iGymnázium Česká Lípa (40. týden)

Verze pro tisk |

V kyperském Limassolu se udělovaly Evropské  jazykové ceny desetiletí a my byli při tom. Úspěch i v krajském kole CORNY poháru v atletice. Rozběhly se exkurze do knihovny.

V úterý 25. září se v Liberci uskutečnilo krajské kolo středoškolského CORNY poháru v atletice. Soutěže se zúčastnila i družstva chlapců a děvčat z Gymnázia Česká Lípa a obě si vedla dobře. Čtvrté místo dívek a třetí místo chlapců je v náročné konkurenci škol (především z Jablonce a Liberce) opravdu úspěchem.

V dívčím družstvu se role tahounů ujaly Gábina Daníčková (byla druhá ve skoku do výšky s výkonem 148 cm, stejným jako vítězka, a dokonce si vylepšila osobní rekord ve skoku dalekém výkonem 493 cm) a Tereza Hrochová (nejen výborně zaběhla 800 m, ale ještě bojovala ve štafetě a v běhu na 200 m).

V kategorii chlapců určitě stojí za pozornost výkony Honzy Merlíčka. Byl druhý ve skoku vysokém výkonem 176 cm a dobře běžel 400 m, ale hlavně zabojoval v posledním úseku štafety, kdy v cílové rovince doslova smazal konkurenty.

To, že se naše družstva umístila v horních patrech tabulky, však nebyla zásluha jen těchto hlavních opor, ale všech ostatních, neboť jakékoli podcenění soupeřů by se v této konkurenci vymstilo.  Právě bojovnost, odhodlání a dobrá nálada byly atributy, které zdobily studenty naší školy v krajském finále.

Ve dnech 26. - 29. září se Mgr. Helena Paszeková zúčastnila evropské konference s názvem Multilingualism 2012. Akce se konala v kyperském Limassolu a byla spojena s představením úspěšných projektů, které v uplynulém desetiletí získaly ve svých zemích Evropskou jazykovou cenu Label. Každá země však  mohla   vyslat  pouze jeden projekt, tím více nás tedy těší, že NAEP vybral za toto období projekt Lanterna Futuri, jehož jsme spolupartnerem společně s polskou a německou stranou. Cenu Label jsme získali v roce 2008.

Konference probíhala v důstojném prostředí Evagoras Lanitis Centre a jednání se nesla v duchu myšlenky co nejširšího všestranného vícejazyčného vzdělávání, a to nejen ve školách. Každý projekt měl svůj prezentační stánek a v průběhu akce docházelo k cenným výměnám informací, diskusím a to je velmi užitečné jako inspirace do další práce. Nakonec bylo zástupci Evropské komise vybráno pět nejlepších projektů, které získaly evropskou cenu. Ten náš mezi nimi sice nebyl, ale všech zbývajících 25 projektů bylo oceněno jako nejlepší v rámci svého státu. Takže my máme skleněnou plaketu s nadpisem Evropská jazyková cena Label 2012 – Nejlepší projekt České republiky.

Náš projekt Lanterna Futuri pokračuje samozřejmě i v tomto školním roce – již 4. října jedou na plánovací seminář učitelé, studentské dílny pak proběhnou v listopadu (jede třída VI. B) a poté v březnu 2013 (třída VI. A).

25. 9. absolvovaly třídy 1.A a kvinta B odbornou  exkurzi do českolipské knihovny, kde jim knihovnice vysvětlily, jak pracovat s informacemi a jaké služby knihovna poskytuje.

Nahoru

Komentáře

Re: iGymnázium Česká Lípa (40. týden)

Pěkný tři studentky nebo to jsou učitelky?

Nahoru