Knižní tipy DUBEN

Verze pro tisk |

Pro aprílové počasí je dobré mít připraveno pár knížek, aby při náhlém období dešťů bylo co dělat. Přinášíme Vám knižní tipy na měsíc duben z nakladatelského domu Grada. Snažili jsme se, aby si z titulů, které se nedávno dostaly na knihkupecké pulty, vybral opravdu každý. Milovníky Zdeňka Svěráka potěší malá knížka s přepisem rozhlasové hry Tiché šlapací království – pamětníci si možná přehrávali tento text z gramofonu pod názvem Kolo se zlatými ráfky. Kdo chce zahnat jarní únavu a stres, může sáhnout po antistresových omalovánkách – další ze série nese název Labyrint. Romanticky naladěným přijde vhod série Lásky podle Shakespeara, nový třetí díl nese název Sen noci univerzitní. Dětem doporučujeme např. speciální vydání příběhů od známé autorky Marie Válkové, tentokrát z doby Marie Terezie nebo další dobrodružství Správné party s názvem Záhada. Milovníci konspiračních teorií by mohli ocenit knihu Lži století a jak se z bezdomovce stát multimilionářem se dočtete v Probuzeném milionáři. A ženy, které chtějí mít šmrnc mohou sáhnout po knize Stylistkou sama sobě.

Tiché šlapací království
Zdeněk Svěrák

Nebojte se číst nahlas! 
Příběh rozhlasové pohádky pro dospělé i děti má svůj zvláštní osud. Vyprávění o divném království nechali takzvaní normalizátoři po roce 1968 zničit jako nežádoucí. Nejspíš proto, že "tiché šlapací království" až příliš připomínalo tehdejší Československo. Pohádka byla znovu natočena až po dvaceti letech a druhá verze už dostala jiný název: Kolo se zlatými ráfky. Příběh v knižní podobě samostatně dosud nevyšel. Tato rozhlasová pohádka Zdeňka Svěráka, svým poselstvím spíše pro dospělé, je už dnes součástí zlatého rozhlasového fondu. Vyprávění o divném království, kde se nesmí mluvit nahlas, a kde lidé jezdí na kolech, protože auta vydávají silný zvuk… Hlasité zvuky samolibý král Tichošlap IV. prostě nesnáší! A ti, kteří mluví hlasitě, skončí v tichém vězeňském pěveckém souboru. Co všechno může způsobit jeden bouchnutý pytlík od svačiny? V království, kde je zakázáno mluvit nahlas, to je úplná katastrofa, která může otřást samými základy královy vlády!
Vydalo nakladatelství Cosmopolis, 2017


Labyrint
Merritt Richard, Reinhartová Sabine

Omalovánky proti stresu
Už vás nebaví omalovánky se zahradními výjevy, květinami a mandalami? Zkuste něco jiného - portréty mytických bytostí. V této knize najdete yettiho, kentaura, zajdalena, jednorožce, fénixe, kerbera, minotaura, Medúzu a mnohé další. Působivé podobizny velkého formátu vás jistě budou inspirovat k použití celé škály barevných odstínů. Relaxujte a bavte se kreativní prací!
Vydalo nakladatelství Grada, 2017

Láska podle Shakespeara III. – Sen noci univerzitní
Georgina Guthrie

Závěrečný díl o zakázané lásce mezi studentkou Torontské univerzity Aubrey Priceovou a univerzitním asistentem Danielem, jejichž shakespearovská romance navzdory veškerým předpisům pokračuje. Ačkoliv zbývá už jen několik týdnů, kdy musejí svou lásku tajit, vše se znovu komplikuje. Zdá se, jako kdyby se nová děkanka, která ve funkci nahradila Davida Granta, rozhodla Aubrey zničit. Nejen že jí vyčítá každé drobné pochybení v práci, navíc je přesvědčena, že mezi Aubrey a bývalým děkanem Grantem probíhalo něco víc než jen pracovní vztah. Daniel se zase stále potýká s temnými stíny své minulosti, jež ho neustále pronásledují. Mohou zachránit svůj vztah, když se vše zdá být proti nim?
Vydalo nakladatelství Cosmopolis, 2017

Odpojený muž - Jak technologie připravuje muže o mužství a co s tím
Philip Zimbardo, Nikita D. Coulombe

Alarmující kniha o mladých mužích v dnešním světě. Známý a uznávaný americký psycholog píše o zoufalé neschopnosti současných mladých mužů dospět. Autor upozorňuje, že samotu, do které jsou dospívající vehnáni v důsledku nefungujících rodin, naplňují počítačovými hrami a virtuálními světy. Trpí tak jejich zdraví i schopnost najít zaměstnání a partnera. Autor vidí jako obzvlášť zranitelné dospívající chlapce, kteří se izolují, vyhledávají fikci počítačových her a stávají se od raných let konzumenty pornografie. Tyto aktivity jsou pro ně atraktivnější než sport, sex a sociální interakce v reálném světě, a ničí tak jejich mezilidské vztahy i intelekt.
Vydalo nakladatelství Grada, 2017

Královna Marie Terezie
Život Marie Terezie, Zamilovaný dragoun a Tajnosti císařských komnat
Veronika Válková, ilustrace Petr Kopl

Třísté výročí narození královny Marie Terezie oslavujeme speciálním vydáním. V této krásné vázané knize najdete oba Bářiny příběhy, které v době Marie Terezie zažila, a jako bonus také královnin rodokmen a doslov, ve kterém se dozvíte všechny důležité a zajímavé informace z jejího života. Nakouknete tak do zákulisí Bářiných dobrodružství, a pokud ještě patříte mezi školou povinné, budete v dějepise za hvězdy. Historička Veronika Válková ve svých knihách přenáší čtenáře do skutečné, reálné historie, kde spolu s Bárou zažívají napínavé chvilky, zároveň se toho ale také hodně dozvědí.
Vydalo nakladatelství Bambook, 2017

Správná parta – Záhada
Saniová Jitka, Ráž Václav

Zoe nemá ani v nejmenším obyčejnou tetu. Ta nejenže pomáhá v psím útulku, kam Zoe a její kamarádi chodí, ale je i ve spojení s magickou říší. O tom se děti dozví, když objeví záhadný vzkaz: Pomozte zachránit M. E.! Co to je? Kdo je žádá o pomoc a proč? To musí krůček po krůčku vypátrat Správná parta. Při pátrání se dozvědí o magické tabulce, která jim představí přírodní strážce a víly, vládnoucí každému měsíci v roce. Mezi nimi si vyberou pomocníky pro svůj velký detektivní případ. V něm jde totiž nejen o záhadnou M. E., ale také o poklad naší země. Hlavní bitva se odehraje na Pražském hradě, protože děti a Zojina teta nemohou dopustit, aby byl náš poklad uloupen…
Vydalo nakladatelství Bambook, 2017

Lži století
Heiko Schrang

Tato knížka vám odhalí informace a kauzy, které před vámi měly zůstat skryté. Kdo skutečně vládne světu? Kteří světoví politikové a podnikatelé tahají za nitky v pozadí? Co se stalo s těmi, kteří nechtěli spolupracovat? Co skutečně vedlo k válkám v Afghánistánu, Iráku a Libyi? Je londýnské finanční City státem ve státě? Kam až vede vliv Goldman Sachs a kdo financoval nacisty? Autor pečlivě pracuje se zdroji a předkládá informace, které nahánějí hrůzu, ale měli bychom je vědět. Ukazuje, jak současní "vůdci světa" za přispění médií ovládají běžného člověka pomocí strachu, pocitů viny a závislosti na majetku. Ukazuje však také cesty, jak se z této pasti mocných vymanit a vykročit k pozitivnějšímu a svobodnějšímu přístupu k životu. Knížka, která se stala velkým německým bestsellerem, je na trhu zcela ojedinělá a zaujme každého, kdo se zajímavá o společenské a politické dění.
Vydalo nakladatelství Alferia, 2017

Probuzený milionář
Joe Vitale

Začněte vydělávat tím, co milujete, a pusťte si do života skutečné bohatství. Joe Vitale, spoluautor bestselleru a filmu Tajemství, vám ve své nové knize odhalí zákon přitažlivosti peněz. Příliv financí si totiž v životě sami blokujeme svými škodlivými postoji a návyky. Jako Probuzený milionář se zbavíte všech předsudků ohledně peněz, nenecháte se omezovat konvencemi a investujete do sebe a do toho, co vás skutečně učiní bohatými. Autor, který se z bezdomovce stal multimilionářem, autorem bestsellerů, řečníkem a koučem inspirujícím miliony lidí, je sám nejlepším dokladem toho, že rady, které v knize předkládá, fungují a že splnění i těch nejodvážnějších snů je reálné. Díky Joeovým postřehům se začnete na peníze, podnikání i vztahy dívat zcela novým pohledem a poznáte, co všechno je možné, když propojíte svůj rozum a srdce a žijete ten nejodvážnější sen svého života.
Vydalo nakladatelství Alferia, 2017

Stylistkou sama sobě
Michaela Stabrynová

Vítejte ve světě stylu! Tato knížka je příručkou pro zcela „normální“ ženy všech postav a každého věku. Naučte se poznat, co Vám opravdu sluší a že v o číslo menších šatech nebudete vypadat štíhlejší. Vyzkoušejte, jak nápaditě kombinovat barvy, jak najít svůj osobitý styl a jak dát oblečení extra šmrnc. S autorkou nahlédnete pod pokličku módy a krásy a odhalíte tajemství skvělého vzhledu. S jednoduchými tipy a triky proměníte svůj šatník k nepoznání. Zboříte pár módních mýtů a naučíte se překvapivě a originálně kombinovat a využít sílu doplňků. Už nikdy žádné "nemám co na sebe"!
Vydalo nakladatelství Grada, 2017


Všechny knihy můžete koupit na e-shopu na www.grada.cz a po Velikonocích dokonce se slevou 15 % na všechny tištěné i elektronické knihy: https://www.grada.cz/kniha-ti-slusi-2017

 
 

Nahoru