Zlatý hattrick Nového Boru

Verze pro tisk |

O uplynulém víkendu vrcholila v Poděbradech nejvyšší šachová soutěž družstev České republiky Extraliga posledními třemi koly. V zápasech hraných na osmi šachovnicích ztratili Novoborští v těchto třech kolech dohromady pouze čtyři remízy, dvacet partií rozhodli ve svůj prospěch.

Skvělý výkon vedl k zisku třetího mistrovského titulu v řadě. „Za šest let působení v extralize se nám povedlo vybudovat silný tým, který má svého ducha a drží pohromadě,“ komentoval pro tisk kapitán Petr Boleslav a dodal: „I když se hattrickem a celkově čtvrtým titulem nesmazatelně zapisujeme do historie extraligové soutěže, motivace neubývá. Nyní soustředíme na Evropský klubový pohár, který se koná na podzim v Izraeli.“

V sezoně podávali dobré výkony všichni hráči extraligového týmu. Největší bodový přísun zařídil velmistr David Navara, který v deseti partiích osmkrát zvítězil a třikrát remizoval. Procentuelně byl nejlepší indický velmistr Krishnan Sasikiran. Ve své premiérové sezoně v dresu Nového Boru odehrál pět partií, v nichž zaznamenal čtyři výhry a jednu remízu.

Výsledkový servis, partie a fotografie z průběhu extraligového víkendu naleznete v článcích na novoborském šachovém serveru. Závěrečná zpráva bude publikována zítra.

(Kompletní výsledky a tabulka)

Nahoru