Pojďte se projít či projet národním parkem za kvetoucí měsíčnicí

Verze pro tisk |

Pomyslné plnoletosti letos dosáhne tradiční turistická a cykloturistická akce s názvem „Za kvetoucí Měsíčnicí“. Ta všem zájemcům bez rozdílu věku nabízí několik pěších či cyklo tras, které vedou nádhernou přírodou okolo Kamenického Šenova, Lužickými horami a národním parkem České Švýcarsko. Osmnáctý ročník této akce, kterou každoročně absolvují stovky nadšených účastníků, je naplánovaný na sobotu 20. května. Start i cíl je v Kulturním domě v Kamenickém Šenově.

Prezence všech účastníků proběhne mezi 8 až 10. hodinou, výjimku tvoří ti, kteří se vydají na nejdelší pěší trasu 52 km, kteří mají prezenci již mezi 6 a 7 hodinou ranní. Startovné pro pěší činí 30,- Kč, cyklisté zaplatí jen 20,- Kč. Letos organizátoři v čele s Petrem Kožíškem připravili celkem 5 pěších a tři cyklotrasy. Pěší trasy měří 3, 6, 14, 22 a 52 kilometrů, cyklotrasy pak 42, 60 a 82 kilometrů. Pěší trasy 3, 6 a 14 km jsou navíc spojeny s jízdou historickými autobusy. Pěší trasa 22 km bude obohacena o jízdu historickou lokálkou do České Kamenice.

Na startu dostane každý účastník mapu, aby se po cestě neztratil. Navíc mu správný směr pomohou udržovat dobrovolníci na kontrolních stanovištích podél trasy. Na největším kontrolním stanovišti u Křížového buku bude navíc pro každého účastníka připraveno malé občerstvení. Ti, kteří zdárně dorazí zpět do cíle, obdrží pamětní list a malou upomínku na akci. 

A čemu akce, jejíž historie sahá až do roku 1976, vděčí za svůj zvláštní název? Jméno akce získala díky měsíčnici vytrvalé, chráněné rostlině, která v přírodní rezervaci Líska u Kamenického Šenova v polovině května kvete. A každý, kdo se pochodu či jízdy Za kvetoucí měsíčnicí zúčastní, bude se moci kochat krásou této tajemné byliny. 

Veškeré informace o akci, podrobný rozpis jednotlivých tras i užitečné informace o samotné měsíčnici najdete na webu akce ZDE
 

alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru