeho kola zdarma
Hlídané parkoviště kol - Hlídané parkoviště kol k dispozici
 Lanové centrum – zábava nad zemí
 Chillout DJ`s zóna - Odpočiňte si během dne
Sobota 14:00 - 16:00 - Singltrekové stezky
Singltrek rally - Netradiční závod na kolech
Sobota 19:00 - 24:00 - Klub Stodola
Live koncerty - Živé koncerty kapel do noci

Neděle 10:00 - 14:00
Bajková školka / Skills centrum / Test centrum / Servis kol / Hlídané parkoviště
kol / Lanové centrum - zábava nad zemí / Prezentace singltreku
pro veřejnost - Dozvíte se, čím je singltrek jedinečný

Nahoru