Volby pod lupou (nejen v Novém Boru)

Verze pro tisk |

K odpovědnosti za volební výsledek v ČR se přihlásil Islámský stát (lavina citací na Facebooku).

Před volbami jsem končil s nadějí: „Přeji nám všem občanskou rozvahu a šťastnou ruku. Jak budeme úspěšní, ukáže už povolební vyjednávání vítězů.“ To zatím nelze komentovat, protože než článek vyjde, může být všechno jinak :o)

Dnes začínám sarkastickým bonmotem, který má ale závažný podtón: Čím častější jsou útoky na islám a urážení žen v šátku, nebo dokonce požadavky na (protiústavní!) „zákaz“ druhého nejrozšířenějšího světového náboženství – tím vyšší je pravděpodobnost, že teroristi zahrnou Česko do seznamu svých cílů. Potvrzuje to i aktuální zpráva tajných služeb. Je tristní, že taky v našem městě šest set lidí podporuje sebevražedné hnutí Tomia Okamury, nehledě k dalším desítkám příznivců extrémistických pidistran, které chválabohu propadly.

Mimochodem: Nevzpomínám si na další případ politika, od kterého by se distancovala vlastní rodina (bratr i syn), a dokonce před ním veřejnost varovala. Zastánci přímé demokracie se neštítí lhát voličům. Například na fotografii „mladé ženy z Liberecka“, která „bude volit Tomia Okamuru“, protože jen on „si na nic nehraje“, je ve skutečnosti švýcarská (!) muzikantka Lisa Stoll. Další příklady zde.

Novoboráci volili podobně jako celý kraj na 2. místě STAN, naopak ODS skončila 5. a KDU-ČSL až 11., tj. za svobodnými i zelenými. U ostatních se pořadí moc neliší od celostátních výsledků: ANO 1774 – STAN 843 – SPD 635 – Piráti 552 – ODS 486 – KSČM 369 – ČSSD 364 – TOP09 229 – SSO 87 – SZ 78 – KDU-ČSL 53. (Volby.cz s podrobnostmi snad budou brzy zase dostupné.)

347 novoborských hlasů propadlo, protože strany a hnutí do sněmovny neprošly. Pokud jejich příznivci chtějí mít v parlamentu „svého“ poslance, snad budou příště volit s větší rozvahou. Přiznám se, že jako volič STAN jsem měl do poslední chvíle taky namále, teď je ale řeč o subjektech, které se potácejí pod 0,72 % a v Boru mají 182 zklamaných voličů. Celostátně je takových stran a hnutí 20 – a u většiny z nich to bylo zřejmé předem! Nesmrtelný Dr. Sládek, sociálně spravedlivý Vandas, bavič a provokatér Čech, neúnavná zakladatelka nových hnutí Volfová, věčný kandidát Hannig, mentor „táta“ Robejšek, siderické kyvadélko Cibulka... žádná škoda, že o nich zas do příštích voleb prakticky neuslyšíme.

Státní příspěvek 100.- za hlas získává (kromě v parlamentu zastoupených stran) pouze Machova Strana svobodných občanů. Novoboráci jí poslali slušných 8 700.-, celostátně dostane 7 922 900.- Přesto pětičlenné vedení SSO odstupuje. Nové vedení snad s těmi miliony bude hospodařit líp, než Okamurův Úsvit před dvěma lety. Pamatujete?

Strana zelených je zvláštní případ. S výsledkem 1,46 % (v Boru 1,37 %) nebude v parlamentu a nedostane ani státní příspěvek na volební výdaje. Nejspíš proto, že péče o životní prostředí se postupně dostala do programu většiny stran.

3 991 Novoboráků nevolilo. Nevím, proč zůstali doma a rozhodování o své budoucnosti (mají taky děti?) nechali na nás. Nemá smysl je přesvědčovat, protože si nepřečtou ani tohle... Větší záhada je 33 neplatných hlasů: strčit vybraný lístek do obálky není nic složitého. V jednom případě se dokonce „ztratila“ úřední obálka cestou od plenty k urně.

Freude, Freude, Freude... „Mýýý... chceme bojovať proti demokra... tsss demokracii – proti byrokracii!! Já se omlouvám.“ Kdo někdy slyšel o Psychopatologii všedního života neboli O zapomínání, přeřeknutí, přehmátnutí, pověře a omylu od klasika psychoanalýzy, jistě si vychutnal přebrebt Velkého Šéfa firmy ANO. Každopádně nejsem sám s obavami, v jaké kondici oslaví v příštím roce Č(S)R sté narozeniny.

Co se dá dělat? Oslovil mě postřeh německého pozorovatele, bude totiž aktuální i při volbě prezidenta: „My na to tady zíráme. Ať se na to díváme z jakékoli strany, jediné téma vašich voleb je Babiš. U nás v Německu ale třeba i malé dítě chápe, že negativní reklama je taky reklama. To Čechům pořád nedošlo? Všichni, kdo mají hlavní téma Babiš, jsou spoluzodpovědni za to, že vyhraje volby. Kdyby Babiše někdy pochválili, nebo ho alespoň úplně ignorovali a přišli s jinými tématy, bylo by všechno o dost jinak. Navíc Antibabiš mobilizuje i váhající podporovatele Babiše, protože jim permanentní kampaň připadá nespravedlivá.“ (zde) Za pozorné přečtení stojí i tahle šestibodová analýza s postřehem, že „Andrej Babiš je špatná odpověď na správnou otázku“ (zde).

Nakonec znovu W. Ch.: V tomto hříšném a žalostném světě se zkoušely a budou zkoušet mnohé způsoby vlády. Nikdo nepředstírá, že demokracie je dokonalá nebo samospasitelná. Říká se dokonce, že demokracie je nejhorší způsob vlády, s výjimkou všech ostatních způsobů, které jsme vyzkoušeli. Zásadní věci je nutné neustále připomínat. A příště už nenaletět populistům na jednoduchá – ale neuskutečnitelná! – řešení složitých problémů dneška.
 

Nahoru

Komentáře

Re: Volby pod lupou - stránky ČSS

Volební výsledky na stránkách Českého statistického úřadu už jsou zase dostupné:
https://volby.cz/pls/ps2017/ps32?xjazyk=CZ&xkraj=7&xnumnuts=5101

Nahoru

Re: Volby pod lupou (nejen v Novém Boru)

Václav Havel „Přirozenou nevýhodou demokracie je, že těm, kdo to s ní myslí poctivě, nesmírně svazuje ruce, zatímco těm, kteří ji neberou vážně, umožňuje téměř vše.“

Nahoru

Re: Volby pod lupou - PS pro těch 635 Boráků

http://forum24.cz/koluje-na-internetu-podivejte-se-co-jsou-zac-okamurovi-poslanci-bohuzel-to-neni-vtip/

- aby viděli, CO vlastně zvolili :(

Nahoru

Re: Volby pod lupou (nejen v Novém Boru)

Pane Tichý, odkazujete na 7 okamurových poslanců a pejorativní posměch jejich občanským povoláním ,jak
je popisuje forum24.cz. To, jaké má který poslanec povolání neznamená snad, že je špatný nebo méněcenný člověk. A proč se nepíše o těch dalších 15, co jsou zač :-) A ještě připomenu, že boráci volili KOHO nikoliv CO, vidíte ten rozdíl ?
A teď slovo z vašich řad do vašich řad.
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Ohromujici-povolebni-rozlucka-koncici-poslankyne-TOP-09-Feri-nam-odehnal-volice-v-regionech-Zeman-s-Babisem-zatim-demokracii-neohrozili-509739

Nahoru

Re: Volby pod lupou (nejen v Novém Boru)

Tak si myslím, že lidé by měli volit CO- volební program. Jestli volí podle KDO- tváře lidi, které ani neznají, pak se nelze divit, že vyhrává Okamura a Babiš.

Nahoru

Re: Volby pod lupou / zahradníku, zahradníku

zase rychlejc píšete, než myslíte, a myslíte rychlejc, než čtete.

1. V doporučeném seznamu je profese uvedena jen 3x: manažer?, učitelka, elektrikář.
2. Forum 24 nic nepopisuje, jen upozorňuje na Poslance SPD - Jelita národa (= trefná lidová tvořivost na sítích).
3. 7 z 22, to je prakticky každej třetí. A jejich šéfa známe všichni. To vám nestačí?
4. Jsou to jen nejkřiklavější případy, jejichž přítomnosti v PČR se upřímně bojím. Například poslanec Rozner asi ministrem kultury nebude, ale jeho výroky už triumfálně vešly do předvolebního bizáru a do učebnic politologie :)
5. Feri dostal 15.000 preferenčních hlasů, takže je otázka, jestli víc voličů získal, nebo odradil (a příručka pro mladé ne-voliče a prvovoliče se mu povedla). Ale MZ + JChalánková vědí hned, jak je všechno jinak, než bychom čekali.
6. JCh tvrdí, že "Zdravý rozum může být kolikrát moudřejší než nějaké akademické tituly" (protože ona sama je přece moudřejší než třeba soudci v Norsku). Jenže já viděl ty fotografie.
7. JCh má zcela osobité pojetí demokracie: "Na svých postojích si budu stát vždy. Zda to ZBYTEK STRANY bude akceptovat, je otázkou. Buď je přijme, nebo ne." Svatá prostoto!
8. Místopředsedkyně Chalánková teď nekandidovala, hodlá totiž být senátorkou, sděluje svoje stranické pochybnosti (místo aby je nejdřív projednala se spolustraníky) - a to všechno ventiluje v Parlamentních listech!? Mě teda vůbec o ničem nepřesvědčila, naopak.
9. Pádové otázky znám: KOHO implikuje osobnosti, CO celou tu povedenou stranu jako celek. Howgh.

Nahoru

Re: Volby pod lupou (nejen v Novém Boru)

Zdravý rozum může být kolikrát moudřejší než akademické tituly... To mi připomnělo vyznamenání pana Trošky.Takový prof.Martin Hilský,akademicky vzdělaný,úžasný člověk(slyšet jeho přednášku je zážitek,na který se nezapomíná),má teď o stupeň nižší vyznamenání než režisér Troška. Je to trochu od tématu voleb,ale ne zase tolik......
Hezký den!

Nahoru

Re: Volby pod lupou (nejen v Novém Boru)

On ten projev Zemana byl předvolební. Hrál na notu těm "obyčejným lidem", kteří jsou protipólem nabubřelého establishmentu a konzumují tu masovou kulturu, zvanou česká řachanda.
"Kampak na nás s nějakými 'krasoduchy', že ano? Vždyť to jsou vlastně jen elitáři! Příživníci! Hanba!" Zeman dobře ví, kdo ho volí, a tak, i když ví, že leckdo bude ocenění režiséra Trošky považovat přinejlepším za kameňák, vyplatí se mu to.
Kdo volí Babiše již má ANO také zjištěno. Taková pojistka k předčasným volbám. "Chtěl jsem vám přidat na důchodech, ale ty zlé tradiční strany tomu nepřejí. Tak přidejte na hlasech!" Jasný vzkaz.
Zeman znovu. Příště to bude Izer a Eva a Vašek.

Nahoru

Re: Volby pod lupou a ozdoba 28. října

Člověk se diví.kdo všechno dnes mává českou vlajkou a komu se dostane té pocty být na oslavě 28.října, konané na Hradě
Jiří Černohorský, pravá ruka Adama B. Bartoše se účastnil, dostal pozvání..Je považován za extremistu, neonacistu. Ale oslavuje ve svých šovinistických projevech Zemana. I díky tomu se dostal na kandidátku Zemanovců. Člověk, který veřejně říká, že...až přijde moje doba, tak se se Strakovkou srá.. nebudu.
Jeho úroveň si můžete poslechnout, stačí od čtvrté minuty
https://www.youtube.com/watch?v=hV_inu0HAQ8
Více http://forum24.cz/kdo-chodi-na-hrad-xenofob-a-extremista-cernohorsky-dostal-pozvanku-28-rijna/?utm_content=buffer45d4a&utm_medium=social&utm_source=twitter.com&utm_campaign=buffer

Jen pro zajímavost. Zde několikrát doporučovaný P.Hannig postavil Adama B. Bartoše v čele své ústecké kandidátky. Člověka stíhaného za popíraní holocaustu.
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Hudebnik-Hannig-bude-kandidovat-na-prezidenta-Podporil-ho-extremista-Adam-B-Bartos-496658
Ta barikáda je skutečně pestrá
https://www.lidovky.cz/bartos-jde-k-soudu-za-popirani-holocaustu-fga-/zpravy-domov.aspx?c=A170406_120709_ln_domov_jho

Nahoru

Re: Volby pod lupou (nejen v Novém Boru)Dávám prezidentovi..

Tisková konference v Lánech je opravdu podívaná. Zejména její asi tak 7-8 minuta,kdy ruka zprava ukazuje prezidentovi, který sotva stojí a vypadá to jakoby už nevěděl,kde je, ,kam se má koukat. Zdraví prý má pevné a dobré. I Andrej Babiš je poněkud nejistý a jeho baziliščí oči těkají více než obvykle. Odchod pomocí několika osob, sám už prezident není schopen.Možná,že by ani netrefil do dveří. Připomíná to gen.tajemníka ÚV KSSS Černěnka,který nastoupil po Andropovovi. Toho taky vodili... Odhadovala jsem,že tak 3-4 měsíce a bez vozíku to nepůjde. Myslím,že to bude dříve.Třeba vozík zaplatí taky Lukoil a prezident se bude třeba pro změnu srovnávat s Rooseveltem...
Hezký večer!

Nahoru

Re: Volby pod lupou (nejen v Novém Boru)Dávám prezidentovi..

Zemana jsem nevolila. To však nic nemění na faktu, že diagnózy (v dřívějších příspěvcích) a prognózy (v aktuálním příspěvku) na dálku z pera LÉKAŘE považuji za NEVKUSNÉ.

Nahoru

Re: Volby pod lupou (nejen v Novém Boru)Dávám prezidentovi..

Souhlas.

Nahoru

Re: Volby pod lupou (nejen v Novém Boru)Dávám prezidentovi..

Paní doktorka pouze navázala na pana profesora Pirka
Prezident Zeman je nemocný člověk a pro stát už vykonal dost.Lékařský diplom nevrátím
https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/lekarsky-diplom-nevratim-rika-profesor-pirk-prezident-zeman-je-nemocny-clovek-a-pro-stat-uz-vykonal-dost-38571
Problém je v diagnóze. Tou je lhaní a očividné popírání skutečností ze strany prezidenta a jeho okolí.

Nahoru

Re: Volby pod lupou (Dávám prezidentovi...)

Odpovědný občan-volič se neubrání úvahám, jak bude pan prezident stát, chodit a mluvit za dalších 5 let.
Ostatně soudím, že o tvrzení JS i MZ, že Zemana nevolili, dalo by se s úspěchem pochybovat :o)

Nahoru

Re: Volby pod lupou (nejen v Novém Boru)Dávám prezidentovi..

Vyjádření pí Szelczányiové nepochybně platí jak na paní Šepsovou, tak na pana Pírka.

Nahoru

Re: Volby pod lupou (nejen v Novém Boru)Dávám prezidentovi..

Nevkusné je to, že vážně nemocný člověk přesvědčuje celý svět, že až na jednu, dvě výjimky je zdráv jak řípa (jestli si navíc stejně lže i do své vlastní kapsy, o to je to ubožejší a smutnější).
A že není schopen sám uznat, že jeho schrána zchátrala natolik, že není s to vykonávat zodpovědně svůj úřad.
Ale že se ho drží zuby nehty.

To musí vidět snad každý soudný člověk.

Nahoru

Re: Volby pod lupou (nejen v Novém Boru)Dávám prezidentovi..

Už to v minulosti udělal, když řekl, že politika se nedělá nohama, ale hlavou a hovořil právě ó Rooseveltovi.

Nahoru

Re: Volby pod lupou (nejen v Novém Boru)Dávám prezidentovi..

Jenže Roosevelt byl na rozdíl od prezidenta Zemana politik světového formátu ,stejně tak,jako Churchill. Roosevelt dělal politiku hlavou,ale třeba v Jaltě,když už dávno trpěl hypertensí encefalopatií( měl stále tlak až kolem 280 torr a selhával oběh ),jeho špatný zdravotní stav nahrával Stalinovi.
Základní problém je ten,že i laici dávno vidí,že s prezidentem není po zdravotní stránce něco v pořádku. Strkání hlavy do písku ničemu neprospěje a prohlášení,že je vše OK , připomíná doby soudružské. Jeho okolí jistě chce,aby byl na svém místě co nejdéle, jsou tam jejich zájmy a vazby. Lidsky mi ho je už skoro líto,ale je to náš nejvýše postavený politik,nejvyšší velitel vojsk nebo člověk,u kterého se sbíhají tajné informace. Pokud by měl soudnost, přinejmenším nebude dále kandidovat a zachová si zbytek důstojnosti.Obávám se,že spíše ale dojde k trapnostem, včetně takových,které mohou poškodit renomé státu.
Hezké dny!

Nahoru

Re: Volby pod lupou podle Petra Pitharta!

= doporučuju aspoň dodatečně zásadní povolební rozhovor s řadovým členem KDU-ČSL, Politologem s velkým P a hlavně: zkušeným politikem s pevnou morální integritou, což se v jeho případě nevylučuje:

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10095426857-interview-ct24/217411058041024/

Nahoru

Re: Volby pod lupou (nejen v Novém Boru) Cimrman na Hradě

Jára Cimrman byl univerzální český génius. Sice fiktivní, ale na to se historie ptát nebude. Neexistoval v podstatě obor, ve kterém by nevynikal. Novodobý Cimrman je teď na Pražském hradě. Také všemu rozumí a všechno umí. Prezident Miloš Zeman totiž v sobotu večer při předávání státních vyznamenání ve svém projevu šermoval názvy různých knih a sám sebe pasoval do role někdejšího badatele. Kdyby to šlo, snad by si i sám udělil vyznamenání.

z Reflexu

Nahoru

Re: Volby pod lupou (nejen v Novém Boru)

Pan doktor Pirk se ke zdravotnímu stavu prezidenta nevyjadřoval s tak nechutným škodolibým posměchem jako paní doktorka Šepsová a to je sakra rozdíl v lékařské etice.
Pane Tichý a kde jste vzal, že tvrdím, že jsem Zemana nevolil. Opravte si prosím : Volil :-)

Nahoru

Re: Volby pod lupou (nejen v Novém Boru)

Škodolibý posměch a urážky jdou především z úst M.Zemana. President by měl být vzorem chování pro těch dolních deset milionů. Zkrátka, jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá
Pokud jste takové chování zvolil, nedivte se.

Nahoru

Re: Volby pod lupou (nejen v Novém Boru)

Jako autor bych sice měl mít radost, že jsem pár dnů "nejčtenější", ale diskutuje se tady většinou o něčem jiném (jako obvykle, bohužel).

Představoval jsem si bláhově, že se možná ohradí někdo z voličů ANO nebo SPD, a vysvětlí nám srozumitelně důvody své volby. Mohlo by to vést ke skutečné výměně názorů, která by byla užitečná, nemyslíte?

Všem nám přece jde o demokracii, svobodu, pověst země ve světě, a taky o budoucnost našich dětí a vnuků. Nebo snad ne?

Nahoru

Re: Volby pod lupou (nejen v Novém Boru)

Těžko čekat,že by někdo z voličů SPD vysvětlil své důvody. Možná,že by mu pomohla četba takového Vondrušky, zejména těch objednaných článků v MfD. U něho jsem se naprosto trefila,že bude vyznamenán. Netrefila jsem se,že bude kandidovat.Možná,že letos ještě ne.
Takový poslanec Volný za SPD na stránkách jednoho krajského deníku pravil,že k volebnímu úspěchu SPD přispěla i islamizace Havířova...
A včera MfD,která ,vlastněna Babišem, se do Okamurova SPD cíleně naváží, zveřejnila,že tento poslanec Volný má pěkný byznys s ubytovnami pro sociálně slabé. Pecunia non olet.
P.S. Už se objevila na soc. médiích reakce na islamizaci Havířova- prý už mají muslimského primátora a místo jídelen jsou tam kebabárny a mešity v každé ulici.
Hezký den!

Nahoru

Re: Volby pod lupou (nejen v Novém Boru)

Vygoolujte si v Parlamentních listech /aréna rozhovor s Benjaminem Kurasem s názvem : Volím Okamuru z 5.10.2017 a máte tam srozumitelně vysvětlené důvody. Jedna z položených otázek je : Proč chcete volit SPD Tomia Okamury ?A jeho odpověď.

Nahoru

Re: Volby pod lupou (nejen v Novém Boru)

K prezidentovi již naposled. bez komentáře.

Prezident by neměl vytvářet alternativu domácí a zahraniční politiky, zakládat nebo podporovat takzvané hradní strany.
Neměl by přehnaně udělovat amnestie ani vcelku komicky,protože neúčinně, vetovat zákony přijaté parlamentem nebo nadužívat svých kompetencí vůči Ústavnímu soudu. Neměl by šířit blbou náladu.
Prezident by měl vytvářet komunikační pole mezi parlamentními stranami za účelem udržení politické stability. To je hodnota,jejíž význam si uvědomíme teprve tehdy,když o stabilitu přijdeme.Měl by při svých rozhodováních respektovat ty názory lidí,kteří jsou odborně zdatnější než on.Například při udělování milosti respektovat názor ministra spravedlnosti.
A za třetí by měl podporovat ostrovy pozitivní deviace v umění, vědě,ekonomice a jinde,skupiny lidí s nadprůměrnými výkony,kterým i průměrní,a ještě více podprůměrní. závidí. Neboť nikdo nedokáže nenávidět a škodit víc než závistivý impotent.Proto ostrovy pozitivní deviace potřebují podporu,ať už prezidentem bude kdokoliv.

Ing.Miloš Zeman, Právo 31.8.2002

Nahoru

Re: Volby pod lupou podle MZ a Kurase

Tak jsem si ho našel, ale moc mi to nepomohlo:

1. Z těch všech (= nových malých stran) se SPD jeví jako statisticky jediná volitelná a my potřebujeme jednu silnou v parlamentě než tucet slabých, které se tam nedostanou.
2. Ale hlavně, do těchto voleb SPD postavila na čelo pražské kandidátky Jiřího Kobzu, s nímž se dobře znám. Je to bývalý diplomat a manažer zahraničního obchodu s mnohaletým pobytem v islámských zemích a se znalostmi islámu a jeho dějin lepšími než většina našich profesionálních islamologů a arabistů.
3. Též jsem si pak přečetl program SPD, jehož většina bodů odpovídá mým. Místy bych jej ještě trochu vylepšil, jako když se ostrouhává tužka:
4. Odvolatelnost politiků bych rozšířil o osobní finanční odpovědnost politiků za činy nebo rozhodnutí, které způsobily nějaké škody státu nebo občanům.
5. A zrychlil bych vystoupení z EU, případně její kolaps (co z těch variant by se podařilo dřív), coby totalitní a destruktivní organizace. Referendum je dnes už metoda předpotopní. To si nechám ještě podrobně projít hlavou, ale náznak najdete už v mé knížce Poslední naděje civilizace.
6. Podrobně se k programu SPD a dalších stran vrátím ještě v analýze jejich volitelnosti, které vypustím do luftu ještě před volbami. Jen tak, abych popíchl k praktickému přemýšlení lidi, kteří jako já donedávna nevěděli, koho volit. A nemusí to samozřejmě pro každého vkus být jen SPD, jsme přece v pluralitní demokracii.

Radikální extrémista (znám jeho články) holt volí radikálního populistu. Pochybuju ale, že by zrovna takhle uvažovali voliči v NB...

Nahoru

Re: Volby pod lupou (nejen v Novém Boru) 5 000 000 a Okamura

Velice zajímavé video o smlouvě Okamury s hlavním městem. Kam se poděly miliony?
https://www.stream.cz/stream-fun/10019804-na-co-pouzije-tomio-okamura-dotaci-5-000-000-kc-od-prahy

Nahoru

Re: Volby pod lupou - přečtěte si,

jak je propaganda SPD úspěšná a co např. píše "česká" spodina o dětech teplického primáře:
http://forum24.cz/tam-by-sednul-granat-prvnaci-teplicke-skoly-tercem-kybersikany/

Nahoru

Re: Volby pod lupou (P. S. nejen pro MZ)

Kolega "Zahradník" mi tady nedávno vytknul, že zesměšňuju poslance SPD.
Roman Máca si dal práci s podrobnou dokumentací, jak se odkopávají sami:
http://forum24.cz/roman-maca-otevreny-dopis-panu-poslanci-miloslavovi-roznerovi/

Doporučuju k důkladnému studiu. Sice se taky trochu zasmějete, ale pak vám začne běhat po zádech mráz, koho to ti moudří voliči letos taky poslali do sněmovny.

Tohle už je opravdu jen pro zasmání:
https://www.lidovky.cz/okamura-si-graficky-prifoukl-svaly-na-fotkach-kamarad-mi-ji-jen-zesvetlil-brani-se-ggh-/lide.aspx?c=A171115_134312_ln_domov_ele&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=denni-tisk#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=ln_lidovky&utm_content=main
Nebo tohle:
https://www.lidovky.cz/atentatnici-a-plyn-jako-reseni-pisi-lide-k-fotce-deti-chapu-duvod-nenavisti-rika-poslankyne-spd-ig5-/zpravy-domov.aspx?c=A171108_133538_ln_domov_sk

Nahoru

Re: Volby pod lupou (nejen v Novém Boru)

Pane Tichý, já tím tak nežiju, jako vy ,abych všecho , co tu dopručujete studoval. A i poslanci SPD jsou mi v tomto ohledu šumafuk . Nelíbí se mi jen, když je někdo veřejně zesměšňován, ať už jsou to tihle poslanci nebo ti za ANO nebo prezident nebo komunisti. Ty ostatní myslím novináři nezesměšňují. Rozumíme si ?

Nahoru

Re: Volby pod lupou (nejen v Novém Boru)

Škoda. Demokracie je diskuze. A v ní neurčuje jen jedna strana, o čem bude řeč.
Když jste mi tady doporučil Kurase, taky jsem vás neposlal do háje :o)
Mimochodem, ti poslanci totiž reprezentují i před světem zemi, mě i vás. A mnoha lidem to šumafuk není.

Nahoru

Re: Volby pod lupou (nejen v Novém Boru)

Věřím tomu, že jste z výsledků voleb zklamanej . Já na rozdíl od vás výsledky vidím jako pravdivý obraz směřování společnosti. Nerozčiluje mě to, nehodnotím, beru to jako fakt. A navíc si myslím, že svět se o naše poslance nijak zvlášť nezajímá, jaký by k tomu měl být důvod.
Toho Kurase jsem uvedl na vaše výslovné (napsané) přání zde . Přál jste si znát názor někoho, kdo volil SPD a jeho důvody pro takovou volbu. Kuras to napsal dost obšírně, čekal jsem , že budete spokojenej, že jsem to pro vás vyhledal . Já to četl už dřív - několik dní před volbami

Nahoru

Re: Volby pod lupou (nejen v Novém Boru)

Ještě po první přímé volbě si nás zahraniční media všimla
Londýn - Britský server BBC přinesl svérázné hodnocení výsledků první přímé prezidentské volby v České republice. Podotýká, že Miloš Zeman má pověst silného pijáka a kuřáka, který se vyžívá v zesměšňování svých odpůrců.
Poté,co se jejich slova naplnila, jsme je již zajímat přestali. Maximálně tak se pozastavují, že prezident země se zkušeností se zabráním Sudet obhajuje zabrání Krymu.
Na Západ byl pozván pouze do Řecka a Portugalska. Jinde o něj nestojí. Jako bývalého komunistu mu ale imponuje papalášismus východu, ve kterém se rochňá. Co platí pro ten dolní desetimilionový plebs, pro něj neplatí.
Někdo to obdivuje, někomu to vadí. Pan Zahradník má pravdu, že je to obrázek stavu společnosti. My Češi říkáme, že ryba smrdí od hlavy.
Takový Duka se v něm zhlédl. Také ve "vlastencích Okamurovcích."Jsem přesvědčen, že nás spojuje péče o bezpečí lidí v této zemi i řada jiných témat,“ napsal blahopřejně Duka Okamurovi. 
Ta péče je obdivuhodná. Tajemník strany se zvláště věnuje Židům , gayům, cikánům a Cyklonu B.
Ani Okamura nezklamal. Zdaní Dukovi restituce majetku.
Zkrátka směřování společnosti, jak píše pan Zahradník.

Nahoru

Re: Volby pod lupou (nejen v Novém Boru)

Ani podle mne volby nedopadly dobře, ale krom plků mi (nejen tady) chybí analýza - proč - vyhrál Babiš, proč jdou extremisti nahoru, proč standartní strany netáhnou, co je důsledkem této změny?

Nemá cenu psát ironicky, koho že to ti moudří voliči zvolili, to je sice jednoduché plácání, ale nic to nepřinese. Zajímavá by byla podstata výsledků.

Že vyhraje Babiš jsem čekal, to nebylo překvapení. Že bude mít tolik hlasů Okamura, nebo Piráti, to jsem nečekal. Stejně tak jsem doufal, že TOP09 skončí konečně v propadlišti dějin, ale ještě se drábkem chytli. Snad posledním.

Dokud si jasně a bez lží neřekneme důvody nárůstu nejrůznějších -ismů, asi se moc v budoucnu k lepšímu nezmění.

Nahoru

Re: Volby pod lupou (nejen v Novém Boru)

Tak jednou ukázkou proč? je i příspěvek p. Beneše.
Vysvětlil demokraticky, že místní příspěvky jsou plky a plácání. Takto samozřejmě "onálepkoval" i místní diskutery. Je to dnes v módě.
Sám ovšem žádné vysvětlení nedodal.
Přitom zde se o tom často plkalo. Např. fundovaně pan Dr. Hudec.
Jen mi je divné navezení do kolegy Gábora, skutečného legionáře.

Nahoru

Re: Volby pod lupou - a už je to tady (Freud)

http://forum24.cz/cesko-se-propada-do-velmi-dobre-maskovane-diktatury/

Nestačí?
http://forum24.cz/jiri-pehe-dostal-vyhruzku-od-pravnika-urcite-o-vasem-clanku-pana-babise-informuji/

Nebo tady:
http://forum24.cz/v-ceskem-rozhlase-vladne-normalizacni-strach-rika-pajerova-kterou-urazel-babisuv-novinar/

https://echo24.cz/a/pWteM/system-nespi-vzteka-se-babis-pote-co-policie-pozadala-snemovnu-o-jeho-vydani?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=denni-tisk

Nahoru

Re: Volby pod lupou (zase ta SPD)

Další doporučená četba pro voliče SPD:
http://forum24.cz/cernoska-v-reklame-na-trdelnik-je-nevhodna-zaznela-rasisticka-poznamka-z-spd/

Nahoru

Re: Volby pod lupou (zase ta SPD) a antipomníkáři

Z článku. … Tomio Okamura stále vypráví o tom, jak jeho hnutí nemá nic společného s extremismem, přestože pravý opak dokládá i zpráva ministerstva vnitra. …. Místopředsedkyně karlovarské krajské SPD si vykládá pojem vlastenectví, k němuž se hrdě hlásí, dosti zvráceně.
Podívejme se na hrdiny z HOK

Dva mají facebookové profily. Jeden se chlubil , jak je vyfocen s Okamurou v těsném obětí a radil, aby Bureš sestavil vládu s SPD a KSČM. Když jsem na to upozornil, rychle to smazal.
Druhý má v " to se mi líbí "

8 skupin Zemanovců
6 skupin Okamurovců, dokonce Tomio Okamura prezidentem 2023. Úvod této skupiny
3. SVĚTOVÁ VÁLKA ZAČALA!
Internetem už momentálně probíhá propagandistická a dezinformační kampaň proti Rusku - našemu spojenci proti IMIGRANTŮM. Média a socialní sítě ale blokujou všechny proruské zprávy, samozřejmě naše vláda jako vždy podporuje NATO a jeho agresi. Jde jasně vidět zbrojení na hranicích NATO a Ruska. Zatím se nebojuje ale napětí stále roste! Prosím o sdílení, jedná se o velmi důležitou věc která není jen tak dohledatelná.
4 skupiny komunistické (pouze), byť je jejím členem, propagátorem a kandidátem do voleb

Říká se "dočkej času, jako husa klasu". Oni se vybarví

Nahoru

Re: Volby pod lupou (nejen v NB) - J. Šídlo

aneb i v NB 600 lidí volilo Okamuru a spol.

Včerejší Šťastné pondělí doporučuju pro vylepšení nálady v těžkých časech:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/strucny-kurs-pro-pratele-tomia-okamury-jak-vypada-pravy-cech-a-co-kdyz-neni-bily-49537?seq-no=1&dop-ab-variant=&source=clanky-home&autoplay=1

Nahoru

Re: Volby pod lupou (nejen v Novém Boru)

Kolik lidí v Novém Boru " volilo " Milion chvilek ?

Nahoru

Re: Volby pod lupou (nejen v Novém Boru)

Nevím, ani nemohlo.
Ale zato vím, že Danys všude rozhlašuje, jak je lídrem kandidátky Boráci Borákům a svolává schůze.
Také komunisté do toho vletěli pod heslem " Komunisté do komunálu! "
Nevím, jestli chtějí připomenout své nechvalně známé služby.
Zato na vtipy s vyměněnými písmenky je to jak dělané. Často se jí říká Strana gerontů. Jak zmínil Dolejš, bojují s mortalitou členů.
Tak bych to viděl na " Komunisté do f...".

Nahoru