Festivalová benefice s rekordním výtěžkem

Verze pro tisk |

Poslední říjnové pokračování 15. ročníku MHF Lípa Musica nabídlo benefiční večer věnovaný Nadačnímu fodnu Ozvěna, který podporuje děti a mladistvé se sluchovým postižením. V saském Schirgiswalde, kam se festival vrátil podruhé ve své historii, vystoupil náš přední hobojista Vilém Veverka za doprovodu Ensemble 18+ a nabídl průřez hobojovými koncerty vrcholného baroka. Výtěžek koncertu, jehož vstupné bylo dobrovolné a který se vyšplal na částku 19.382,- Kč, bude věnován malé Elišce a její rodině jako příspěvěk na nákup drahých sluchadel.

"Už první tóny úvodního Koncertu C dur Antonia Vivaldiho nastavily stylový rámec večera, jímž bylo vrcholné baroko a jeho italští a němečtí představitelé. Výrazným rysem večera byl už od jeho úvodu velký optimismus, nadšení a zdravé sebevědomí sólisty Viléma Veverky, který jím dokázal strhávat i členy Ensemblu 18+ za ním. Vilém Veverka Vivaldiho koncertem do podvečera vtrhl jako živel. V úvodním Allegru molto předváděl energický výkon, v rámci něhož mezi prvními houslemi a cembalem osciloval i prostorově. Součástí tohoto pohybu bylo sólistovo prožívání každého smyku společně s Ensemblem 18+. V těchto pasážích Vilém Veverka soubor svým způsobem řídil.... Energii večera nakonec zosobňoval hlavně Vilém Veverka, který si koncert velmi příjemně užil. Byl to on, kdo pozvedal úroveň a intenzitu hudby, jeho nasazení bylo skutečně strhující a v dobrém slova smyslu s sebou táhlo i Ensemble 18+. Když byl na pódiu společně s ním jeho sólista, rostl i výkon souboru jako takového," uvedl ve své recenzi Tomáš Cidlina. 

Největší energii celému večeru však vtiskla zejména velká návštěva ze strany českých i německých hostí, kteří svou štědrostí podpořili rodinu malé nedoslýchavé Elišky a přiblížili je výrazně nákupu drahých sluchadel, které Elišce zplnohodnotní její život. Za tuto podporu patří všem, kteří se nedělního koncertu zúčastnili, velké poděkování. A v případě, že byste měli zájem i vy podpořit další aktivity Nadačního fondu Ozvěna, který se zaměřuje na pomoc konkrétním dětem se sluchovým postižením např. s pořízením sluchadel, jejich pojištěním, koupí baterií apod., své příspěvky můžete zaslat na transparentní účet fondu č. 2100597827/2010. Více informací o činnosti fondu se můžete dozvědět na www.ozvena.org

15. ročník MHF Lípa Musica pořádá pod záštitou Mgr. Daniela Hermana, ministra kultury, J. E. Dr. Arndta Freiherr Freytaga von Loringhoven, německého velvyslance v ČR, Dr. Evy-Marie Stange, saské státní ministryně pro vědu a umění, Mons. Jana Baxanta, biskupa litoměřického, Martina Půty, hejtmana Libereckého kraje, Oldřicha Bubeníčka, hejtmana Ústeckého kraje, primátora Liberce, T. Batthyányho, starostky České Lípy, R. Žatecké, a Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 již tradičně ARBOR - spolek pro duchovní kulturu. Partnerem festivalu je mimo jiné státní podnik Lesy ČR. 

alt
alt
alt
alt
Nahoru