První Hearthstone turnaj zná svého vítěze

Verze pro tisk |

Poslední listopadový den odstartoval sérii turnajů v počítačové karetní hře Hearthstone pro školy v celém Libereckém kraji. První z nich se konal na Euroškole v České Lípě a zúčastnilo se jej 35 hráčů, což je celý dvojnásobek účastníků loňské první sezóny.

Se vzrůstem zájmu organizátoři sice počítali, ale i přesto vyhrazené dvě učebny, které hráčům byly k dispozici, nestačily velkému zájmu ze strany studentů. Někteří hráči využili možnosti hrát na svých vlastních noteboocích a pro ty ostatní na scénu nastoupily Fujitsu notebooky, které s sebou vozí herní eventová agentura SkillCraft.

Pro každého z účastníků byl připraven časopis Score a balíček sušeného masa od firmy Fine Gusto. Na vítěze pak čekala herní myš Alienware a Battlefield hra od ABC, pro druhého nejlepšího hráče bylo připraveno triko Wildstar a herní titul Theatre of War 3: Korea od muve.cz a poslední finalista získal MXGP hru od Comgadu.

Mezi hráči byla i jedna dívka, což není v Hearthstone vůbec neobvyklé. Na Mistrovství České republiky se v této hře před měsícem setkali týmoví spoluhráči z Majestic Lions, Namcor a jeho kolegyně Karolínka. Ta se stala historicky první ženou, která se dokázala nejen kvalifikovat na MČR, ale zároveň získat skvělé druhé místo.

Na Euroškole v pondělí s úderem 8. hodiny ránní v počítačových učebnách namísto klasické výuky započaly duely v Hearthstone. Hrálo se systémem 1v1 na dvě vítězné hry. Poražený hráč si po prvním zápase mohl změnit balíček, vítěz si jej naopak do dalšího zápasu ponechával. Z každé ze 7 skupin postoupili 2 nejlepší hráči do play-off.

Zde se pak nejlepších 14 studentů utkalo v jednoduché eliminaci v Conquest módu. Jasným adeptem na vítěze byl Patrik Hrdlička alias barnycz, který zopakoval loňský úspěch a hned od počátku turnaje neochvějně sbíral jednu výhru za druhou a nenechal se nikým ohrozit. Jako jedinému se mu tak podařilo projít skupinami i pavoukem s čistým štítem a bez utržení jediné prohry. Hned v závěsu se drželi Jan Peřina aka GymRatTolerance a Milan Mizera pod přezdívkou jackxwolf. Oba tito hráči byli ve skupině poraženi pouze jednou a následně dvakrát v play-off.

Finálové pořadí je tedy následující:

1. Místo Patrik Hrdlička
2. Milan Mizera
3. Jan Peřina 

 

Foto: Radek Vebr

alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru