Můj tmavosvětlý svět #15

Verze pro tisk |

Od začátku školy jedu bez zastavení. Škola, učení, obíhačky, povinnosti, cestování. Přemýšlím, jak dlouho mě to bude ještě bavit. Nechci však, aby se dnešní příspěvek nesl v negativní náladě.

I přes nabitý program jsem zažil několik zajímavých událostí, jež stojí za zmínění.

Začal bych tím, že se jedenáctého konal první florbalový turnaj na domácím hřišti. Vyhráli jsme oba zápasy, měli jsme diváckou podporu, všichni byli šťastní a radovali se. Jo, všechno to bylo bezvadný. Jen já blbě dopadl na záda, a tak jsem po celou tu dobu zadumaně seděl na lavičce a radoval se aspoň v mysli.

Po zápase jsem musel na „pracovní schůzku“ s mým legendárním kamarádem ze základky Honzou Bečvaříkem. Byli jsme totiž pověřeni moderováním maturitního plesu čtvrťáků na našem gymplu. Mimo to mě čeká spousta dalších plesů (naštěstí už jen s tančením). Perný únor.
Boj s učiteli je nekonečný a mnohdy nám všem přijde don quijotský. Nepatrné úspěchy se nicméně dostavují. Když vše půjde podle vypracované strategie, mohl bych pomýšlet na vyznamenání. Paradoxně je mi největší překážkou výtvarka. Polehčující okolností je, že zpívat umím hůř než kreslit. Třetí lednový víkend jsem strávil převážně nad hmyzem (zkoušení z biologie).

Jsem rád, že stíhám do toho všeho chodit ještě za kulturou. V úterý čtrnáctého jsme s mamkou vyrazili do kina na Čtyři dohody s Jaroslavem Duškem. Mamka to měla předem nastudovaný a o tématiku, jak dosáhnout osobní svobody, se zajímá. Divadelní záznam mě oslovil. Vtipnou i vážnou formou tam bylo podáno tolik zajímavých myšlenek, že jsem nebyl schopný všechny pobrat. Přinutilo mě to však se nad některými věcmi ve svém životě zamyslet a, jen co budu mít více času, bych si chtěl přečíst i knížku. Do kina jsem vyrazil i s holkou. Na Vejdělkovy Něžné vlny. Film se nám moc líbil. Jedná se, podle mě, o pohodovou komedii, která dokáže zpříjemnit sobotní večer. Musí se prý brát s nadsázkou.

Po prvních dvaceti dnech v roce 2014 si moc přeji, abych na vše měl více času a klidu. A nestresovat se se vším tolik. Taková je i jedna ze čtyř dohod (ta mě nejvíce zaujala) - nevytvářej si žádné domněnky! Takže si teď nevytvářím žádnou domněnku a doufám, že vás následující řádky aspoň trochu zaujmou:
Plánuji od února začít novou rubriku s názvem Toulky Českosaským Švýcarskem. Je to z části asi proto, že už toužím po létě. Myslím si, že tento krásný kus Země stojí za důkladnější prozkoumání, a vzhledem k tomu, že jsem se tam něco nachodil, je to dobrá příležitost, jak ho všem přiblížit. Navíc jsem si chtěl trochu zkusit i něco na způsob cestopisu. Tak věřím, že se vám to bude líbit.

fotka jako lákadlo

Nahoru