G-TEAM Open Nový Bor 2011

V sobotu 11. února odstartoval v Novém Boru třetí ročník mezinárodního šachového turnaje G-TEAM Open Nový Bor 2012, kterého se účastní sedm desítek hráčů ze šesti zemí (Česká republika, Polsko, Rusko, Ukrajina, Bělorusko, Německo).

Mezinárodní šachový turnaj pod záštitou starosty města Nový Bor Mgr. Jaromíra Dvořáka se koná v termínu 11. – 18. února v prostorách Grandhotelu Pražák v Novém Boru. Nasazenou jedničkou devítikolového turnaje je IM Pavel Šimáček, který obhajuje loňské prvenství. Z domácích je nejvýše nasazeným mistr FIDE Jan Vrána, kterému patří pátá příčka ve startovní listině.

TURNAJ V RAPID ŠACHU
Sedmikolový turnaj v rapid šachu (2x15 minut) byl na programu v neděli 12. února v dopoledních hodinách. Nedařilo se nasazené jedničce velmistru Mikhailimu Ivanovovi, který se čtyřmi body obsadil konečné 6. místo. Své zkušenosti zúročil ukrajinský mezinárodní mistr Evgenij Piankov, který prošel turnajem bez prohry a se 6b. obsadil první místo. O půl bodu méně uhrál IM Alexander, což znamenalo stříbrnou příčku. Bronz získal turnovský Vladimír Vltavský.

HLAVNÍ TURNAJ
Sobotní první kolo nabídlo hned na úvod několik překvapivých výsledků. První tři šachovnice ovládli favorité bez problémů, až na čtyřce se mezinárodní mistr Evgenij Piankov musel sklonit před hrou patnáctileté Nataši Richterové (1801) z Lokomotivy Brno. Dále můžeme uvést remízu zkušeného FM Jana Bartoše s mladým Vanem Nguyen Thai Dai z Beskydské šachové školy.
Partie z prvních šesti šachovnic lze také sledovat živě na stránkách novoborského šachového serveru.