Druhý turnaj Hearthstone za námi

Verze pro tisk |

Dějištěm druhého ze série turnajů v rámci HTSS se stala Střední průmyslová škola v České Lípě. Ve čtvrtek se zde utkalo 39 hráčů, kteří byli nejprve rozřazeni do skupin, z nichž následně vzešlo 16 finalistů. Ti se pak utkali ve finále o postup do krajského kola i o věcné ceny.

Stejně jako tomu bylo v prvním turnaji sezóny, i tentokrát na všechny účastníky čekaly balíčky sušeného masa Fine Gusto a ke čtení pak časopisy Score. S předchozím turnajem je také spjata dvojnásobná účast studentů oproti loňskému roku, kdy Hearthstone turnaj středních škol odstartoval vůbec poprvé. Vybavení počítačové učebny pro takový počet hráčů nestačilo, a studenti tak i tentokrát dostali možnost hrát na dotykových noteboocích Fujitsu a někteří z nich zvolili možnost hrát na vlastních zařízeních.

Turnaj započal souboji hráčů v 8 základních skupinách po 4–5 studentech. Z každé z těchto skupin pak 2 nejlepší hráči postoupili do play-off a započal dlouhý čtyřhodinový boj o postup do semifinále, do kterého se probojoval obhájce loňského titulu šampiona školy Petr Fogl, dále pak Jiří Poláček ze 3. ročníku a dva středoškolští junioři z prvních ročníků, z nichž se do finále probojoval Tomáš Kropáček.

Ve finále proti sobě tedy stanul obhájce loňského titulu a student prvního ročníku. Oba šampioni měli postup na krajské kolo jistý, a tak finálové hry probíhaly v poklidném duchu. Petr, který si před turnajem na zopakování výkonu z první sezóny nevěřil, nakonec dokázal porazit Tomáše 2:1, a obhájit tak svůj titul HTSS šampiona Střední průmyslové školy.
Petr jako vítěz získal triko Assasins Creed: Unity a hru od ABC Data, pro druhé místo byl připraven TV tuner od Avermedia a hra od Comgadu a třetí finalista pak získal hru od muve.cz.

Českou Lípu už do Vánoc čekají pouze dva HTSS turnaje. První z nich bude hostit Obchodní akademie, kde se kvůli většímu zastoupení v řadách studentů předpokládá vyšší účast něžného pohlaví, což dokazuje i fakt, že samotnou organizátorkou turnaje na škole je jeho zástupkyně Marie Bíglová. Poslední letošní českolipský turnaj pak proběhne na Střední podnikatelské škole.

Finálové pořadí:

1. místo Petr “Daxoker” Fogl
2. místo Tomáš “Kropi” Kropáček
3. místo Jiří “AntiMonCZ” Poláček

 

Foto: Radek Vebr

alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru