V Sosnové se poprvé představilo Krajské ředitelství policie LK

Verze pro tisk |

Krajské ředitelství policie Libereckého kraje, Územní odbor Česká Lípa, Město Česká Lípa, Městská policie Česká Lípa, Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje a Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje uspořádaly již 9. ročník akce „Den s policií a ostatními složkami integrovaného záchranného systému", která se konala v sobotu na Autodromu Sosnová u České Lípy.

Akce se zúčastnil hejtman LK Stanislav Eichler (ČSSD), kterého po areálu provázel krajský ředitel PČR plk. Milan Franko.
„Rád jsem přijel, protože se na této akci široké veřejnosti poprvé představilo nové Krajské ředitelství policie Libereckého kraje, které vzniklo teprve 1. ledna letošního roku,“ vysvětlil hejtman.
Podle organizátorů přišly za krásného slunečného počasí stovky návštěvníků.
„Jsou to oblíbené prezentační a preventivní akce nazvané Den s policí, na které rodiny s dětmi pro jejich atraktivitu, ale i poučení, rády chodí. A k tomu nám přálo počasí, takže všechny ukázky mohly proběhnout bez omezení a v pohodě,“  řekl plk. Milan Fanko.
Návštěvníkům se představily mimo jiné Hudba hradní stráže a Policie ČR, jednotka policejních psovodů se služebními psy, dopravní policisté s ukázkou zadržení vozidla pomocí nového policejního Volkswagenu Passat R36, policisté z Německa a Polska, kriminalisté odebírající otisky prstů  a další.
Vedle policistů se na akci prezentovaly i další složky integrovaného systému – hasiči, záchranáři armáda i Městská policie Česká Lípa.
                                                 

Mgr. Jiří Langer
tiskový mluvčí Libereckého kraje

 

Nahoru