Chcete se stát Přáteli lososa?

Verze pro tisk |

Také byste chtěli mít čerstvého lososa na svém stole, navíc v přijatelné kvalitě i ceně? Staňte se Přáteli lososa, jako to udělaly desítky jiných Českolipanů.

Přátelé lososa se zabývají importem čerstvých chlazených lososů z Norska do České republiky. Ryby jsou pod veterinárním dohledem šetrně usmrceny, zbaveny vnitřností, očištěny a zachlazeny čerstvým ledem. Putují do České republiky, kde jsou v expresně krátkém čase přebaleny do speciálních "termoponožek" a exportovány cílovým zákazníkům.

Jaký je původ lososů?

Vajíčka a mlíčí pocházejí od nejsilnějších jedinců žijících ve volné přírodě. V sádkách v norských fjordech trvá tři roky, než losos dosáhne požadované hmotnosti kolem pěti kilogramů. Krmení probíhá podobně jako ve volné přírodě, tedy potravním řetězcem. Lososi nejsou dokrmováni žádnými umělými látkami ani antibiotiky!

Která města zavážíme?

Prozatím zaváží Přátelé lososa do těchto měst: Praha, Mladá Boleslav, Liberec, Česká Lípa, Děčín, Ústí nad Labem a Litoměřice.

Jak si můžete lososa objednat?

Losos má v průměru 5,5 kg, je celý a vykuchaný. Cena za 1 kg je 200 Kč. Objednání je velmi jednoduché - na webových stránkách www.pratele-lososa.cz stačí vyplnit objednávkový formulář.

Po uzavření objednávek je každý zákazník informován o přesném místě a čase, kde bude možné v jeho zvoleném místě odběru rybu vyzvednout. Výdej probíhá přímo z chladící dodávky v barvách Přátel lososa.

Chtěli byste zavést lososa až do Vaší firmy?

Ryby zavážíme až do areálů firem, zaměstnanci tak nemusejí opouštět své pracovní místo. Losos na Vás počká zabalený a zasypaný čerstvým ledem v termobedýnce.

V případě zájmu o tuto službu nás kontaktujte e-mailem: objednavky@pratele-lososa.cz

Plánované importy v roce 2012:

·         3. srpna 2012  – pozor: uzavření objednávek je 25.7.2012!

·         17. srpna 2012

·         12. října 2012

·         23. prosince 2012

Maso z lososa obsahuje:

•             nenasycené mastné kyseliny Omega-3 a Omega-6, které mají pozitivní vliv na kardiovaskulární systém člověka,

•             vitamíny skupiny B (působí příznivě na nervový systém a oči, podporuje paměť, funkci štítné žlázy, chuť k jídlu a činnost střev, zlepšuje kvalitu kůže, vlasů a nehtů),

•             velké množství fosforu (základní stavební prvek kostí a zubů, nezbytný pro správnou funkci svalů, ledvin, srdce a nervové soustavy.

Díky velmi nízkému obsahu sacharidů a celkové nízké kalorické hodnotě je vhodný pro redukční dietu.

 Jezte ryby, buďte Přáteli lososa!

www.pratele-lososa.cz

Facebook:

https://www.facebook.com/PrateleLososa

Nahoru

Komentáře

Re: Chcete se stát Přáteli lososa?

Já se chci stát přátelem kapra a pstruha, volové.

Nahoru

Re: Chcete se stát Přáteli lososa?

A kdo ti brání?

Nahoru

Re: Chcete se stát Přáteli lososa?

Možná ten, kdo dosud nezaložil anonymní webovou stránku Přátel kapra a pstruha, na níž by byly jen dva konkrétní údaje - částka 1000,- Kč jako záloha a číslo účtu, na který se má poslat.

Nahoru

Re: Chcete se stát Přáteli lososa?

Bez obav, vse funguje bez problemu. Ryba je cerstva, vykucha a excelentni. Uz jsem ji mel 2x a urcite to nebylo naposledy. Na strance na facebooku je uveden i neanonymni mail a o stavu objednavky jste informovani i neanonymne SMSkou, rovnez rybu mi predavali zivi lide.

Nahoru

Re: Chcete se stát Přáteli lososa?

Mám stejnou zkušenost jako Assam. Lososa jsem bral dvakrát a půjdu do toho určitě znova. Kapra mám rád, ale přece jen je to postní jídlo. I když losos dříve taky býval jídlo chudých .o).

Nahoru

Re: Chcete se stát Přáteli lososa?

Tak to jsem rád (skutečně!), že to alespoň funguje. Ta stránka ale opravdu nevzbuzuje důvěru - není tam jediné jméno, adresa, telefonní číslo ...
Dobrou chuť :-)))

Nahoru

Re: Chcete se stát Přáteli lososa?

Nějaký recept by nebyl?

Nahoru

Re: Chcete se stát Přáteli lososa?

Žádný spolek přátele kapra a pstruha bohužel neexistuje. V Čechách bych žral kapra, případně toho pstruha, ale za prvé to neni normálně k sehnání a za druhé ty ceny.

Nahoru

Re: Chcete se stát Přáteli lososa?

Já myslel, že kapr je v každém rybníku. Losos je přece taky naše původní ryba.
Co se týká receptů, nejjednodušší je ho namarinovat a hodit na deset minut do trouby na pečícím papíře.

Nahoru

Re: Chcete se stát Přáteli lososa?

Zivy kapr a pstruh se daji bez problemu v Lipe sehnat celorocne v rybarne na Trznim namesti. Pokud jezdite do Prahy, tak v Libechove jsou sadky, dale byly v Jablonnem a v Doksech.

Nahoru

Re: Chcete se stát Přáteli lososa?

Liběchov je hodný doporučení - koupíte tam živou rybu.

Nahoru

Re: Chcete se stát Přáteli lososa?

Liběchov je proslulý..

Nahoru