Liberecký kraj ocení pedagogické pracovníky

Verze pro tisk |

Krajský resort školství připravuje u příležitosti Dne učitelů každoroční oceňování pedagogických pracovníků škol a školských zařízení z Libereckého kraje. V letošním roce se sešlo celkem čtyřicet nominací a vyhlášeny jsou tři kategorie. V rámci slavnostního setkání budou ceny předávány 29. března na krajském úřadě. Soutěž se koná již popatnácté a za tu dobu bylo oceněno již 285 pedagogů.

Nominace do 15. února podávali nejen ředitelé škol, pedagogické kolektivy, školské rady, profesní sdružení a školské asociace, ale i Česká školní inspekce a představitelé samosprávy kraje a obcí jako zřizovatelů škol. Výběr osobností proběhl ve středu 1. března. „Tradičně se nám sešel velký počet nominací, což ukazuje na fakt, že máme kvalitní a oblíbené učitele. Setkání, které připravujeme na konec března, bude určitým poděkováním za jejich zodpovědnou, obětovanou a náročnou práci,“ říká Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Ceny budou předávány v kategoriích: Výrazný přínos pro rozvoj školství v Libereckém kraji, Ocenění za dlouhodobou pedagogickou činnost, Zásluhy o rozvoj školství v Libereckém kraji.
 

Nahoru