Fotožurnál: Videomapping jako prolog festivalu Lípa Musica

Verze pro tisk |

Česká Lípa měla v úterý večer jako jedna z mála českých měst příležitost zažít videomapping. Toto zatím pro nás dost neznámé slovo v sobě obsahuje druh vizuálního umění, které využívá velkoplošnou projekci ve volném prostoru na fasády domů nebo interiéry budov.

Téma úterního videomappingu promítaného na budovu baziliky Všech svatých, který následoval po tiskové konferenci na českolipské radnici, bylo jasné. Byl jím festival Lípa Musica, kterým zanedlouho začne město i jeho okolí dýchat. Pod dechberoucí projekcí se autorsky podepsal hlavně akademický malíř Attila Vörös, jehož rukopis v sobě dílo prokazatelně neslo.

Desetiminutovou projekci přišlo shlédnout dost lidí na to, aby hojně zaplnili náměstí Osvobození. Podle reakci okolo mě byli lidé pestrou projekcí na zeď baziliky všech Svatých nadšeni. Oříškem tak byla jen pro přítomné fotografy, kteří se musili nemálo prát se světelnými  podmínkami. Zde je alespoň několik fotografií objektivem mého fotoaparátu, ač vím, že lepší fotky se zde snad objeví co nevidět.

Nahoru