Everesta, s.r.o. dala šanci nezaměstnaným mladým lidem

Verze pro tisk |

„Šance pro vás“, tak se jmenoval rekvalifikační projekt, který realizovala vzdělávací a poradenská společnost Everesta, s.r.o. Cílem projektu bylo rekvalifikovat 20 vybraných mladých lidí na pozici operátora call centra. Velkou motivací pro ně bylo to, že osm účastníků Everesta po úspěšném složení zkoušky zaměstná.

Závěrečné zkoušky a slavnostní předání certifikátů proběhlo v pátek 27. května v sídle společnosti v České Lípě. Na slavnostním zakončení projektu byl přítomen také generální ředitel společnosti Everesta Radomil Bábek. Osm vybraných uchazečů již od pondělí 30. května nastoupilo do společnosti Everesta jako její zaměstnanci.

Na průběh závěrečných zkoušek a na to, co všechno obnášely, jsme se zeptali vedoucí call centra Marie Šedivé: „Závěrečná zkouška se skládala ze tří částí. Účastníci museli nejprve napsat písemný test, který se skládal z 35 otázek různých typů. Poté skládali ústní zkoušku, která spočívala ve splnění zadaného úkolu: operátor měl nabídnout firmě konkrétní produkt. Praktická část závěrečné zkoušky obnášela vyhledání dvou nových firem. Ty pak operátor musel zapsat do databáze, obvolat je, představit společnosti naše služby a zapsat komunikaci podle předepsaných postupů.“ Pro osm vybraných frekventantů znamenalo úspěšné splnění závěrečné zkoušky novou pracovní příležitost. Jeden z nových zaměstnanců call centra Everesty, Pavel Černý, nám na otázku, jak se mu rekvalifikační projekt líbil, odpověděl: „Celkově jsem byl hodně spokojen, projekt splnil moje očekávání.“ Největší přínos spatřuje Pavel Černý v tom, že se naučil zvládat komunikaci, kurz byl podle něj efektivní, protože ho naučil to, co potřebuje ke své práci.

Rekvalifikační projekt „Šance pro vás“ byl finančně podporován z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost v rámci výzvy Integrace sociálně vyloučených skupin na trhu práce. Cílovou skupinou byly mladí lidé s nízkou nebo nulovou kvalifikací. O to víc byl tento projekt užitečný.

* * *

O společnosti Everesta

Vzdělávací a poradenská společnost Everesta (dříve ECS Edconsia) se sídlem v České Lípě má své zastoupení již v šesti českých a moravských městech. Vzdělávání, firemní poradenství, eventy a konference a další služby firmám, to jsou hlavní oblasti, ve kterých nabízí svým klientům pomoc. Dceřiná společnost ECS Eurofinance se specializuje na kompletní dotační poradenství a konzultační služby v oblasti zadávání výběrových řízení.

Nahoru

Komentáře

Re: Everesta, s.r.o. dala šanci nezaměstnaným mladým lidem

Tak nějak !

Nahoru

Re: Everesta, s.r.o. dala šanci nezaměstnaným mladým lidem

hustý. dvě mega dostali za nic.

Nahoru

Re: Everesta, s.r.o. dala šanci nezaměstnaným mladým lidem

Arábákům z konkurenčních firem netřeba info dodávat. Ti mají svoje nou hau.

Nahoru

Re: Everesta, s.r.o. dala šanci nezaměstnaným mladým lidem

Jojo, Everesta pomáhá dojit EU jiným, proč né sobě. Tenhle článek je součástí povinné publicity, ale je mi divné, jak moc se poslední dobou v českolipských médiích mluví o Everestě.. No nic. Jinak, je jasné, že buď ty svoje školili sami, nebo metodou ruka ruku myje od někoho jiného. Ale spíše sázím za domácí práce. Takže dostali 2mega, cena za den 25000 nez DPH a svým lektorů dávají maximálně 2.000 Kč. Takže slušný zisk do kapsy ne? Konečne bude na nová auta :-) Ale nenechte se mýlit, nejsou jediný. Jedna firma s kopírkami, dejme tomu že je to velké I, dostala dotaci na vyškolení svých techniků na svoje kopírky. Říká se tomu specifické vzdělávání. Dostali 2,5 mega. Taky slušný, protože se kluci budou školit navzájem.. No nic, hlavně že máme dost peněz všichni okolo ne?

Nahoru

Re: Everesta, s.r.o. dala šanci nezaměstnaným mladým lidem

Těmto otrapům a podomním agentům s teplou vodou buď pokládám sluchátko a nebo si z nich dělám plastelínu.To podle nálady.Hovořím pouze se svým osobním trenérem a bankéřem.

Nahoru