Obhajobu titulu odstartovali Novoboráci šesti body

Verze pro tisk |

Po zářijovém úspěchu ve španělském Bilbau, v podobě stříbrných medailí z Evropského klubového poháru, zahájili novoborští boje i v nejvyšší soutěži družstev České republiky THT extralize. Na úvod sezony přivítali v domácím prostředí dva týmy z Pardubic.

První listopadový den přinesl novoborským vysoké vítězství 7:1 na úkor nováčků extraligy z Polabin. Zápas se od samého začátku probíhal pod taktovkou domácích a postupně začaly na jejich konto přibývat celé body za výhry v jednotlivých partiích. „V celkovém součtu jsme soupeřům povolili pouze dvě remízy, což reálně odráží poměr sil v tomto zápase,“ uvedl kapitán novoborských Petr Boleslav. Jedno překvapení si přeci jenom hráči Polabin připravili. Kompletní osmička nastoupila na zápas v oblecích, čímž vyjádřili úctu k soupeři a navodili atmosféru pravého šachového svátku.

Ve stejném duchu se pokračovalo i v neděli. Tradiční derby s Rapidem Pardubice, který v posledních letech pravidelně obsazuje v extralize druhou příčku, si nenechala ujít řada diváků. „S Pardubicemi je to vždy přímý souboj o titul a samozřejmě za ta léta jde i o prestiž,“ uvádí kapitán Petr Boleslav. První šachovnici novoborských hájil velmistr David Navara, kde dokázal eliminovat nebezpečného Ukrajince Kryvoruchka. I remízový výsledek na třetí šachovnici byl pro Nový Bor příznivý, jelikož měl Alexej Širov černé figury. Po třech hodinách hry se zápas začínal přiklánět na stranu obhájců titulu z Nového Boru. Bodový koncert zahájil velmistr Viktor Láznička, který bílými přehrál Jana Bernáška a druhý bod přidal na osmé šachovnici velmistr Štěpán Žilka. Následující tři partie skončily opět remízou a o výhře v zápase bylo prakticky rozhodnuto. Celkové skóre 5,5:2,5 ve prospěch Nového Boru stanovil výhrou velmistr Mateusz Bartel, který po pěti hodinách udolal svého soupeře.

„O víkendu jsme podali velmi soustředěný výkon a ani jedinou partii jsme neprohráli,“ konstatoval spokojeně Petr Boleslav. Následující dvě kola odehrají novoborští na konci listopadu v Karviné a Třinci.

Nahoru