Basketbalový maraton znovu posouval rekordy

Verze pro tisk |

V sobotu 5. ledna se ve sportovní hale ZŠ v Zákupech uskutečnil osmý ročník akce pořádané Asociací Amatérských Sportovců Českolipska pod názvem Tříkrálový maraton pod bezednými koši. Jako každý rok se zde dvě družstva utkala v celodenním basketbalovém zápase.

Pro letošek organizátoři zvolili nepříliš optimistické názvy Nulová šance a Marná snaha, ale dění na palubovce předčilo veškerá očekávání. Tříkrálový maraton je již řadu let tím nejlepším sportovním vykročením do nového roku pro účastníky všech výkonnostních úrovní nejen z Českolipska a Libereckého kraje, a tak se opět dostavilo k devadesáti aktivním sportovcům a mnoho diváků, které vývoj zápasu nemohl nechat chladnými.

Zápas začal v osm hodin ráno a zpočátku se vyvíjel lépe pro Marnou snahu, avšak kolem desáté hodiny dopolední iniciativu a posléze i vedení převzala Nulová šance. Její vítězství se zdálo pravděpodobnější až zhruba do čtvrté hodiny odpoledne, kdy Marná snaha začala mohutně dotahovat. Hodinu před koncem již vedla přibližně o čtyřicet bodů a Nulová šance už výsledek nedokázala navzdory zvýšenému úsilí zvrátit. Marná snaha zvítězila o pětadvacet bodů v poměru 1549:1524. Vzhledem ke značnému zájmu účastníků museli organizátoři během dne uskutečnit čtyři paralelní hodinovky v malé sportovní hale, takže se celkový čas maratonu letos vyšplhal na pozoruhodných šestnáct hodin.

Marná snaha pak převzala putovní pohár, na jehož podstavci budou zvěčněna jména všech členů vítězného družstva, a předávaly se rovněž ceny v individuálních kategoriích. Nejvíc minut odehrál Tomáš Beran z Nulové šance (4:45:22), nejvíc košů nastřílel Petr Ekrt ze stejného týmu (129 bodů) a nejlepší střelkyní se stala jeho spoluhráčka Eliška Houdková s devadesáti body.

Po náročném sportovní klání následovalo jako každý rok uvolnění na vydařené společenské části akce, jež se pro některé účastníky protáhla do časných ranních hodin. Podrobné informace o pořádající Asociaci Amatérských Sportovců Českolipska a jejích dalších aktivitách naleznete na webu www.aasc.cz.

Autorem fotografií je Tomáš Čmuchálek

Basketbalový maraton znovu posouval rekordy
Basketbalový maraton znovu posouval rekordy
Basketbalový maraton znovu posouval rekordy
Basketbalový maraton znovu posouval rekordy
Nahoru