13. ročník MHF Lípa Musica: Program odhalen!

Verze pro tisk |
Třináctý ročník Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica se v letošním roce uskuteční v termínu od 20. září do 25. října a v řadě 21 koncertů a divadelních představení nabídne setkání s klasickou hudbou, operou, barokním tancem i alternativní směsicí jazzu a folku na 16 místech Libereckého a Ústeckého kraje a v příhraniční části německého Saska. V programu se představí celá řada renomovaných tuzemských i zahraničních umělců v čele s tenoristou Štefanem Margitou, německým klavíristou Gerhardem Oppitzem, klavíristy Ivanem a Lukášem Klánských, harfistkou Janou Bouškovou, varhaníkem Bernhardem Marxem či houslistkou Lenkou Torgersen a cembalistou Václavem Luksem nebo britským zpěvákem a kytaristou Jonem McCleerym. Prodej vstupenek bude zahájen 2. června.
Ze souborů do severních Čech a Saska zamíří německý Ensemble Musaicum, Ensemble Inégal, Collegium 1704, Capella Mariana, Martinů Voices či Hradišťan s Jiřím Pavlicou. Chybět nebude ani opera, tentokrát provedení Scarlatiho Armidy v české premiéře mobilního barokního divadla Florea Theatrum, program pro děti nebo hudební soutěž Lípa Cantantes pro žáky základních uměleckých škol. 
 
MHF Lípa Musica, která se koná pod záštitou hejtmana Libereckého kraje pana Martina Půty a J. E. Detlefa Lingemanna, velvyslance Spolkové republiky Německo v ČR, Mons. Mgr. Jana Baxanta, biskupa litoměřického a Ministerstva kultury nabídne 6 týdnů plných hudebních a divadelních zážitků v krásných prostorách nejen spolupořadatelského města Česká Lípa, ale i na dalších zajímavých místech severních Čech a Saska, z nichž hned šest lokalit bude mít svou festivalovou premiéru. 
 
Vstupenky na festival budou od 2. června k dostání online na webu festivalu, nebo v českolipské festivalové kanceláři a nově také v předprodejní síti Ticketportal. 
 
Festival se v letošním roce koná za laskavé podpory Ministerstva kultury, Česko-německého fondu budoucnost, Libereckého kraje, Nadačního fondu Bohemia Heritage Fund, Státního fondu kultury a dalších subjektů. Spolupořadatelem festivalu je město Česká Lípa za podpory Českolipské teplárenské a.s., člena skupiny MVV Energie CZ. Exkluzivním partnerem festivalu je Pivovar Cvikov, hlavními partnery společnost RWE a Ještědská stavební.
 
Detailní program s dalšími informacemi najdete zde.
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru