Dětské knižní tipy ČERVEN

Verze pro tisk |

Prázdniny se blíží, proto přinášíme speciální díl červnových knižních novinek Nakladatelského domu GRADA zaměřený na dětskou literaturu. Malé děti určitě osloví knížka s ilustracemi Josefa Lady a lidovými říkadly. Větší děti mohou za vysvědčení dostat např. pohádkovou knížku o dobrosrdečné víle Mimi a pro ty ještě o trochu starší vyšla další kniha od jedné z nejoblíbenějších dětských autorek současnosti, Veroniky Válkové.

Tradiční české léto
Josef Lada
Už jste zapomněli naše tradice a rádi byste dětem vyprávěli o českých zvycích z dob dávných i současných? V knize Tradiční české léto vám přiblížíme nejen ty nejznámější svátky, zvyky a obyčeje, ale také zde najdete známá lidová říkadla, pořekadla, pranostiky i oblíbené písničky, které neodmyslitelně patří k tradičnímu českému létu. Prožijte a vychutnejte si krásné české léto spolu s kouzelnými ilustracemi Josefa Lady.
Vydalo nakladatelství Bambook, 2017

Jdeme do školy
Hladký Marek, Hladká Jitka, Švejdová Vlasta
Nalákejte o prázdninách předškoláky na září. Znáte vílu Mimi? Tahle půvabná a chytrá bytůstka vypadá jako obyčejná holčička, dokáže ale neobyčejné věci. Jestli si děláte starosti kvůli škole podobně jako školačka Aurélie z téhle knížky, je pro vás Mimi od Hostavického potoka ten správný pomocník. Dobrosrdečná víla svolá všechna zvířátka ze své louky a společně s nimi připraví pro Aurélii to nejhravější nejzajímavější vyučování. Knížka pro začínající čtenáře vychází s předmluvou Jitky Molavcové.
Vydalo nakladatelství Bambook, 2017

Husité
Veronika Válková
Bitvou na Vítkově, kde husité porazili křižáky, to jenom začíná. Útok rozzuřené bachyně je úplná legrace v porovnání s tím, co všechno ještě Báru a mladičkého husitského bojovníka, práče Borka, čeká cestou do Tábora – a vlastně i v Táboře samotném. Historička Veronika Válková ve svých knihách přenáší čtenáře do skutečné, reálné historie, kde spolu s Bárou zažívají napínavé chvilky, zároveň se toho ale také hodně dozvědí.
Vydalo nakladatelství Bambook, 2017

Nahoru