Našla Česká Lípa Hearthstone krajského šampiona i pro tento rok?

Verze pro tisk |

Soukromá podnikatelská střední škola Česká Lípa, 8.00 ráno. Na scénu padají z rukávů bohů první esa dalšího blížícího se Hearthstone turnaje středních škol – pořadatelé vystupují z aut, berou batohy, kufry, bedny a tašky plné cen či techniky a za zvuku imaginární fanfáry vstupují do budovy školy, která se pro tento den stane bitevním polem.

Jedna z učeben, kterou místní středoškoláci jistě znají jako vlastní boty, se za jejich přičinění s lehkostí proměnila z místa vědomostního týrání na vysněné hráčské doupě.

Akci nechyběl ani správný šmrnc z hlediska vedení. Známé „škola hrou“ zde totiž propagoval nikdo jiný než budoucí lektor této školy, Lukáš Vobecký, který měl jako již tradičně i tento HTSS na starost. Pokud to některý z místních karbaníků tušil, jistě se daným osobám po tomto turnaji v hlavě promítla vize světlých zítřků.

I zde, v České Lípě, dámy prokázaly, že Hearthstone a jeho oficiální kompetitivní události se týkají i jejich řad a to bez debaty. Zatímco tento HTSS byl komorního rázu, kdy se hráči samovolně vyselektovali na třináctičlennou elitu, o to víc měly dvě přítomné slečny možnost prokázat pánské části osazenstva, že příští rok nemusí být na mistrovství republiky jejich zastoupení pouze jednočlenné. Mluvit o tom může právě umístění jedné z nich, kdy skončila v top 5. Její další postup zmařila osudová těsná prohra o jeden život v souboji proti finalistovi, který na tomto turnaji ke konci dosáhl na stříbrný stupínek.

Z turnaje vyšli s pomyslným postupním vavřínovým věncem dva hráči. Jedním z nich byla i známá tvář z loňského roku, kdy dvakrát vyhrál nad tehdy ještě budoucím vítězem celé sezóny. Snad právě proto byla jeho prohra ve třetím a rozhodujícím vyřazovacím kole trochu zklamáním. Ale hra je nemilosrdná a plná stále přibývající konkurence na Hearthstone scéně, proto si každé umístění na vrchu žebříčku zaslouží respekt Hearthstone komunity i náležitou odměnu.

Při pomyslném nástupu na schůdky vítězů už na bronzového karbaníka čekala PC hra Deus Ex Collection od Muve.cz a hra pro PS3, Motorbike Racing Pack. Výše zmíněné stříbro bylo oceněno Diablo přívěškem na klíče a kšiltovkou DX Racer a zlatou pozici pořadatelé odměnili Assasins Creed perem na psaní a tričkem Watch Dogs.

Jak tedy finální trojice vypadala?
1. místo "Dotyourface" – Michal Krampera
2. místo "DenyOne" – Denis Lasab
3. místo "Klugic" – Jan Kluger

Fotky: Organizátoři HTSS

alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru