Mladší žáci přivezli z mistrovství republiky skvělé páté místo

Verze pro tisk |

Velkého úspěchu dosáhli mládežníci 1. Novoborského šachového klubu na Mistrovství České republiky v šachu družstev mladších žáků. Devítikolové zápolení nejlepších týmů republiky proběhlo o uplynulém víkendu v Hradci Králové a Novoborští přivezli historicky nejlepší umístění v podobě pátého místa.

Pod vedením trenéra Jirky Jíny a Přemka Hofmana vyrazilo novoborské šestičlenné družstvo změřit síly s dalšími medailisty jednotlivých krajských kol, kteří měli právo postupu do celostátního finále. V konkurenci osmadvaceti družstev si naši mládežníci Kryštof Hofman, Matěj Hurtík, Tomáš Sichrovský, Filip Dolenský, Martin Habenicht a Nikola Kulašová vedli skvěle a prezentovali se výborným vstupem do turnaje. V sedmi odehraných kolech, které byly na pořadu v pátek a v sobotu, utržili naši porážku pouze od celkového vítěze BŠŠ Frýdek-Místek.

Před posledními dvěma koly drželi naši mládežníci průběžnou druhou příčku. Následná remíza v osmém kole s družstvem KŠ Říčany dále živila naděje na konečné medailové umístění. Těžký soupeř v posledním kole byl však nad naše síly a pouhá druhá prohra v celém turnaji nás odsunula na konečné páté místo. Ve světle historie mládežnického šachu v našem regionu jde však o nejlepší umístění.

Nejlepší výkon zaznamenali Matěj Hurtík, Tomáš Sichrovský a Filip Dolenský, když každý z nich přispěl na konto svého týmu sedmi body z devíti partií.  

alt
alt
Nahoru