Drážďany očekávají 400 tisíc návštěvníků

Verze pro tisk |

I letos se o třetím srpnovém víkendu na obou březích Labe slaví: ve 14 různých tematických areálech a na čtyřech pódiích, tentokrát pod heslem „Setkání vědy a umění“. Na pravém břehu ve čtvrti Innere Neustadt půjde o Drážďany multikulturní, zastoupeni jsou umělci a umělkyně různých národností a ochutnat tu můžete rozličné mezinárodní kulinářské speciality.

Nábřeží Königsufer bude reprezentovat barokní tvář Drážďan. Na pódiu na náměstí Theaterplatz budou v pátek v 19 hodin slavnosti zahájeny, poté následují zábavná vystoupení a koncerty. Podél Knížecího průvodu (Fürstenzug) letos vystavují malíři a karikaturisté a gurmáni tu najdou stánky s opravdovými lahůdkami.

Na Neumarktu je hlavním tématem již tradičně víno a vinařství a s letošní královnou vína tu můžete slavit 850 let vinařství v Sasku. Na náměstí Altmarkt si přijdou na své především děti a na náměstí Postplatz půjde hlavně o dopravu a mobilitu a v neděli zde můžete spatří Coca-Cola Show-Truck. Největší východoněmecká lidová slavnost (tzv. Volksfest) s akcemi a atrakcemi pro celou rodinu. Letošním motem bude „Setkání vědy a umění“. Slaví se na obou březích Labe ve 14 různých tématických areálech i na 4 pódiích.

KDY: pá-ne 17.-19.08.2012, sobota: 22 h ohňostroj

KDE: Centrum Drážďan, oba břehy Labe, most Augustusbrücke, ulice Hauptstrasse (Neustadt)

Drážďany očekávají 400 tisíc návštěvníků
Nahoru