Autor - Kristýna Brožová

Česká Lípa přispívá ke snížení uhlíkové stopy

18.6.2019 12:00 | Česká Lípa

Díky systému třídění odpadů, který v České Lípě funguje, město významně přispívá ke snížení takzvané uhlíkové stopy a napomáhá tak zlepšit životní prostředí. Jen za loňský rok se díky vytříděnému odpadu podařilo „ušetřit“ 2,6 tisíce tun emisí CO2, které by jinak byly vypuštěny do ovzduší, a nespálilo se 52 milionů MJ energie, která by jinak byla potřeba pro výrobu. Informace má město díky spolupráci s firmou EKO-KOM a.s., která každoročně městu zasílá takzvané osvědčení o úspoře emisí.

Město důsledně kontroluje plnění smlouvy na zajištění MAD v Lípě

14.6.2019 06:55 | Česká Lípa

Od prvního dubna letošního roku je platná smlouva na zajištění městské autobusové dopravy, kterou pro město Česká Lípa zajišťuje firma BusLine MAD Česká Lípa s.r.o. Tato smlouva byla uzavřena na následujících 10 let, hodnota zakázky v době výběru dodavatele a za předpokladu, že by se v městské autobusové dopravě nic nezměnilo, byla stanovena na 530 milionů korun bez DPH. Vzhledem k tomu, že uzavření smlouvy provázely kontroverze a z pohledu současného vedení města nestandardní kroky, město plnění smlouvy důsledně kontroluje.

V českolipském íčku mají nového dětského průvodce městem

10.6.2019 21:28 | Česká Lípa

Regionální turistické informační centrum na náměstí T. G. M. v České Lípě rozšiřuje sortiment svých propagačních předmětů. Od začátku června si tak turisté i občané mohou v íčku za 55 korun koupit dětského průvodce „S pastelkami městem Česká Lípa“. Obsahem balení je samotný papírový průvodce a také pastelky, které budou děti při procházení městem podle průvodce potřebovat.

V České Lípě je pět nových kontejnerů na plechovky

7.6.2019 07:47 | Česká Lípa

Stále častěji vidíme kolem sebe lidi, kteří sedí venku a vychutnávají si vychlazený nápoj z plechovky. Vzhledem k tomu, že i plechovky se mohou dále zpracovat na výrobní materiál pro nové výrobky, je dobré je třídit. Ekologicky smýšlejícím lidem jde Česká Lípa naproti a proto je v České Lípě nově rozmístěno pět šedých kontejnerů na třídění plechovek.

Ředitelkou příspěvkové organizace Kultura je Tereza Vraná

6.6.2019 06:44 | Česká Lípa

Novou ředitelkou příspěvkové organizace Kultura bude od 1. července Tereza Vraná. O jejím jmenování do funkce rozhodli českolipští radní na svém zasedání v pondělí 3. června. Nová ředitelka vzešla ze druhého kola výběrového řízení na tuto pozici, které radní vypsali v dubnu tohoto roku.

Zastupitelé přidělovali dotace z dotačních programů města

4.6.2019 16:12 | Česká Lípa

Desítky žádostí o dotace v rámci celkem deseti dotačních programů města schválili českolipští zastupitelé na svém květnovém jednání. Mezi jednotlivé žadatele rozdělili celkem 26,4 mil. Kč, při rozdělování peněz se zastupitelé řídili doporučením výborů zastupitelstva a komise pro prevenci kriminality. O peníze mohli spolky i jednotliví občané žádat od 4. do 18. dubna, peníze z dotačních programů by měli žadatelé dostat v průběhu června.

Budova bývalé České pojišťovny již oficiálně patří městu

3.6.2019 23:09 | Česká Lípa

Majitelem budovy bývalé České pojišťovny v ulici U Synagogy v centru České Lípy je oficiálně město. Může tedy zahájit kroky potřebné k tomu, aby budovu po více než pěti letech uvedlo znovu do provozu. Českolipští zastupitelé tak na svém květnovém jednání schválili rozpočtovou změnu, kterou uvolnili do rozpočtu města 2,5 milionu korun pro první potřebné opravy, revize a zahájení projektové přípravy.

Město opět centrálně nakoupí plyn a elektřinu na další rok

23.5.2019 14:07 | Česká Lípa

Nízká cena, rychlost a operativnost nákupu. To jsou výhody nákupu energií na komoditní burze, kde Česká Lípa plyn a elektřinu nakupuje už od roku 2013. Stejným způsobem chce město dodávku důležitých energií zajistit i pro rok 2020, a to nejen pro sebe, ale i pro všechny své příspěvkové organizace.

Tým Recyklojízdy se zastaví i v České Lípě, tématem jsou baterie

22.5.2019 23:01 | Česká Lípa

Recyklojízda je celorepublikový projekt, v rámci kterého se sportovní aktivitou upozorňuje na důležitost recyklace nejrůznějšího odpadu. V letošním roce podpoří projekt recyklaci baterií, tříčlenný tým zdolá na elektrokolech celkem 800 kilometrů napříč celou republikou. Start Recyklojízdy bude 11. června v Českém Těšíně, v České Lípě se recyklační tým zastaví v úterý 18. června v 8:30 na náměstí T. G. Masaryka.

Hlavní hvězdou Městských slavností bude Noid a The Backwards

16.5.2019 22:04 | Česká Lípa

Slavná jména české hudební scény, lunapark, stánky, oblíbená Neckyáda nebo 3D maraton v kině, slavnostní zahajovací koncert v bazilice Všech svatých. To vše si budou moci lidé užít v rámci tradičních Městských slavností Města Česká Lípa, které se letos budou konat od pátku 21. do neděle 23. června. Nejzářivějšími hvězdami budou Václav Noid Bárta a kapela Backwards, která patří k nejlepším Beatles revival kapelám na světě. Až na výjimky je program slavností je jako vždy zdarma.