Špičkový Fotbal Freestyl v České Lípě

Verze pro tisk |

Jako doprovodná akce futsalového turnaje OVB Cup, který letos proběhne v České Lípě a Zákupech jako Otevřené amatérské mistrovství ČR ve futsalu (www.ovbcup.cz), se hala Lokomotivy stane 22. prosince dějištěm Českého poháru ve Fotbal Freestylu 2012.

Do České Lípy se sjede dvacítka nejlepších českých a slovenských hráčů. Při této příležitosti jsme požádali o rozhovor předsedu České Freestyle Fotbalové Asociace Lukáše Škodu, známějšího ve freestylových kruzích jako Lucaso.

Můžete nám na úvod fotbal freestyle krátce představit?

Jak uvádíme na našich webových stránkách www.freestylefotbal.cz, freestyle fotbal především není kopaná. Míč se nedrží na zemi, nekope se na bránu, nemasakrují se soupeři. K jeho provozování nepotřebujete hřiště, dresy ani spoluhráče. Fotbal Freestyle je kreativní odvětví fotbalu, v němž hráči žonglují a předvádějí triky s míčem za pomoci všech částí těla. Ty se dělí do tří kategorií: triky prováděné hlavou a horní polovinou těla, triky prováděné dolní polovinou těla a triky prováděné vsedě.

Jak takové triky vypadají?

V posledních letech tento sport prošel prudkým vývojem na poli obtížnosti, od sady nožiček, hlaviček či ramínek před zápasem přes jednoduché výmysly až k šílenostem, při nichž hráči obtočí míč nohou třikrát bez jediného dopadu na zem. Přijďte se přesvědčit na vlastní oči.

Jak bude soutěž v České Lípě probíhat?

Soutěž bude organizována jako atraktivní freestyle battle. Tento model spočívá v tom, že na pódiu proti sobě stojí dva hráči, kteří si vždy po půl minutě vzájemně předávají míč a předvádějí své nejlepší triky. Po tříminutovém klání porotci vyberou vítěze a v pavouku turnaje postupuje do dalšího kola. Vítěz pak musí porazit čtyři protivníky, aby stanul na absolutním vrcholu.

Na koho se diváci můžou těšit?

Největším lákadlem pro hráče i diváky budou tři zahraniční hráči světové úrovně, kteří zasednou v porotě a vyberou toho nejlepšího. Porotci Českého poháru pro letošní ročník budou Rakušan Martin Schopf, proslavený svým unikátním stylem, Polák Daniel Mikolajek známý jako Mikolaj (mistr Polska) nebo Maďar Roland Karászi neboli Rocco (mistr Maďarska). Ti se také předvedou divákům v rámci krátké exhibice.

A co hráči?

Mezi hráči se objeví naděje jako dvojnásobný mistr ČR Petr Karásek či mladík Tomáš Ježíšek, ale také zkušení borci jako první freestyler u nás Jan Krepl nebo několikanásobný mistr světa ve footbagu (hakysák) Václav Klouda.

Jak vypadá program akce?

Česká pohár 2012 proběhne 22. prosince 2012. Protože ještě nemáme potvrzeno, kde se budou konat jednotlivé fáze soutěže, přesné údaje o místu budou včas zveřejněny na webových stránkách OVB Cupu. Kvalifikace je na programu od 12.30 do 13.30, finálový battle pavouk přijde na řadu od 18.00 do 19.00 a v 19.15 následují finálové boje. Určitě nepropásněte příležitost podívat se na špičkový fotbal freestyle. Srdečně vás zveme!

Nahoru