Šachová Corrida odstartovala simultánkami

Verze pro tisk |

Slavnostní zahájení letošní Novoborské šachové Corridy proběhlo včera v 18.00 hodin v Navrátilově síni v Novém Boru. Program byl bohatý a na své si jistě přišli všichni příznivci královské hry.

Na úvod večera ocenil starosta města Jaromír Dvořák úspěšné mládežníky z novoborského šachového klubu, kteří v loňské sezoně dosáhli historického úspěchu na mistrovství České republiky. Dále proběhlo představení aktérů dvou plánovaných zápasů a los figur pro první čtvrteční partii. Atraktivní pro diváky byla bezesporu následná simultánka, ve které norský velmistr vyzval hráč novoborského B-týmu. Mládežníky prověřil nejlepší český junior Nguyen Thai Dai Van.

Samotné zápasy budou probíhat od dneška v restaurantu Ajeto v Novém Boru vždy od 16.00 hodin. Na hlavní šachovnici vyzve nejlepší český šachista David Navara norského velmistra Jon Ludviga Hammera, který je sekundantem současného mistra světa Magnuse Carlsena. Ve druhém zápasu změří síly hráč novoborského extraligového týmu Tadeáš Kriebel s juniorskou nadějí českého šachu Nguyenem Thai Dai Vanem.

Pro návštěvníky bude komentovat průběh zápasu dvojice velmistrů Robert Cvek a Ján Markoš, speciálním reportérem bude letos mezinárodní mistr Pavel Šimáček. Živý přenos můžete sledovat i na internetu.

Corrida.nss.cz 

alt
alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru