Říjnové tipy na koncerty Lípy Musicy

Verze pro tisk |

Vyberte si z nabídky Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica na říjen. 

Melancholie
Terezie Fialová patří k nejtalentovanějším klavíristům nastupující generace, Jiří Bárta patří již od 90. let ke špičce violoncellistů své generace. Tyto dva vynikající umělce nespojuje jen hudba, ale i život sám, a o tom vás v příznačně nazvaném programu, který představí mimo jiné skladby Šostakoviče či van Beethovena, přesvědčí v českolipské Biberově kapli.
7. 10., Biberova kaple

Pocta Bennewitzovi
Nedostižnou pověst české kvartetní školy hrdě reprezentuje ansámbl Bennewitzovo kvarteto, který si pro své označení zvolil osobnost Antonína Bennewitze, významného českého houslistu, dirigenta, hudebního pedagoga a spoluzakladatele Českého kvarteta. Toto spojení interpreta a místa koncertu, na němž zazní skladby W. A. Mozarta a A. Dvořáka, je výjimečné v tom, že právě v Doksech Bennewitz strávil podzim svého života a je zde i pochován.
14. 10., zámek Doksy

Inspirace o páté
Sejde-li se ke spolupráci pětice pozoruhodných a vynikajících muzikantů, nemůže vzniknout nic jiného, než vynikající komorní soubor. Tak je tomu i v případě dechového Afflatus Quintetu. Všichni jeho členové jsou jednotní v názoru, že hra v kvintetu patří k nejtěžším. Afflatus Quintet vás však přesvědčí, že to jde i s lehkostí, grácií a dokonalostí sobě vlastní.
15. 10. Ev.-Luth. Kirche, Lückendorf

Hravý Harlekýn
Nenechte si ujít výjimečné hudební pojetí italské commedie dell’arte. Vynikající klarinetista Karel Dohnal vás pohltí a vtáhne do neopakovatelné atmosféry plné humoru. Avantgardní skladbu Harlekýn, kterou německý skladatel Karlheinz Stockhausen, jeden z největších skladatelů minulého století, napsal jako hudebně-pantomimické číslo, hrají pro její náročnost jen čtyři interpreti na celém světě.
19. 10., Centrum textilního tisku, Česká Lípa

Mystérium času
Tři inscenace, tři mladí talentovaní choreografové tvořící na hudbu českých hudebních skladatelů a tři rozdílná pojetí chápání faktoru času. To je nový projekt fenomenálního Pražského komorního baletu, který se po čtyřech letech vrací do České Lípy. Ústředním hudebním motivem projektu je Kabeláčovo Mystérium času, jedna z nejpozoruhodnějších českých kompozic 20. století.
24. 10., Jiráskovo divadlo, Česká Lípa

Orquestrina aneb když hvězdy hrají a tančí
Sršící hudební gejzír nabídne výlet do temperamentního světa tanga a bolera, ale i bujarý klezmer, a to vše zabalené do kouzelné interpretace našeho špičkového hornisty Radka Baboráka, který si k sobě přizve neméně skvělé hráče a navíc i tanečníky ze StarDance, jako Annu Polívkovou či Terezu Pruckovou (Bufkovou).
28. 10., Městské divadlo Nový Bor

Má to smysl s Milanem Řeřichou
Žáci ZUŠ Česká Lípa společně na pódiu s mezinárodně respektovaným klarinetovým virtuosem a pedagogem Milanem Řeřichou, který vystupuje jako sólista a vede mistrovské třídy po celém světě. O to cennější je možnost setkání s touto osobností pro mladé talenty rodící se na ZUŠ Česká Lípa, kteří si s Milanem Řeřichou nejen zahrají společně na pódiu, ale také budou moci premiérově navštívit jeho mistrovské kurzy.
3. 11., Jiráskovo divadlo Česká Lípa

Nahoru