Autor - Pája Kašparová

Reportáž z prvního dne festivalu Všudybud 2018

12.6.2018 14:35 | Kultura

Tímto článkem bych vás ráda provedla po festivalu tak, jak jsem ho viděla já. To znamená, že pokud se zde o nějaké kapele, kterou jste viděli na plakátu, nedočtete, neznamená to, že tam nehrála! Jen je pro mě jednoduše festival zároveň i velmi socializační záležitostí a části některých koncertů používám jako kulisu pro konverzování a setkávání se s lidmi, k čemuž zeleň a hradby okolo zříceniny přímo vybízí.

Studentlajf: Jak jsem utekla do Dánska & nepřestávala se divit

6.3.2018 12:27 | Seriály

Drazí čtenáři, po delší odmlce vás opět vítám u nového dílu Studentlajfu. Musím hned říct, že odmlka nebyla z toho důvodu, že by se nic nedělo, ale naopak z toho, že se toho dělo až moc. Všude.

Studentlajf: Mami, tati, proč Doksy?

10.1.2018 18:41 | Seriály

K bydlení v městě, které má pět tisíc obyvatel, patří spousta úskalí. Věčně si vybíráte mezi dvěma restauracemi, které vám zbyly ve výčtu těch, kam jste ochotni jít, po osmé hodině nikde neseženete ani rohlík, a z večírku jezdíte ještě dříve, než začne, protože poslední autobusy domů jedou v deset.

Studentlajf: Dekadenti dnešní doby

14.12.2017 18:15 | Seriály

Milí čtenáři, nyní jsem tu, abych vám ohlásila, že se ze mě ještě nestala divoženka z parku, co ryje do stromů básničky plné depresí, ale že jsem pořád doma, živa a zdráva. Nyní jsem si ale našla trápení nové, teď mi nechybí vitamín D, nýbrž peníze, protože Vánoce jsou vážně mor, přátelé.

Studentlajf: Díky, že můžem

29.11.2017 21:29 | Seriály

Milí čtenáři, víte, jak jsem minule psala o utíkání před podzimním splínem? Tak teď mám pro vás šokující informaci. Neutekla. Bodejťby ano, když je na podzim tak málo mandarinek, nemáme už žádné melouny a nesvítí sluníčko, chápete to, kde máme ve tmě brát vitamín D?

Studentlajf: Časová osa apokalypsy

11.11.2017 09:15 | Seriály

Několikrát jsem slyšela své vrstevníky uprostřed diskuse o tom, jestli by prý vydrželi žít bez všech těch moderních vymožeností, která začne tím, že někdo vyřkne, že není závislý na internetu.

Studentlajf: Utíkáme před podzimním splínem

25.10.2017 10:26 | Seriály

Nastal nám pravý podzim. Na druhou stranu zase skončil ten divadelní. Stromy plešatí, rozsvěcet musíte v pět odpoledne a podzimní deprese se stávají aktuálním tématem. Na mě každý rok ta tma, společně se zimou a divnými zemitými odstíny všude okolo, působí šíleně. Letos jsem na to ale vyzrála, utekla jsem před nimi do divadla a schovala se za desky knížek (ideální na podzim jsou Murakami, Baudelaire a Poe, a středoškoláci, vy je máte i v povinné četbě, takže šup do nich!).

Rande v archivu jazyků (studenti o ČDP)

24.10.2017 15:28 | Divadlo

Kterak studenti Gymnázia Česká Lípa navštívili představení Českolipského divadelního podzimu Archiv jazyků Divadla poPUD 13. 10. 2017 v Jiráskově divadle. 

Rande v totalitní jídelně (studenti o ČDP)

17.10.2017 08:38 | Divadlo

Kterak studenti Gymnázia Česká Lípa navštívili představení Českolipského divadelního podzimu Jídelna aneb Vařím, vaříš, vaříme... v Jiráskově divadle.