Krajským dobrovolným hasičům šéfuje poprvé v historii žena

Verze pro tisk |

Jednání krajského shromáždění delegátů okresů Krajského sdružení hasičů ČMS Libereckého kraje, které se konalo uplynulou sobotu v nové hasičské zbrojnici v Huti na Jablonecku, přineslo změnu v historii činnosti dobrovolných hasičů v Libereckém kraji – poprvé se stala předsedkyní krajského sdružení žena – Renata Šimíková.

Ta ve funkci nahradila Milana Navrátila, který stál v čele sdružení dvacet let. Renata Šimíková podle svých slov v nastávajícím pětiletém období bude prosazovat zejména komunikaci a otevřenost, aktivní spolupráci se sbory a funkcionáři a podporovat nové a prospěšné nápady, které povedou ke zlepšení činnosti Dobrovolných hasičů v obcích a jednotlivých okresních sdruženích.

Pozvání na jednání přijali hejtman kraje Martin Půta, ředitel kanceláře starosty SH ČMS Ing. Jan Aulický, generální ředitel Hasičské vzájemné pojišťovny Josef Kubeš, vrchní komisař Hasičského záchranného sboru kraje plk. Jaromír Lebeda, vedoucí oddělení krizového řízení LK Rudolf Broulík a starostové Okresních sdružení okresů – Vladimír Maxa, Jiřina Brychcí, Arnošt Černý a Josef Kreif.
V pozdravném projevu Jan Aulický kladně zhodnotil oslavy 150 let českého hasičstva v Libereckém kraji a zdůraznil, že si váží podpory vedení kraje směrem k dobrovolným hasičům.
Hejtman LK Martin Půta mimo jiné ocenil práci s mladými hasiči a mládeží do osmnácti let a spolupráci hasičů s obcemi, která je pro obě strany mimořádně důležitá. „Dveře ke mně a k dalším členů Rady LK máte otevřené, problémy jsme ochotni řešit. V letošním roce jsme na nákup výzbroje a výstroje, a také na činnost hasičských jednotek a sborů připravili 15 mil. Kč,“ zdůraznil hejtman s tím, že nejméně takovou částku budou dobrovolní hasiči dostávat každý rok.

Delegáti zhodnotili práci okresních sdružení. Nejvyšší členskou základnu s 7274 členy a téměř tisícovku dětí mají hasiči Semilska, za což sklidili pochvalu a potlesk účastníků i hostů. Jak připomněl čestný starosta OSH Miloslav Miksánek, výtečných výsledků dosahují právě a zejména v oblasti práce s mládeží. „Na nejvyšších republikových soutěžích se pravidelně objevují kolektivy Poniklé, Bozkova, Jilemnice nebo Vilémova, jsme pyšní na několikanásobnou mistryni republiky v požárním sportu Šárku Jiroušovou. Kolektivy se neztratily na mezinárodních soutěžích v Kočevje nebo Mulhouse. A to i přesto, že k dispozici nejsou potřebná sportoviště,“ chválil a zároveň kritizoval Miksánek.
Starostka OSH v Jablonci nad Nisou Jiřina Brychcí hovořila o významných celorepublikových soutěžích, které se staly tradicí. Příkladem je nedávná Jablonecká hala dospělých a mladých hasičů.
Představitel libereckých hasičů Vladimír Maxa pokládá za jednu z priorit v nastávajícím pětiletém období nárůst členské základny v okrese, stejný úkol má před sebou i Josef Kreif z České Lípy. 

alt
Nahoru