Osada Víska u Višnové se chystá na evakuaci

Verze pro tisk |

Jak informovala starostka Marie Matušková, obec Višňová se chystá evakuovat zhruba 50 lidí z osady Víska. Důvodem je stoupající hladina řeky Smědé, která podle předpovědi bude kulminovat v noci nebo nad ránem.

Preventivně již byly poslány děti z tamní základní a mateřské školy domů. V pohotovosti jsou okolní dobrovolné hasičské sbory. Připraveno je také evakuační vozidlo ADRA, stejně tak jako humanitární společnost HANDS FOR HELP. Evakuačním centrem je místní tělocvična, kde bude poskytnuto teplé jídlo a zázemí všem evakuovaným i zasahujícím. O případné evakuaci osady Víska rozhodne starostka jakožto předsedkyně povodňové komise dle aktuálního stavu dnes v 18:00 hodin.

Omezení na místních komunikacích

„Zcela uzavřena je silnice III/0353 z Černous na osadu Ves a dále silnice v Libchavé. Uvažuje se o uzavření silnice v Heřmanicích v úseku provizorního mostu ve středu obce. Zaplaveny jsou také silnice v okolí obce Višňová. Obecně nedoporučuji jezdit řidičům do těchto oblastí“, říká náměstek hejtmana pro dopravu Martin Sepp. Na ohrožená místa vyjíždějí pracovníci Krajské správy silnic LK ve spolupráci s Policií ČR a umisťují příslušná dopravní značení o zákazu vjezdu.

Fulková Andrea

Oddělení tiskové a vnějších vztahů

Nahoru