10. výročí od povodní

iGymnázium Česká Lípa (41. týden)

Verze pro tisk |

Fotografie z exkurze do knihovny a z vyhlašování nejlepších studentů kraje. Ocenění pro Tomáše Novotného a výčet jeho loňských úspěchů. Co nového v prevenci? Video z jednání o budoucnosti projektu Lanterna Futuri.

V pondělí 1. října se třída V. A zúčastnila exkurze do českolipské knihovny. Program byl rozdělen do dvou částí. Nejprve se uskutečnil teoretický výklad, studenti se seznámili s tím, jak knihovna funguje a jaké služby poskytuje. Ve druhé části plnili praktické úkoly - práce s on-line katalogem, vyhledávání knih apod.

V úterý 2. a ve čtvrtek 4. října se již konaly první tradiční burzy středních škol, a to konkrétně na ZŠ Lada a ZŠ Partyzánská. Obou se zúčastnili zástupci vedení školy a informovali žáky z 9. tříd a jejich rodiče o obsahu studia, aktivitách a výsledcích školy a pravděpodobné podobě přijímacího řízení v roce 2013.

Náš metodik prevence Mgr. Milan Bárta se ve středu zúčastnil semináře Mgr. Michaely Veselé, který byl věnován diagnostice sociálně-patologických jevů ve škole, screeningu a tvorbě Minimálního preventivního programu školy. Nutno dodat, že ze semináře přišel nadšený, což u podobných akcí nebývá pravidlem.

Liberecký kraj v posledních letech každoročně oceňuje nejlepší žáky "svých" škol. Zve na malou slavnost spojenou s gratulací a finanční odměnou vždy ty, kteří se umístili na předních místech v celostátních kolech soutěží.

Letos tato akce proběhla v budově krajského úřadu ve středu 3. října od 14 hodin a nás velmi těší, že jsme mohli nominovat našeho studenta Tomáše Novotného, žáka třídy septima A. Tomáš byl oceněn především za loňské vítězství v matematické soutěži Klokan v kategorii Junior, ale získal i 1. místo v krajském kole fyzikální olympiády (kat. C), dále 2. místo v krajské chemické (kat. B) a matematické olympiádě (kat. B). Matematika je jeho nejsilnější stránkou, a tak si zkusil i krajské kolo v nejvyšší kategorii A, kde skončil třetí. Vítězství mu neuniklo ani v krajském kole logické olympiády. Blahopřejeme a děkujeme Tomášovi za vynikající reprezentaci školy v minulém školním roce!

Ve čtvrtek a pátek se čtyři naši učitelé zúčastnili hodnotícího a plánovacího semináře projektu Lanterna Futuri, který je součástí výchovně vzdělávacího programu školy již od roku 2004 a nedávno byl vybrán k reprezentaci mezi projekty z celé Evropy (viz minulé iGéčko - zde).

V německém Grosshennersdorfu se nejvíce diskutovalo o zapojování nových učitelů do projektu, o roli učitele na jednotlivých workshopech a rovněž byly s polskou a německou školou dohodnuty termíny těchto týdenních studentských dílen pro roky 2013 a 2014.

Nahoru