Studentlajf: Spalovali jsme mrtvoly & volili

Verze pro tisk |

Vítám vás u dnešního nabitého a velmi na kulturu zaměřeného článku. Snad si mě pamatujete, jsem ta, co se bála výšek, ale už nebojí, a dnes bych vám chtěla popsat, co se dělo po tom, co jsem z těch výšek slezla a vybledly mi modřiny.

Jako úplně první věc se budu chlubit. A chválit, protože mojí kamarádce se povedlo dát dohromady malinký roztomilý časopis a já v něm mám článek. Ohromně motivovaná Kačka stihla dát dohromady partu lidí, pak chodit smlouvat o cenách někam do tiskáren, do každého časopisu nalepit roztomilou sedmikrásku a domluvit prodej v kavárně Doo-Bop Union. Dále nám Lucka, co sem dělá stripy (například ten ze Spalovače), nakreslila obálku, kterou snad nikdo nepřehlédne. Momentálně máme vyprodáno, ale až zase budou, já vám dám vědět, skočte si pro ně. Dokonce i moje máma jeden má. Trošku ji podezírám, že ho ani nečetla a má ho, protože moje jméno je na konci jedné ze stránek, ale i to asi stojí za to, když jste rodič.

První akce, kterou jsem si nenechala ujít, byl Spalovač mrtvol v divadle. Já jsem tam šla s přítelem a je z toho i článek Rande na Spalovači. Psali jsme ho oba, protože jsme oba součástí nově vzniklé studentské rubriky tady na i-novinách, takže si můžete užívat kontrast mezi myšlením a humorem dívky a chlapce a smát se tomu, že mezitím, co já jsem se stresovala, že nic neuvidíme, protože jsme seděli dost vzadu, on si dělal srandu z Okamury, jak jinak. No, taky se můžete dozvědět, jak se nám tam líbilo, ale ve zkratce - líbilo, skvělí herci, kontrabasy, Kopfrkingl neměl hřebínek, ale věřím, že jste zvídaví, takhle stručně vám to nestačí a přečtete si i Rande.

Den potom jsem si šla sednout do komise Studentských voleb, což jsem si užila, protože v té normální ještě sedět nemůžu a ani lístek do urny si letos nehodím. Tak jsem si ho během komisaření hodila alespoň do krabice od bot, stejně jako 184 dalších našich studentů. Na plné čáře u nás zvítězili Piráti, v závěsu za nimi byla Topka a Zelení. Vůbec mě to nepřekvapuje, tyhle strany jsou u mladých populárnější a populárnější a jestli je to dobře, nebo špatně, to nechám na vás.

Ano, minulý týden jsem se moc nevyspala, ale zato jsem toho spoustu zažila, hned den na to, ve středu jsem navštívila Stand Up Factory v Černochovi, kde vystupoval i Českolipan Jirka Charvát, který se mi shodou okolností ze všech vystupujících líbil asi nejvíc. Příště, jestli nějaké bude, určitě půjdu znovu. Jediné, co si neodpustím říct, je to, že vás prosím, pokud se s kamarády rozhodnete dělat Stand Up večer, stanovte si společný limit vtipů na pohlavní ústrojí a koitus. Když je toho moc, děvčata se pak nesmějí, ale my chceme, aby se děvčata smála, takže… Bacha na to.

Aby toho nebylo málo a aby byl spánkový deficit pořádný, vyrazila jsem v sobotu večer na koncert školních kapel do Černocha, konkrétně vystupovali Helicopter, Honza Dalecký a Bewild. Hrají mi tam kamarádi, a co víc, hrají moc dobře, takže na ně vždycky ráda zajdu a můžu to vřele doporučit komukoliv, kdo se chce nechat unášet svěží středoškolskou hudbou a atmosférou. Nejvíc kontroverzní věc jsou pro mě na Černochovi židle před pódiem. Nedávají prostor tanci, což je někdy zároveň dobře, protože tanec některých mých známých připomíná spíš bitvu před hospodou. Na druhou stranu, já jsem vždycky ten, co se na ně rozplácne, když ho omrzí stát, takže sakra, co si myslet?!

Kromě toho jsem takzvaný MOB, což se vyslovuje stejně jako mop, takže někdy lidi docela divně koukají, když jim tuhle skutečnost o sobě sdělím. Zkratka však neznamená nic jiného než Mladý občan. Úderem 1. října ale odstartovalo přihlašování na náš projekt plný zkušeností, který je zejména pro středoškoláky, co se zajímají o veřejné dění/politiku. Pokud toto čte někdo takový, nezapomeň si najít naše stránky, přečíst si o projektu víc a přihlásit se!

Tohle pro mě určitě nebyl týden, na který bych dosud byla zvyklá. Za ten týden jsem se hodně zmobilizovala, dělala jsem něco jiného, než jen psala písemky a pak chodila domů spát. Dělo se toho mnoho, ale ono se toho ještě mnoho dít bude. Konečně jsem se rozhodla, která další představení ČDP navštívím, takže zde určitě nezapomeňte sledovat studentskou rubriku pro recenze ode mě a mého srandisty. Kromě toho mám naplánovanou spoustu dalších akcí, takže si určitě nenechte za 14 dní ujít další díl Studentlajfu, těším se na vás.

Ten minulý najdete zde.

Pája Kašparová,

Pavlinakasparova3@gmail.com

Nahoru