Finále šachové extraligy

Verze pro tisk |

Ve dnech 20. – 22. dubna se v Poděbradech v kongresovém a kulturním centru Lázeňská kolonáda uskuteční tři finálová kola Extraligy šachových družstev 2012, která rozhodnou o mistru České republiky.

1. Novoborský vstupuje do závěrečných bojů o titul z první pozice, ale před druhým Rapidem Pardubice má pouze lepší skóre. „K úspěšné obhajobě mistrovského titulu potřebujeme všechny tři závěrečné duely vyhrát a to s co nejlepším výsledkem,“ říká kapitán novoborských Petr Boleslav a dodává: „Pardubice budou hrát jak o život a hubený náskok čtyř skóre bodů může být při našem zaváhání lehce smazán.“

Extaligový tým Nového Boru čeká v pátek 20. dubna souboj s Turnovem, v sobotu nastoupí proti týmu Ostrava – Poruba a extraligovou sezónu 2011/2012 zakončí v neděli prestižním soubojem s BŠŠ Frýdkem-Místkem. V sestavě Nového Boru nebude chybět David Navara, Viktor Láznička nebo duo polských reprezentantů Radoslaw Wojtaszek a Mateusz Bartel. Vzhledem k situaci je povolán i indický velmistr Krishnan Sasikiran.

Podrobnosti z extraligového víkendu a on-line přenos partií bude přinášet novoborský šachový server.

Nahoru