Fotožurnál: Muzejní módní přehlídka klobouků

Verze pro tisk |

Na dvoře ambitu bývalého augustiniánského kláštera se ve čtvrtek odpoledne odehrála nevšední vernisáž k výstavě s titulem Divadelní kostýmy – od myšlenky k realizaci. Nevšední už proto, že součástí doprovodného programu byla poněkud neobvyklá módní přehlídka.


Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě totiž na tento jediný den v roce založilo modelingovou agenturu a vyslalo své zaměstnankyně a zaměstnance na přehlídkové molo. Za doprovodu francouzských šansonů zde defilovala desítka modelů, která veřejnosti předváděla historické a divadelní klobouky salonu Meluzína Báry Semerádové z Kutné Hory.
Ženám klobouky dodávají eleganci a mužům zase důstojnost. Modelky i modelové se po place procházeli s náležitou grácií a na obdiv dávali pokrývky hlavy ze starověkého Egypta, z období gotiky, renesance i rokoka, aby se dostali chronologicky přes devatenácté století až do slušivé současnosti. Klobouky byly krásné, stejně jako ty, které je předváděly a zářily během závěrečného defilé.
Výstava samotná, kterou zahájil hudebním číslem David Singer, je zapůjčená z plzeňského divadla J. K. Tyla a představuje návrhy divadelních kostýmů včetně realizací. Jedná se o práce třinácti výtvarníků z posledních dvou desetiletí. Cílem výstavy je přiblížit divákovi, jak vzniká divadelní kostým od prvotní myšlenky k jeho konečnému provedení. Návštěvníci si ji mohou na Svatých schodech v ambitu augustiniánského kláštera prohlédnout do dvanáctého září.
Zde je několik obrázků z vydařeného odpoledne.
 

Nahoru