Radnice omezí dlouhodobé parkování v centru města

Verze pro tisk |

Novoborští zastupitelé schválili omezení doby parkování na nejzatíženějších místech pro parkování v centru města. Řidiči tak brzy v pracovních dnech budou muset z většiny parkovacích míst odjet po hodině bezplatného stání.

„Naším cílem je zabránit celodennímu odstavování aut v centru města, jak jsme tomu svědky, a naopak umožnit občanům a návštěvníkům parkování tak, aby si nakoupili nebo vyřídili své záležitosti na úřadech,“ prohlásil starosta Jaromír Dvořák. „Rozhodovali jsme také na základě podnětů občanů a po projednání ve výboru pro dopravu a životní prostředí.“

Nové dopravní značení – „parkoviště s parkovacím kotoučem“ - hodlá město instalovat koncem srpna. Od té chvíle pak řidiči musí používat takzvané parkovací kotouče, které si mohou – až do vyčerpání zásob - vyzvednout zdarma na informačním centru města.
„Pokud řidič parkovací koutouč nemá, tak k vyznačení doby začátku parkování stačí i napsaný čas na papíru a viditelně umístěný za oknem vozu,“ řekla Jitka Capouchová, vedoucí odboru Městského úřadu v Novém Boru. Jak upozornila, ze zákonných ustanovení vyplývá, že automobilista nesmí dobu stání dodatečně prodloužit. Nesmí například po uplynutí 60 minut přijít k autu a označit znovu dobu příjezdu, ale musí z parkovacího místa odjet.

„Parkování bude monitorováno kamerovým systémem a kontroly bude provádět také městská policie a porušení nových pravidel bude úřad hodnotit jako přestupek,“ zdůraznila Capouchová.

Podle schválených pravidel změna parkování nastane v ulici Liberecká od křižovatky s ulicí Bedřicha Egermanna k budově České pošty obousměrně a v ulici T. G. Masaryka směrem na Českou Lípu ke křižovatce s ulicí V Parku po pravé straně. Stejně tak od křižovatky s ulicí Boženy Němcové směrem do centra města po levé straně. Omezení parkování na 60 minut je stanoveno pro dny pondělí až pátek, vždy od 8:00 do 17:00 hodin.

Podle radnice jde o nejpřijatelnější způsob rychlého řešení akutního problému, kterým stání aut kolem náměstí Míru je. Zastupitelé po dokončení rekonstrukce náměstí Míru plánují projednat a přijmout komplexní řešení parkování včetně pravděpodobného zřízení parkovacích automatů.
„Samozřejmě budeme hledat další možnosti, jak zajistit dostatek parkovacích míst,“ uvedl starosta Dvořák. 

alt
alt
alt
Nahoru

Komentáře

Re: Radnice omezí dlouhodobé parkování v centru města

Jo po přečtení článku mohu dodat jen jedno. Naše hlavy na úřadě to mají určitě srovnané. V době prázdnin a turistické sezóny je toto to nejlepší řešení. Opravdu jste hlavy.....gratuluji.

Nahoru

Re: Radnice omezí dlouhodobé parkování v centru města

O prázdninách se to, bohužel, nestihne, jakkoliv by to bylo žádoucí, neboť umístění značek musí být ještě schváleno PČR. Opatření se na krátkém úseku týká malého množství parkovacích míst, jež napříště nebudou moci být obsazována auty lidí, kteří jsou zaměstnáni v centru a tudíž budou k dispozici návštěvníkům města a spoluobčanům, kteří si budou moci snáze zajít na poštu, na úřad, koupit pečivo apod. Náměstí bude nadále k dispozici pro neomezené bezplatné parkování.

Nahoru