Jsou nebankovní půjčky opravdu méně výhodné než ty bankovní?

Verze pro tisk |

Nutně potřebujete peníze a první, na koho si vzpomenete, je úřednice v kamenné bance? Jste přesvědčeni, že na internetu narazíte leda tak na podvodníky? Nebankovní společnost je podle vás jen společensky přijatelný název pro lichváře? Tyhle myšlenky jsou ve velké části naší společnosti silně zakořeněné a dost možná vycházejí z reálných zkušeností v minulosti. V roce 2017 je ovšem všechno jinak a říct kdo je hodný a kdo zlý už není tak snadné! Nebankovní půjčky si vydobyly své místo na trhu a získaly oblibu mezi velkým počtem žadatelů o úvěr. My vám dnes ukážeme, proč tomu tak je.

Internet hraje prim!
Nejen mladá generace, ale i ti, kteří už mají část života za sebou, jsou zvyklí na hledání informací a zařizování svých potřeb online. Je to pohodlné, rychlé a mnohým se líbí i zachování jisté anonymity. Internet navíc nabízí skvělou možnost! Srovnání půjček zde totiž každý zvládne díky specializovaným stránkám s porovnávači půjček. Pomocí nich se během pár sekund dozvíte o nejlepších nabídkách a nejnižších úrocích. A i když tu najdete také produkty klasických bank, nebankovní půjčky zde zkrátka hrají první housle, jelikož je tady nejen najdete a porovnáte, ale i velmi rychle kompletně zařídíte. Kamenné instituce jsou naopak dobře dostupné zejména starším lidem, kteří moderní technologie neovládají a preferují osobní jednání.

Menší částky seženete u nebankovních společností výhodněji
Jestliže vám chybí pár tisíc před výplatou nebo potřebujete rychle půjčit na opravu auta či nový spotřebič, jsou nebankovní půjčky to pravé pro vás! Většina v nich je zaměřena na klienty, kteří požadují menší částky a kteří peníze rychle splatí – obvykle do roka. V této oblasti je zde opravdu bohatá nabídka. Jednotlivé společnosti se předhánějí a nabízejí akce, které slibují často lepší podmínky než bankovní půjčky.

Jistě vás potěší i fakt, že ve velkém množství případů se vyhnete dokládání příjmů od zaměstnavatele a tedy zbytečnému papírování a ztrátám času. Peníze tak získáte opravdu bleskově. Pokud se navíc obrátíte na prověřenou známou společnost, nemusíte mít žádné obavy. I nebankovní společnosti jsou v dnešní době velmi přísně regulovány prostřednictvím zákonů a bedlivě sledovány Českou národní bankou.

Do banky pro statisíce a miliony
Řekněme však, že plánujete koupi pozemku a na něm chcete následně stavět rodinný dům. Potřebujete několik milionů a víte, že budete splácet pomalu až do důchodu. Asi chápete, že toto je úplně jiná situace, než náš předchozí případ. Zde je opravdu návštěva klasické banky na místě. Jednání o hypotéce nebo úvěru ze stavebního spoření bude vyžadovat řadu dokumentů, jako je vypracování odhadu, předložení plánů, výpisů z katastru, vytvoření rozpočtu a mnoho dalšího. I v tomto případě vám však můžeme jen doporučit zahájit celou akci na internetu. Nejprve si vyhledejte, kde získáte nejnižší úroky a až poté vybranou banku navštivte osobně.

Banky si vás pořádně proklepnou
Ať už potřebujete pět tisíc nebo pět milionů, v bance to nerozlišují. Při každé žádosti si vaši osobu pořádně prolustrují a vždy prověří bankovní i nebankovní registry. Pro ty, kteří v nich mají negativní záznam, třeba kvůli nezaplacenému paušálu od mobilu, jsou tedy bankovní úvěry na několik let nedostižné. Pokud je to i váš případ, jsou pro vás nebankovní půjčky jedinou šancí, jak vyřešit nečekanou situaci s chybějícími financemi. Pravděpodobně u půjčky bez prověřování registrů zaplatíte vyšší úroky, buďme však rádi alespoň za tuto možnost.
 

Nahoru