ZŠ Jižní oslavila své 35 výročí

Verze pro tisk |

Místo učení děti ze základní školy Jižní v České Lípě po celé úterý 11. prosince slavily, a to hned 35. výročí od zahájení výuky v jejich vzdělávacím zařízení. Od osmi hodin dopoledne až do konce vyučování probíhal ve škole Den otevřených dveří, který se nesl především v duchu blížících se Vánoc.

Přijít se podívat mohl každý, od tří hodin se pak uskutečnilo slavnostní setkání bývalých zaměstnanců a dalších pozvaných hostů. Mezi nimi nechyběla starostka České Lípy Hana Moudrá ani oba místostarostové, Jiří Kočandrle a Tomáš Vlček.

Po celý den se děti věnovaly nejrůznějším aktivitám, vyučování bylo zrušeno. Žáci na prvním stupni si hráli na interaktivní tabuli nebo změřili své sportovní síly v rámci „čertovského šplhání“. Naopak žáci z druhého stupně si povídali o Vánocích v anglosaských zemích nebo o začátcích tradice vánočních svátků v Německu. Dozvěděli se i o tom, jak se slavily Vánoce za první republiky, vyrobit si mohli také dárečky pro své blízké z keramiky. Se svými dovednostmi a schopnostmi se poté odpoledne děti vytáhly před pozvanými hosty. Radost přítomným udělaly i děti z mateřské školy Jižní, které zazpívaly několik písniček. 

ZŠ Jižní oslavila své 35 výročí
Nahoru