Nový Bor porazil rivaly a jde do čela extraligy

Verze pro tisk |

Nejvyšší šachová soutěž České republiky extraliga má za sebou všechna čtyři kola podzimní části. Po první třetině extraligových bojů je v čele soutěžní tabulky obhájce loňského titulu 1. Novoborský šachový klub s deseti body.

O uplynulém víkendu hostil novoborský šachový klub v domácím prostředí Grandhotelu Pražák své dva největší konkurenty v boji o extraligový titul Lysou nad Labem a Rapid Pardubice.

Sobotní zápas 3. kola s Lysou nad Labem odstartoval v 10.00 hodin a již po zahájení byla znát dobrá příprava novoborských hráčů. Vedení na stranu domácích strhl na sedmé šachovnici IM Štěpán Žilka výhrou nad velmistrem Eduardem Medunou. Po postupných remízách na dalších šachovnicích dal definitivní podobu výsledku lídr víkendové sestavy domácích ruský velmistr Nikita Vitiugov, který na první šachovnici porazil velmistra Evgenije Najera. 1. Novoborský – Lysá nad Labem 5:3.

V neděli čekalo novoborské prestižní derby s Rapidem Pardubice, který po úvodním listopadovém extraligovém dvoukole vedl tabulku. Celý zápas probíhal v jasné režii Nového Boru. Na žádné z osmi šachovnic se novoborští nedostali do problémů, pět remíz a tři výhry znamenaly přesvědčivou výhru 5,5:2,5. I v nedělním zápase si připsal celý bod velmistr Nikita Vitiugov a výhrou nad členem olympijských vítězů z Arménie GM Sergejem Movsesjanem prokázal svou extratřídu. Na druhé šachovnici zahrál skvěle GM Viktor Láznička, když porazil čerstvou pardubickou posilu Ukrajince GM Yurie Kryvoruchka. Třetí výhru v zápase zařídil velmistr Mateusz Bartel."Za víkend kluci neprohráli partii, k zápasům přistoupili velmi zodpovědně," pochvaloval si kapitán Petr Boleslav. 1. Novoborský – Rapid Pardubice 5,5:2,5.

Na v pořadí páté a šesté kolo odcestují novoborští šachisté v únoru do Ostravy, kde je budou čekat zápasy s místním Labortechem a Slavojem Poruba. V domácím prostředí se extraligový tým 1. Novoborského šachového klubu představí v březnu.

Nový Bor porazil rivaly a jde do čela extraligy
Nahoru