10. výročí od povodní

Zaútočili v hněvu

Verze pro tisk |

což bude zřejmě polehčující okolnost :-))
www.novinky.cz/krimi/284280-byla-to-akce-vyvolana-hnevem-tvrdi-psycholozka-o-macetovem-utoku.html

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Zaútočili v hněvu

Vy se snad divíte? Sám jsem zažil soud s etnickou menšinou, kdy byla smůla, že "menšina" byla bílá... Tento stát a jeho soudní systém je neuvěřitelný, ve světě to snad ani nemá obdoby. Jsem názoru, že korupce je natolik prolezlá, že věřit ve spravedlnost, je absolutní naivita... Bez peněz do hospody nelez, se kdysi říkalo, dnes žel bez peněz nehledej spravedlnost...

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Mě teda taky udivuje to vyjádření znalkyně z oboru psychologie, která říká, že nešlo o plánovaný útok.
Přitom nejprve byli v baru dva mladiství Romové, kteří byli vyhozeni . Ti si došli pro posilu a v
pěti "s plánem " se porvat a pomstít se tam vrátili. V hněvu, - jak jinak.
Plán to byl určitě. Není podstatný, že ho realizovali hned po tom, co ho vymysleli.
Museli se na tom spolu všichni domluvit. Náhoda to nebyla ani náhodou, že se s posilou vrátili.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Pane Zahradníku, nazývám to "rasismus na druhou". Ono žel již dávno nejde o podstatu věci, ale opět a zase o politikum, zviditelnění se, a to včetně paní advokátky... Osobně se pokládám (byť zase někoho budu iritovat) za znalce této problématiky, nejméně dvacet let. Zcela odpovědně sděluji, že bude hůře - mnohem hůře! Můj osobní odhad je, že nejdéle do pěti let, ale spíše již do dvou let, zažijeme zcela nevídané a hrubé rasové nepokoje, které vyústí mimořádně nad hranu dosud vnímaného. Kdo pochybuje a chce polemizovat či mě napadnout, ať si moje slova uloží, zatím jsem se nikdy nezmýlil!!!

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Neumím si představit takový rozsudek, který nevyvolá emoce na obou stranách.
Například dostanou 6 až 8 let. To nadzvedne lidi s názorem: "Tak málo? Vždyť ti, co hodili zápalnou lahev, dostali maximum a přitom vhození lahve naslepo není zdaleka takový vražedný útok, jako byl tenhle."
A rozsudek nadzvedne také ty, kteří prohlásí: "Cože? Taková pálka za normální hospodskou rvačku? (My se normálně pereme na nože, sekyry, mačety, lopaty, krumpáče.)"

Pokud psycholožka prohlásila, že nešlo o PLÁNOVANÝ útok, je velmi pravděpodobné, že soud to uzná. Znám případ, kdy se dva navzájem si neznámí muži poškorpili v hospodě kvůli opakovanému pouštění písničky. Jeden odešel, vrátil se za půl hodiny s pistolí, namířil a několika ranami protivníka zastřelil. Zřejmě tedy s rozmyslem popravil, ale soud přihlédl ke znaleckému posudku, že jednal v afektu (předchozí rozvod, krach firmy, zadlužení).

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Prý tam po hostech cikáni házeli gumové medvídky.Ani se nebudu divit,když soud dospěje k takovému závěru.Samkošová si to ohlídá společně se serverem cikanea.cz

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Pane Šádek,já s vámi naprosto souhlasím.Vidím to ve škole.Jednak všeobecně neuvěřitelně vzrůstá agresivita mezi dětmi,jednak řešíme spory mezi nimi a to na úrovni bílí proti černým.Ti"černí "přitom jsou nohdy lepšími žáky jak v chování tak prospěchu.Již v 6. třídě.
Myslím,že je to proto,že doma slyší takové poznámky,jako se objevují i tady a berou to jako normu chování a přístupu.Z jedné i druhé strany

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Se vrátím k tomu jestli byl útok plánovaný nebo neplánovaný. Šťoural tu popsal střelce, který jednal v afektu. Afekt - to bych chápal, když jde o jednotlivce. Ovšem skupina 5 lidí, která se vydá v hněvu mstít, tak to je něco jiného. Prostým úsudkem to vidím jinak než soudní znalkyně - jako plán.
A navíc nezletilí podle vyhlášky města neměli do herny ani vstoupit.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Máme u nás čím dál více chudých na samém sociálním dně. Napětí ve společnosti roste. Je staletou zkušeností, že v takovém případě je třeba upouštět páru, nemá-li dojít k výbuchu. A osvědčený způsob je odvést pozornost od vládnoucích a předhodit lidu někoho, kdo za všechno může. A vždy se i zde na internetu najdou "ochotníci", kteří v tom vládnoucím rádi pomohou. Nácci si myslí, že jsou protivládní. Ale kdyby neexistovali, musela by si je tato vláda vymyslet. Náramně jsou jí užiteční.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

To ale popíráte existenci davového chování.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Nevnímám 5 mladistvých jako dav. Je to skupina, ne ?

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Pane doktore,ještě tu o chemtrails,prosím :-))
Takže,jestli to chápu dobře,šla kolem baru náhodou skupinka (dav) kamarádů a protože se ve volném čase zabývají sběrem kovového odpadu,zašli se podívat dovnitř,jestli tam něco neleží.Objevili tam na zemi mačety a tyče.Vše ostatní je pouhé nedorozumění...Tolik internet.
Paní Samkošová do toho určitě vnese nové prvky.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Nepodezíral bych naši vládu z nějakých záludností s párou.Tak daleko ta jejich představivost nesahá.Maximálně jen k vlastním hypotékám.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Tak teda podle Mirka ale ,,vláda,, narafičila mačety ,aby si chudí na samém sociálním dně mohli odpustit páru ?

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

:-)) Ne,ne,tou párou myslel tu kost hozenou lidu k odvedení pozornosti od důležitějších lumpáren.Lid je blbec,jenom psycholog se orientuje.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Nácky žádný neznám širokodaleko. Jedinej, kdo tu o nich stále mluví je Mirek. Jak je rozpozná, ať poradí, třeba tu jsou mezi námi , ale nějak zakuklený :-)
Že by třeba kaer morhen ? Ten se mě zdá spíš tvrdě a neotřele vtipnej . Ale Mirek ví určitě líp a víc...

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

http://www.macetovyutok.cz/files/docs/obzaloba_novy_bor.pdf

To samo vypovídá o obviněných více, než výkřiky z různých tiskových periodik typu "Útočili v hněvu" nebo snaha vykreslit útočníky jako oběti neutěšené sociální situace.

Každý, kdo si v závěru obžaloby přečte hodnocení obviněných si úsudek udělá sám. Psycholog bude mít potřebu to označit za předhozenou kost za účelem odvedení pozornosti.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Myslím si, že Mirek to vidí tak, že chudí hladoví nezletilci šli do baru-herny vydělat nějakou korunu na prostý chléb a vodu. O tom principu přece psal i Remarque, tuším v Miluj bližního svého. Viděl bych to také tak, kdybych neslyšel zlé jazyky, podle kterých šli probendit sociální dávky a zisky z krádeží.

Vláda má s bídou hodně společného, v tom s Mirkem souhlasím. Jejich představitel veřejně přiznal, že nám projedli a probendili dokonce už i budoucnost. A tak 5+22=27 a 15+21=36.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Ale nejsou zakuklení. Už v knize knih se praví, "po ovoci jejich poznáte je." A tím ovocem mohou být i jejich zdejší diskusní "produkty." Lumpů jsou u nás stovky a tisíce a lumpáren včetně surových vražd se ročně stane tolik, až z toho jednomu vstávají vlasy hrůzou. Ale zdejší "spravedlivé" to v drtivé většině k žádné diskusi nevybudí. S jedinou výjimkou - když lumpové mají jinou barvu kůže než bílou. Logický závěr? Lumpové a lumpárny jim vadí méně než barva jejich kůže.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Tuhle jeden nacista vyprávěl o židech.Prý krásně kejhali,když je věšeli.Jako husy.
Kear Morhen,nacinální socialista z dělnické třídy /jak se sám prezentuje/ zase vysvětluje...zásahu ta smradlavá topinka krásně exploduje...
V Německu už by seděl.Jenže jsme v nacionalistické ČR,která se nevypořádala ani s nacismem,ani s komunismem.A tak míra zavinění a trest se stále posuzují jaksi z toho "Etnického hlediska".

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Pane doktore,zkuste někdy ty "diskusní produkty" na tom "cikánském" serveru ;-)

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

cl-deníku....lepší by bylo ty cikány popravit.Budem je živit v base tak dlouho
Česká lůza opět touží po krvi.Není to poprvé

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Růženíne,zoufalče jeden,ženeš to do dalšího extrému.Podle tebe je v pořádku,že cikáni nepracují,ale peníze dostávají?Vždyť i sami cikáni uznávají,že ta jejich mládež nikdy nikoho v rodině neviděla jít do práce.Tihle mladí manekýni ze sociálky jsou přesvědčeni,že na ty prachy mají nárok a ten,komu se to nelíbí,je rasista.Vyrůstá nám tu další vrstva příživníků,kteří už ani nepotřebují krást.Všechno dostanou,zatím co se ve vládě diskutuje o důchodech,škrtech na vědecký výzkum...
A ty hned o popravách a o krvi.Politika,byť okresní,taky zkreslí pohled na život,ale my voliči jsme už zvyklí.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Jsem opravdu zvědav, až nějaký bílý lump něco provede, třeba někoho zavraždí (což ti mačetáři při vši odsouzeníhodnosti svého činu neudělali), zda osvědčení političtí cikánobijci na tomto webu pozvednou svůj hlas. Pak uvěřím, že odsuzují lumpy a lumpárny a nikoliv lidi s nesprávnou barvou pleti.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Ta barva pleti,ta vám nedá spát.Vy si zkrátka neumíte představit lumpy napříč barevným spektrem.Podívejte v parlamentu...ale tam je to spektrum použe politické,což není tak třaskavé.
Pokud nějaký,jak vy říkáte,bílý lump,někoho zavraždí,půjde s nejvyšší pravděpodobností do kriminálu.U těch černých to není vůbec jisté.Ty dva metry tu zkrátka jsou.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Teď jsem poslouchal,že metanol má na svědomí už 33 oběť.Kupodivu nikde žádné vášnivé diskuze.
Víš,že Darku učím cikáňata,jejichž rodiče pracují,děti chodí řádně a čistě oblečeny do školy,učí se na lepší průměr,jejich domácí příprava je příkladná?
A musí poslouchat od "bílejch" vrstevníků podobný řeči,jako se vedou tady.
Že je v Češích zakořeněno semínko prezidenta Osvoboditele,který neuznával posuzovat jedince dle konkrétních činů,ale jednotně podle etnika,za to nemohu.
A jak řekl pan Šádek,bude hůř.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Učíš je a to je chvályhodné.Doufejme,že výsledky jsou adekvátní.
My tu máme rodinu deseti lidí z nichž občas pracuje jen jeden,ale auta mají před domem čtyři a je to tu jako na autobusáku.Naši mladí vydělávají ve Škodovce dost,ale tohle si dovolit nemohou.Člověk,který nepracuje celá léta a žije permanentně se sociálních dávek,není pro mě partner a je mi jedno jak je zbarvený.Taky si myslím,že bude hůř.Kde je asi ta chyba?

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Když mám potkat ve zšeřelém parku skupinu romských dětí nebo adolescentů, tak mi sakra zatrne .
U většinových teda ne.Ti se ani v tlupách nepotulují , spíš jednotlivě anebo v párech. Může mi nějaký psycholog vysvětlit, proč se jich bojím ?

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Milane,ty se jich bojíš,ale Mirek s Růženínem se jim vrhají do náručí s odjištěnou peněženkou.Říká se tomu multikulti rovnováha.Já když je potkám,jsem ve střehu,ale spíš se bojím těch jejich ochránců.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Pane Zahradníku,bude to tím,že nekoukáte na krimizprávy 'o)).
Jinak pravičák jsem,dokonce stoupenec V.Havla.
Je to docela příjemný pocit umět se postarat sám o sebe a nečekat s věčnou nadějí levičáků,že jim ten stát něco smrkne.Člověk se aspoň zbytečně nenervuje.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Byl jsem třikrát okraden,dvakrát u soudu.Ten třetí případ se provalil později.Vždy to byli bílí a částky nemalé.Odsoudí je,deset let máte na vymáhání.Samozřejmě nemakaj,nebo na černo,aby nic neplatili.Můžete akorát platit právníky dál,nebo se nato vykašlat.Druhá varianta je levnější.
Ve dvou případech to byli lidé,ktrým jsem dal práci.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Cikáni mají kliku,že nejsou levičáci,těm stát smrká přímo vehementně.Stačí jen včas natáhnout ruku,což je jejich jediné úsilí.Růženíne,jak jistě víš,výjimka potvrzuje pravidlo.Náš ostatní okrádá tento stát.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

A může mi někdo z vás(psycholog by byl lepší) teda vysvětlit, proč se jich bojím.To, že nekoukám na krimizprávy , to určitě nebude. Jde z nich strach , si myslím , protože se v tlupě nebojí, chovají se živelně a naopak cítí se silní.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Psycholog by ti zajisté vysvětlil,že chyba je v tobě.Ty v sobě musíš(!) alarmovat a mobilizovat veškerou vstřícnost a ten jejich cikánský celoživotní ramadán akceptovat.Dá ti to určitě fůru práce,ale výsledek bude stát zato.Budeš spokojen ty i oni.Krásná perspektiva.Takto uvažují všichni zastánci jejich práv.Na tebe zbývají jen povinosti.Potom tě veškerý strach přejde a ty se konečně ponoříš do nirvány.Wow!

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Tak dík za vysvětlení :-)))

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Neděkuj.To my,psychologové, ti vše rádi a nezištně za státní peníze vysvětlíme;-(

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Znám z praxe případ člověka ("bílého"), který byl během šesti let okraden 7 krát. Možná byl "výjimkou", ale vždy šlo prokazatelně o občany z etnické menšiny.U pěti krádeží šlo "pouze" o služební mobil se stovkami kontaktů a citlivými daty (2 krát ukraden přímo v kanceláři klienty), vždy během několika minut zmizely navždy. Dvě krádeže se týkaly peněženky se všemi doklady včetně karet do bankomatů, z toho jedna takřka vzápětí po návštěvě v bance a vyzvednutí vyšší finanční hotovosti na služební akci (musel uhradit). V té době ještě nebyla možnost vyhledání telefonu a karty nebyly pojištěny. Na jednu kartu, aniž znali PIN, v OD ANDY v elektru oba značně snědí spoluobčané zakoupili zboží za 50 tisíc a zaměstnanci jim to ještě pomáhali nosit. Místo čtečky paní vedoucí kupodivu použila pouze žehličku a opsala data z předloženého ukradeného OP, kde byla zcela jasná fotka naprosto světlého bílého majitele, zcela české jméno včetně titulu, k tomu se spokojila s naprosto zřetelně jiným podpisem oproti vzoru v OP. Za OD ANDY se nikdo nikdy ani neomluvil...Paradoxně ještě okradený sám zjistil, že prostor jako jediný je monitorován bezpečnostní kamerou a několik minut před jejím smazáním kazetu zachránil, protože orgán policie měl pravděpodobně důležitější povinnosti jinde. Okradený dokonce nabídl P-ČR, že by mohl být schopen pomoci zjistit během několika dnů identitu zlodějů. Policejní orgán však konal sám (videozáznam měl u sebe) a identitu skutečně zjistil, ovšem až po půl roce... Oba cikánští "podnikatelé" byli vcelku brzo odsouzeni, škoda necelých 60 tisíc, vyšli se zanedbatelnou podmínkou a povinností nahradit vzniklou škodu. Podle mých informací poškozený ani po 9 letech, z toho 8 let od stanovené exekuce, dodnes nedostal zhola nic. Dokonce se sám může dostat do problémů, dle našich zákonů by exekuční náklady mohly jít k jeho tíži. Absurdistán?!

Dotyčný člověk v oné době byl navíc fyzicky napaden ranou do pěstí do hlavy zezadu a to za účasti několika desítek svědků na veřejném místě za bílého dne. Útočníkem byl opět občan z minoritní části společnosti. Důsledkem napadení bylo několika měsíční léčení, ublížení na zdraví s následky. Poškozený byl oznamovatelem a účastníkem trestního řízení. Během několika týdnu obdržel sdělení státní zástupkyně o obžalobě a předání trestní věci soudu. Od té doby uplynulo 8 let a dle mého zjištění nikdy neobdržel žádné sdělení od soudu či jinou informaci. Tak to by paní advokátka Samková a mnozí další jistě dávno hnali až i tam... Tímto nechci nic zobecňovat, pouze naprosto logicky chápu, že ne vždy lze stále očekávat empatii, byť sám jsem poznal i pozitivní příklady, ale ve svém celku žel spíše velice menšinově...

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Není o tom,zda bílí,nebo černí.Všude se najdou lumpové.Už jsem jednou psal o jednom bílém.Doposud nedělal,je mu již 30.Byl jsem proti němu svědčit.Vedle nás s partou v objektu rozebírali kradené VW.Zakuklenci našli zbytky 16. aut.
Výsledek.U soudu tvrdil,že chudák bez práce přes internet nakupuje autodíly,z nichž si postavil svého Superba.Teď pomáhá stejně kamarádovi udělat si Passata.
Odpoledne se mi už šklebil do obličeje.
Ale pane Šádku,jako dlouholetý pracovník s problemovou romskou mládeží,co myslíte,jak z toho ven?

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Ano, pane Zahradníku, dovedu Vám Váš strach vysvětlit. To je právě cílem diskusních příspěvků některých diskutujících, cíleně straší, abyste ten strach měl, abyste se cítil ohrožený, abyste žádal radikální opatření. A aby si na tom někdo získával politické body. No a když to dělají cíleně celá léta, kdo by nakonec nepodlehl?

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Mirku,vy chcete někomu vysvětlovat jeho strach? To tedy klobouk dolů! Podle vás je to jen imaginární pocit a ten vysvětlíte velice těžko.Mravenčí práce,ale k obživě to stačí.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Je to moje profese a dělám ji už čtvrté desetiletí. Tak mi snad uvěříte, že o mechanizmech strachu i o mechanizmech politické manipulace právě pomocí uměle vyvolaného strachu aspoň něco maloučko vím.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Ponechám si svůj názor.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

pipek.blog.idnes.cz/c/302751/Macetovi-utocnici-nechteli-vrazdit-chteli-se-asi-kamaradit.html

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Pane Šádku,
Zásadně nesouhlasím s vaším konstatováním: „Tento stát a jeho soudní systém je neuvěřitelný, ve světě to snad ani nemá obdoby. Jsem názoru, že korupce je natolik prolezlá, že věřit ve spravedlnost, je absolutní naivita...“

Podle Ročenky kriminality například v roce 2007 bylo odsouzeno 75 728 osob. Z médií se dozvíme něco (ne všechno!) o pár desítkách nějakým rysem „vděčných“, skandálních, čili mimořádných případů za rok. Podle čeho si troufáte hodnotit i těch zbývajících 75 000 ročních případů, o kterých nevíme vůbec nic, pokud se zrovna netýkají nás nebo našich známých? Kolik soudních systémů ve světě, v Africe, ale třeba i v Jižní Americe znáte natolik, abyste mohl tvrdit, že ten náš „nemá obdoby“?! Z logiky práva a spravedlnosti vyplývá, že vždycky bude jedna strana nespokojena s příliš mírným/přísným rozsudkem, ale nic lepšího civilizace nevytvořila, včetně opravných prostředků.

Je to podle mého pořád stejný problém podobných debat o politicích a kandidátech, o Romech a teď už teda taky o soudcích = nelogické, a proto nepravdivé a populistické zobecnění. Sám tady upozorňujete na konkrétní viníky nebo lajdáky: vedoucí a zaměstnanci ANDY, vyšetřovatel PČR, exekutor náhrady škody, jeden liknavý soudce… Záleží tedy na odpovědnosti jednotlivců a tu ani vláda ani soudní systém moc neovlivní. Nejsou to bohužel pořád ještě zlozvyky minulého režimu?

(A objevují se tu i vyslovené pitomosti, například o „skupině pěti mladistvých“ nebo o rafinovaném „plánu“, který byl vypracován mezi 13:30 a 13:37 poklusem domů a zpět… Nešlo by konečně vzít na vědomí, že teprve soud má všechny možnosti standardním způsobem zjistit, co se skutečně stalo – a pak teprve vynese rozsudek?)

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Ještě k těm autům.Ono taky záleží na tom,zda jsou ostatní lhostejní a nechtějí si pálit prsty.Když se mne ptali,zda půjdu neváhal jsem.Pak jsem zjistil,že jsem jediný.Později jsem se dozvěděl,co viděli další sousedi,jeden to dokonce fotil.Ale pálit si prsty nešli.Asi měli strach,nevím.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

?

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Vážený pane Tichý!

Děkuji za sdělený názor. Váš zásadní nesouhlas vnímám, právo na vlastní názor a stanovisko si však ponechávám, je neměnné. Nejsem odborník na právní systémy, proto jsem použil slůvko „snad“. Nejsem ovlivněn mediálně vděčnými a vyhledávanými skandály, vycházím hlavně z vlastní praxe, osobních zkušeností, caus klientů, poznatků známých i svého okolí.

K upevnění mého názoru včera v Otázkách VM na ČT 1 významně přispěla nová senátorka a bývalá místopředsedkyně ÚS ČR paní Eliška Wagnerová, která mimo jiné poukázala na neuvěřitelných, aktuálně platných 7 tisíc zákonů (a kolik vyhlášek, prováděcích předpisů?) a prakticky absolutní neschopnost kohokoliv se v tom vyznat. Stále platí, že neznalost zákona neomlouvá. Prosím o vyvrácení mých slov, že stále více občanů ani nemá šanci jít do soudního sporu, natož s případným VIP právníkem (bývalí ministři vnitra v tomto jsou obdivuhodní), a co neuvolněný starosta malé obce (žel i stále častěji starostové měst s právníky), jednou nohou v kriminále, tak to je spíše na smeknutí klobouku a obdiv.Stejně tak i mnozí další (mj. živnostníci).

Mám pocit, že v tomto smyslu již někde psal i „růženín“. Fungování soudního systému za existence takřka „právní džungle“ je tudíž dle mého vskutku neuvěřitelné… Nejsem klasicky právně vzdělán, specializoval jsem se sice na sociálně-právní ochranu dětí, mládeže a jejich rodin, ale obě vysoké byly mimo obor práva. Pan Waltr je právně vzdělaný a erudovaný, současně se zkušenostmi ve veřejné samosprávě, tak věřím, že tu stále se zvyšující právní složitost a komplikovanost potvrdí. Současně jako znalý historie, může upřesnit (já u prof. Pokorného na gymplu byl – objektivně – na konci tabulky) můj povzdech: škoda, že se zákony již nedají vytesat do jednoho sloupu…

Pane Tichý, statistiky jsou statistiky, v tomto by nás jistě exaktně poučil jeden z prezidentských kandidátů (to pro odlehčení). Musím však důrazně namítnout, že já jsem ani slovem ve vstupním komentáři nepsal o obecné kriminalitě, nehodnotil a nekomentoval, ač bych měl co dodat, ale výhradně o korupci! Máte-li rád statistiky, tak bude dobré (hledat to nechci) nahlédnout do posledních dokumentů EU a soudních orgánů EU, Česko se žel musí pouze stydět – stále jde o téma korupce, nejenom z medových plástů fondů EU. Občansky zkusme i neoficiální statistiku – stíhané zákonodárce! Výsledné procento jsem vztáhnul na bydlící v našem vchodu. Jsem zneklidněn, kolik korupčníků zde bydlí. Možná bych měl zvážit ústavní stížnost, že jsem omezen na svých právech, výše mého důchodu korupci neumožňuje…

Na závěr, pane Tichý, si i já dovolím citaci, naopak z Vašeho komentáře:
Záleží tedy na odpovědnosti jednotlivců a tu ani vláda ani soudní systém moc neovlivní. Nejsou to bohužel pořád ještě zlozvyky minulého režimu? (Slova v závorkách nebyla ke mně).

Můj osobní názor:
Zlozvyky zcela jistě ještě jsou, ale nejsou omluvou či odůvodněním. Odpovědnost jednotlivců – ano, zcela bez diskuse, všude a na každém stupni. Soudní systém – viz výše. Vláda neovlivní – naprosto souhlasím, žel jinak - tato vláda těžko. Stále platí to selské, že ryba smrdí od hlavy, tolik „korupčníků“ za existenci vlády proti korupci, to snad nelze (slušně) komentovat…

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

!

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

pane Šádku,přeceňujete mne.Znám trochu právní problematiku kolem obcí,byl to můj chleba.A dovedu si zákon najít a orientovat se,toť vše.Soudů a vyšetřování jsem si z vás asi užil nejvíce.
Jen perlička.Když jsem zastupoval obec proti neplatiči dluhu,chtěla po mne soudkyně zpaměti čísla účtů města.Řek jsem,po pravdě,že nemám paměť na čísla.A málem jsem dostal pokutu 20tis. za pohrdání soudem.I to je zkušenost.
Říká se,že pravdu má ten,kdo má na lepší právníky.Ta problematika je ale na dlouhou rozpravu.
Nicméně můj názor.Tato vláda není ani lepší,ani horší než ty předešlé
A k vládě.Tolik korupčníků.....Není to tím,že se konečně jejich kauzy nezametají ale konečně!vyšetřují?Dnes je pro mne významný den.Přestože vládne ODS,šel nervozní Topolánek k výslechu.Už tady něco takového bylo???
Již delší dobu pozoruji,že ledy se hýbou.Současně s tím se taky hýbe medialní obraz vlády.Náhoda,nebo záměr těch ,kteří se bojí toho,co konečně přišlo...padni,komu padni ?

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Mirku, jsem si jist, že můj strach není z diskuzních příspěvků a nežádám vůbec
radikální opatření. Přál bych si jen , aby policie pomáhala a chránila, zasahovala když je to třeba.
Dál bych si přál, aby soudy všechny lumpy bez rozdílu pleti spravedlivě soudily. Snad by pak po nějaké době mohla být obnovena důvěra lidí . Romové, kteří si rychle zvykli využívat mimořádných ohledů oficiálních struktur naší společnosti, aby si uvědomili , že barva pleti pleti žádné jiné ohledy nezakládá. To bych si přál velmi a necítím se být proto rasistou.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

No dobrá, pane Šádku,
jestli se začneme bavit o potírání korupce, bude to jiná diskuze, ne tak obecná a paušalizující jako na začátku. Ovšem ani vašich 7 krádeží s korupcí nesouviselo.
Pak se budeme zabývat jen nevelkým počtem zákonů (máte na mysli nějaký konkrétní a jeho vady?) a taky jen jedním úsekem kriminality.
Ale na začátku stíhání korupce musí stát vždycky odvážný jedinec, který příslušným orgánům dodá přesvědčivé důkazy.
Nedobrá atmosféra u nás začíná už u ne moc vtipného konstatování, že zákon ještě pořádně neplatí a Češi už vědí, jak ho obejít, u neplacení daní, melouchů bez dokladu, zneužívání nemocenských a jiných dávek a podobného okrádání státu, všeobecně považovaného za chvályhodné praktiky. A jsme zase u dědictví minulých režimů.
Když se takový chytrák dostane někam nahoru, vlastně jen pokračuje v zažité praxi ve velkém.

Mimochodem: Korupce s tímhle tématem vůbec nesouvisí. A fascinují mě diskutéři, co tady už předem najisto vědí, že rozsudek nebude spravedlivý.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

milan zahradník v 18:15 - naprostý souhlas!

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Budiž... Můj následný komentář se skutečně týkal praxe a obecné kriminality. Z textu jistě vyznělo, že já sám i tak nechci prvoplánově zobecňovat. Má-li však kdokoliv v čemkoliv objektivně špatné osobní zkušenosti, tak ho lidsky (přinejmenším) chápu.

Teď ještě dodám naprostou utopii. Nebylo by krásné, kdy pan premiér ve Sněmovně vystoupil se slovy, odmítáme hlasovat, pokud by nás většinou jednoho hlasu podpořil... Jo jo, toho se těžko někdy dožijeme, ať již to bude Václav, Petr, Jiří, Stanislav, Miloš...

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Já myslím,pane Šádku,že každý má své vlastní zkušenosti.My dva máme zkušenosti s prací s romskými dětmi.
Upřímně obdivuji,že jste pořádal letní tábory pro socialně vyloučenou mládež.Našel jsem si např.
http://www.volny.cz/cspdtilia/tabory/tabory09.jpg
ta paní vedle je asi paní starostka?
Mám za sebou hodně akcí,kde jsem dělal vedoucího dětem.především jako vedoucí lyž. kurzů.Na tohle bych si netroufl.
Oba tedy máme s romskými dětmi i mnoho pozitivních zkušeností.Tím nechci vyloučit,že neexistují špatné.
ALE CO S TÍM?
Nadávat,hořekovat k ničemu nevede.Jaké je řešení?

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

... a starostka fakt kočka :o)

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Děkuji! Jsem rád, že prezentace na webových stránkách ČSPD Tilia, byť již vzpomínková, má smysl. Táborů jsme uskutečnili celkem 17. Bylo to v rámci projektů prevence kriminality a romské integrace. Zapojeny nebyly jenom děti ze sociálně slabých rodin a výchovně dysfunkčních (tzv. problémových, rizikových), ale v nemalé části děti se sociálně patologickým chováním a většinově děti romské, věkově od 5 do 17 let. S dětmi, které byly dlouhodobě zapojeny do kontaktní skupiny („klubovny“), na táborech problémy prakticky nebyly (podílely se i na přípravě táborů), s ostatními „táborníky“, z evidence orgánů sociálně-právní ochrany dětí měst, nejednou naopak…

Táborový projekt byl prvním v regionu LK v rámci neziskových i státních organizací a orgánů. První tábor na faře v Jítravě se uskutečnil pomocí mého přítele, děkana Jindřicha V. Gajzlera, který nás denně navštěvoval, jednou společně i s panem biskupem ThDr. Josefem Kouklem. Odkaz „Růženína“ je foto pátého tábora v Kořenově, kde celý den natáčela státní televize jednu část dokumentu o projektech prevence kriminality v regionu Českolipska. Dokument pro případné zájemce by měl být k dispozici na MěÚ Česká Lípa (kopii pochopitelně mám).

Jedna dobrá zkušenost (rada?) odezněla v prvním odstavci. Přidám i druhou. Ze „svých“ dětí jsem vytypoval dva instruktory – romské, posléze se stali velice dobrými vedoucími na táborech a mými asistenty v tzv. kontaktní skupině („klubovně“) – Michal Gábor a Saša Moréová. Navštěvoval jsem také často jejich rodiny a naopak… To je určitě pozitivní zkušenost!

Pro pana Waltra dodávám, že na projektech obětavě spolupracovali i Cvikováci: Růženka Svobodová (než vážně onemocněla a zanedlouho nás žel opustila) a dlouhodobě hlavně Josefínka Stehlíková a pak i její manžel Pavel - oba jsou dodnes také oporou loutkářského souboru Klubíčko ve Cvikově – a také moje cvikovská exučnice Radka Vitoušová-Tichá…. Osobně moc rád teď zatahám za pomyslné kšandy, které sice nemám, ale proč ne, snad to nebude „provokace“. Za socialismu jsem byl jako hlavní vedoucí na 10 táborech, z toho 9 Severky Cvikov (včetně zimních ve Sloupu pro Severku Děčín), většinově v Polsku (plus i tlumočník) a jeden v NDR. Mými vedoucími byli samí Cvikováci, mimo jiné Eliška Hachová, Jana Mikulová, Pavel Salavec, Pavel Charvát, Jana Marešová a další.

Radostně vnímám, že oba pánové (Waltr, Bárta) pozitivně zaznamenali foto z tábora v Kořenově. Po mé pravici vedle nejmladšího z „romčat“ (jménem Roman) je vskutku Hana Moudrá, současná starostka České Lípy, která nejenom při táborových projektech vždy odváděla skvělou práci a navíc byla velice příjemnou růží… Po levici je Josefínka Stehlíková a kus z jejího manžela, kteří se svými přáteli tradičně zajistili vynikající živé hudební vystoupení k táboráku. K mé lítosti se do vzpomínaného snímku další moje milenky nevešly, pročež sorry, nutno na webu hledat i jinde…

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Prima,ale teď k té nápravě Romského etnika,na které je zde tolik stížností.Váš názor?

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Si myslim, že by stačilo je uvědoměti, že jejich práva a potřeby jsou stejná s bílými ,, nic víc a ani nic míň . ,, Tak by jim to určitě i vyložil Barac Obama.
Ovšem objasnit jim to tak, aby to pochopili je věc těžká. Máme tu ovšem aktivně fungující neziskovky, které jsou v přímé kontaktu. Na ně teda spoléhám. Náprava bude, věřím jim.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Si myslím, že by stačilo rozlišovat. Neházet všechny do jednoho pytle s názvem "rómské etnikum". My přece také nejsme žádné "české etnikum." A že mezi sebou máme lumpy! Teď zrovna jednoho takového soudí. Kradl auto ve Velvarech, a když se ho majitel vozidla pokusil zastavit, přejel ho a zabil. Vrah je vzorně bílý. Stejně jako jiný, nekrofil, který nedaleko od Velvar před několika roky sadisticky zavraždil 13letou dívku z Kmětiněvsi. Mimochodem, tento druhý vrah už zase běhá po svobodě. Chcete snad někdo být v "etniku" s těmito a podobnými? Já v žádném případě. Jediné přípustné dělení lidí je na slušné a neslušné. A prosím, ať na můj příspěvek nikdo nereaguje statistikou. A když ho bude ruka na klávesnici příliš svrbět, ať si vzpomene na lidovou definici statistiky. Je myslím dosti trefná - ta definice.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

To pak nechápu, proč existují třeba romští poradci, koordinátoři. Nebo granty určené pro začleňování romského etnika apod. Je to celé nějaké schizofrenní. Něco z té statistiky - dostal jsem přes hubu třikrát v životě. Dvakrát z toho od cikánů, jednou paradoxně od Araba. Mého syna přepadl kvůli penězům taky cikán. To mi poraďte, jak nemá být řadový jedinec cikánofob?

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Možná jen zaměňujete národnost za sociální status. Mezi chudými je obecně vyšší kriminalita i uvolněnější mravy, větší impulsivita v chování, pro ránu opravdu nejdou daleko. A mezi Rómy je nepochybně více chudých. Ve Spojených státech zase třeba mezi hispánci. A problémy stejné, do některých čtvrtí tam neradno chodit ani za bílého dne. Ale asi budete se mnou souhlasit, že takový Tomáš Milec by Vám přes hubu jen tak mýrnyx týrnyx nedal, ač je Róm. No a já bych se naopak bál, že přes tu hubu dostanu, kdybych se odvážil říct jednomu sousedovi v domě (vzorně bílému, leč s opravdu hodně nízkým sociálním statusem), aby už konečně přestal kouřit ve výtahu a vajgla zašlapovat na chodbě, kterou jsem právě umyl.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Radu bych měl, pane Bárto: Choďte jinudy. A zajděte si někdy taky na akce jako bylo BENGA SHOW tuto sobotu v Boru, viz
http://ceskolipsky.denik.cz/galerie/cl-nb-koncerty-vikend-12.html

Špičková muzika potěšila všechny bez rozdílu a vůbec nikdo nám celej večer přes hubu nedal...

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Mirku,já tomu říkám zcikánštění společnosti,ale vy to za bernou minci brát nemusíte,to ne.
A Benga Show? Špičková muzika vypadá jinak.Tenhleten "folklor" ustrnul už na úsvitu jejich "dějin" :-))

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Od vás, Dark Side, bychom ani jiné zhodnocení Vojty Lavičky a jeho kolegů nečekali.
Ale toto NENÍ debata muzikologů.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Proč zrovna zcikánštění? Domníváte se snad, že ten náš bílý domovní buran se tomu buranství naučil od Rómů? Kdepak, ten se to naučil doma v rodině. A velmi by s Vámi názorově souzněl v odsuzování "cikánského zlořádu", abychom mluvili archaickým jazykem (zde)úředním. Líbí se vám v takové společnosti?

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Nevidím rozdíl mezi vámi popsaným buranem a cikánem bežného typu.Už mě unavuje uvádět,že jsou i výjimky.To je v přírodě běžné.A my jsme součástí přírody i když si hrajeme na něco jiného.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Aha, už asi rozumím, "cikán běžného typu" je tedy nevychovaný a běžná morální pravidla ignorující člověk jakékoliv barvy pleti. Nebo jen určité (nesprávné) barvy pleti? A bílá barva pleti je pro lumpa polehčující okolností?

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Bílá barva jako polehčující okolnost? Není to spíš naopak?A nejenom pro lumpa,hlavně pro občana jako takového.Ale není to prioritně o barvě pokožky,jde o tu pozitivní diskriminaci.Ale to přece všichni víme.A taky se "nich" přiživuje hodně lidí.Viz takový Kumar.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Co je to za radu, abych chodil jinudy? Mám snad chodit domů kanálem? To už jsme opravdu dospěli tak daleko, že mám uvažovat o odstěhování, nejlépe z celého státu, abych náhodou někoho neponoukal k tomu, aby mě okradl. Větší blbost jsem od vás, pane Tichý, ještě nečetl.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Já jo !

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Mě jen překvapilo, jak se na základě pouhých dvou nebo tří negativních zážitků (za kolik desítek let? za jakých okolností, kde a kdy?) stane řadový jedinec cikánofobem, abych vás citoval přesně.
Pokud jdu v noci sám, vyhýbám se spíš opilcům.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Pane Tichý,když už jsme začali o té muzice,dechovku taky nehodnotím kladně,ani Evu a Vaška a nikdo v tom snad nevidí diskriminaci.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Pane Tichý, trochu se známe, těžko byste o mně mohl říct, že jsem nějaký primitivní rasista. Věřte ale, že stačí jeden takový zážitek. Jdete v horečce domů od doktora, nikde nikdo, najednou celá rodinka s vozíkem. Šli po mně mladíci, ženské jen stály u vozíku. Prý jestli mám peníze, neměl jsem ani floka, tak jsem dostal po hubě, za drzost. Několik dnů jsem měl problém jít i do kina. Tím místem několik týdnů. Ponižující situace, když víte, že nemáte na to, abyste se bránil. Samozřejmě nechci házet všechny cikány do jednoho pytle, mám kdesi v rodišti zakopanou láhev, ve které je lejstro o věčném přátelství mezi šesti kluky - a světe div se, jeden z nich je cikán. Ale podobné věci se stali mnohým, jsou doslova modelové. Není divu, že cikánofoby jsou i ti, kteří jinak žádným typem xenofobie, rasismu netrpí.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Rozumím a chápu, že to bylo trauma, pane Bárto, nechtěl bych zažít nic podobného. Já tady jen protestuju proti gumovejm medvídkům a podobným pitomostem, a proti neoprávněné generalizaci.

V každé populaci jsou asociální násilníci. Ale v Boru i v Lípě určitě žijí stovky Romů, kteří nikdy nikoho nepřepadli.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Jak se stane z člověka cikánofob ? Někdy dost brzo v dětství a nic s tím už nenaděláte. Naše
dcerka asi ve věku 8 let šla sama sáňkovat. Bylo tam víc dětí, ale postupně odcházely. Pak už tam
zůstali jen ty cikánské. Nic zlého od nich nečekala a tak se nebála. Něco do nich vjelo, začaly na ni pokřikovat a sápaly se po ní. Tahaly a utahovaly jí šálu. Nakonec jí jen šálu sebraly a zdupaly. Domů
přišla vyděšená a jistě se tady nikdo nebude divit, že od té doby, ví co od nich může čekat.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Nechci moc, aby se tady ta diskuse zvrtla a každý vyprávěl své zážitky. Ale myslím, že to není fobie z nějakých somatických znaků, spíše z chování. A nemusí být typické pro Romy.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Pane Zahradníku, takovýchto a podobných dětských incidentů proběhne denně ve školách či na dětských hřištích desítky. A aktéry jsou většinou na obou stranách bílé děti. Někdy se to řeší, mnohokrát jsem to probíral s rodiči, jindy se nad tím mávne rukou, holt děti jsou děti. Otrlejší se otřepou, citlivější se nějaký čas bojí na hřiště nebo i do školy. Já si dodnes pamatuju na partičku z vedlejší vsi, kam jsme chodili tátovi pro pivo. Občas si na nás počíhali a bavili se tím, že nám vyprávěli, co všecho nám provedou za to, že jsme "neoprávněně vstoupili na jejich území." O nějaký ten štulec, buchtu do zad, podtrženou nohu či buráka nebyla přitom nouze. To víte, venkovští kluci. Zažili jsme si dost strachu, než jsme se proplížili krajem obce, aby nás neviděli, a někdy se nám to nepodařilo. Dnes by se to řešilo jako šikana, tenkrát nad tím dospělí mávli rukou. Jo, všechny děti z té partičky byly bílé.

Někteří tu holt sbírají křivdy, který mu zlí cikáni způsobili, jako jiný sbírá známky či mince - těší a mazlí se s každým úlovkem, a velmi, velmi nerudně reagují na každého, kdo tu radost nesdílí s nimi, nedej bože aby snad dokonce pronesl něco zpochybňujícího.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Každý máme zážitky z dětství. Neměli jsme tehdy ponětí o rasismu, říkalo se jim prostě špinavé děti. Téměř všechny špinavé děti byly sprosté, hlučné a rvavé jako zhruba desetina nejhorších z nás. Někteří špinaví byli ovšem velice fajn, skvěle zpívali, hráli na kytary a tak dál; dobří kamarádi.

Později přišly informace z různých nápravných zařízení, kolik "špinavých" nedospělých a dospělých tam je. Samozřejmě, žádná statistika (natož oficiální) se nevedla, ale všichni o tom věděli.

Mirkovu snahu chápu, ale je to marné, lidé vědí své. Že v tom vědění je spousta nespravedlnosti, to nepochybuji. Kdyby měli kriminalitu ve stejném procentu jako majorita, byli by špatnější, protože jsou JINÍ. Jenže jejich kriminalita je jasně procentuálně vyšší.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Já jsem je v dětství jako špinavé nevnímal. S některými jsem se kamarádil, dokonce jsem byl pyšný, že mám za kamaráda cikána. Rodiče moc nadšení nebyli, báli se, abych nezvlčil, ale nic mi nezakazovali. Byly s nimi spojené drobné krádeže, záškoláctví, hlučné hádky a horší hygiena, ale nebylo to o agresivitě. Ta roste od té doby, kdy se začala více zdůrazňovat jejich práva než povinnosti. Dříve Vás o požádali o příspěvek, dnes Vám rovnou dají přes hubu a své si vezmou. Jsou si vědomi svých práv a Mirkové je v tomto směru utvrzují.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

No a už jsme zas zpátky u statistiky (která objektivně neexistuje!) a neoprávněné generalizace. Nemá smysl hodnotit a porovnávat "jejich" a "naši" kriminalitu, protože to jsou ve všech případech patologické, a proto taky menšinové (ve významu nepřevažující) přečiny a zločiny.

Mirek to popsal přesně. Mě například kdysi dávno kvůli malichernosti zfackoval na ulici silnější kluk, i po 65 letech si pamatuju jeho jméno. Jindy mě zas cestou ze školy jen tak pro zábavu šikanovaly dvě holky. Taky to byly tenkrát traumata, ale musel jsem se s tím nějak sám vyrovnat i bez "skupinově podložených teoretických zdůvodnění", protože jsme všichni byli stejně bílí...

P.S. Alanovi: V posledních letech se dost píše taky o vzrůstající agresivitě (bílých) středoškoláků a učňů vůči učitelům a mechanizmus je stejný - práva kontra povinnosti. Je to celospolečenský problém.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Statistika. Ti jiní mají jistě vyšší kriminalitu v krádežích,narušování občanského soužití.Ale na nás,pánové ve výši škod nemají.Oni mobily,my miliony.Oni desetitisíce z dotací,my miliardy.Tak nějak,abychom si zvedli národní hrdost.
Dobře víme,že když přijeli cikáni k vesnici,nepouštěly se slepice ze dvorku.Volně pobíhající kradli,prý měli hlad .Cha ,cha.
To my se pochlubíme,jak jsme stříleli domorodcům psy.Sice je někdo vykrmil,za války se s nima dělil o málo,ale co.My si za to rozdáme medaile.Hlad je potvůrka.Nakonec-jsou to jen ty aminokyseliny.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Dnes vám Alane dá přes hubu kdekdo. Ony nerostou jen krádeže a nejen u Rómů. Včera byl v TV záběr z bezpečnostní kamery v jakémsi krámě, kde BÍLÁ zlodějka nepozorným lidem kradla kabelky a peněženky. Podle pohledu bych tu celkem solidně vypadající slečnu na zlodějku nikdy nepasoval!!! A co loupeže na poštách, v bankách, u benzínek, kde je toho násilí či aspoň hrozeb násilím, až bůh brání? Není dne, aby nějaká nebyla. A zase jsou většinou pachatelé bílí. Ale samozřejmě, lumpové, zloději a agresoři jsou především Rómové! Kdo jiný, že? Přece nebudeme sami proti sobě. My jsme přece výlupek vší ctnosti. Za všechno zlo mohou TI DRUZÍ!

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Ještě večer před spaním mě k tomu něco napadlo:
Po desetiletích zbabělé uťápnosti se pořád ještě učíme, my i ti jiní, odpovědně zacházet s nabytou svobodou a moc nám to furt nejde.

Příklad: Známý sportovec se veřejně vytahuje, za kolik minut to "dá" po dálnici z Prahy do Brna. Publicista k tomu poznamenal, že v civilizované zemi na západ od nás by se nikdo neodvážil chlubit tím, že nedodržuje předpisy a ohrožuje zdraví a životy ostatních.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Je to marný,je to marný,je to marný...
Začíná se to podobat debatě o pomníku v Novém Boru.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Tak jsem si pro poučení přečet´ vašich 22 věcných příspěvků, Dark Side, abych věděl, jak má správná diskuze vypadat...

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Za všechno zlo mohou ti druzí....
Takto jsme dlouhodobě vychováváni,cpe se to do nás Moravské pole,.Husité,Bílá Hora, Rak-Uhersko,Vznik ČSR,Mnichov,poválečný vývoj,komunismus,rok 1989...
Vždy je to o tom,jak nám všichni křivdí a jsou horší než my.
Krásně o tom hovořil Jiří Grygar.Chybí nám kritické dějiny z nichž se lze poučit a hledat budoucí řešení
K čemu jsou nám tyhle stesky,když neznáme řešení?
Člověk si sice uleví,ale je to tak vše.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Člověk si možná uleví,ale s cikánama to nehne.Stále budou přisátí a nevychovaní.Čest výjímkám.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Můj dlouholetý kamarád (známe se už 40 let),je cikán.Odjakživa pracuje,je to rodina jako každá jiná.Teď šel do důchodu a dostal 9 500 Korun.Jeho nepřizpůsobiví soukmenovci,s kterými se nikterak nestýká a jejichž zastánců je požehnaně,dostávají měsíčně mnohem více,aniž by kdy hnuli prstem.Takže - pane Tichý a pane doktore,ty vaše bláboly můžete vykládat někomu ,kdo se narodil z incestu.Nemáte totiž ponětí o skutečném statu quo.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

No chtělo by to upřesnit.Dávky jsou dané vyhláškami a zákony.Kde je chyba?V systemu nebo v těch,co jim je přiznávají?
Mimochodem od roku 1991 mám nadprůměrné příjmy.Posledních 15 let zdaňuji ročně kolem půl milionu a víc.Můj důchod od státu,dle tabulek by byl 13258 Kč.Není to v porovnání s tím Romem směšné?

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

To Jan Tichý - 10:33
Po desetiletích zbabělé uťáplosti...... .....jistě mluvíte jen sám za sebe. Já naopak mohu za sebe říci, že jsem ani za komunistů uťáplý nebyl a ani teď nebudu. Není třeba nikoho kárat a ani umravňovat v jeho myšlení nebo chování , neboť každý má své vlastní svědomí . Ten sportovec nám možná chtěl sdělit, že je frajer , ale sdělil nám , že je blbec. A jinak svobodu má
každý v sobě i kdyby byl ve vězení .

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Samozřejmě.S tím souhlasím.Svoboda je v nás.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Porovnávejte důchod s důchody, nikoliv důchody s dávkami v hmotné nouzi. Spoléháte, že nepozorný čtenář si toho rozdílu nevšimne? Nebo to sám nedokážete odlišit? Kromě toho víte, že příjem těchto dávek v hmotné nouzi je podmíněn výkonem veřejné služby. Vy jste si ještě nevšimnul těch desítek lidí, kteří například uklízejí ulice, že tak svrchu mluvíte o nedostatku "ponětí o skutečném statu quo"? Asi ne, když tu mluvíte o "nehnutí prstem" Víte, ono by pomohlo, kdyby každé tvrzení, jako je to vaše, musel diskutér prokázat. Nejhorší je, že vy tu vlastně pomlouváte nejen Rómy, ale i tisíce bílých nezaměstnaných, kteří by rádi pracovali, ale práci neseženou, a tudíž aby neumřeli hlady, také jsou na dávkách v hmotné nouzi závislí.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Pochopil jsem příspěvek D.S. spíše jako upozornění na paradox, že když někdo 40 let tvrdě pracoval, spadne odchodem do důchodu na příjem, který je pod příjmem někoho, kdo v životě ještě nehnul ani prstem.
Jinak já jsem si těch desítek lidí ve vestách všimnul, ale toho bordelu, co po nich na ulicích zůstavá také. V něčem je stále chyba.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Kde je chyba? V kontrole. Stejně jako za sociálismu.

A pokud jde o ty rozdíly v částkách, ty je třeba dělit počtem osob. A nezapomínat, že jak dávkařům dorostou děti, tak už jim z nich moc nezbyde. A rovněž nezapomínat, že v ubytovnách pro chudý se platí 10-12 tisíc měsíčně čistého nájmu (i víc!) za mizerný jeden pokoj. Tyhle peníze ani neuviděj, to se lichvářovi převádí přímo. Ať už je ten lichvář soukromník nebo třeba město, které tu ubytovnu provozuje. Ovšem, jistí lidé tohle neřeknou. Závist je mocná zbraň, máma táta nenávisti. O tu jde, tu je třeba živit, aby rostla a mohutněla. A někteří lidi tu dny a noci nedělají nic jiného.

Jinak, že jsou důchody mizerné, to je pravda. Já už jsem si to zhruba počítal, a taky budu mít jen zlomek současného platu. Ale to se týká všech. Dávkaři na tom v důchodu budou samozřejmě ještě hůř než my. Já naštěstí nebudu muset vybírat popelnice, když poplatím všechny nutné platby, oni nejspíš ano.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Kdo v životě nehnul prstem,neměl by dostat nic.Alan to pochopil.Ti lidé v oranžových vestách se objevují velice sporadicky.Kdyby mě,po letech zaměstnání,někdo nutil zametat ulice,asi by se potázal s mým nevděkem.Já budu zametat a cikán kolem mě projede několikrát za den v autě.Jak jinak,je to závist :-)) Nechme si nadělat na hlavu.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

pravda je,že pokud člověk vydělává,měl by,jak tomu bylo dříve,myslet na zadní kolečka.To se moc neděje.Kolik lidí prodávalo za pár šupů kus lesa,nebo pozemky,co dostaly v restituci.Přitom je to zlatý důl.Největší položkou už pomalu je a bude topení..A pár tisíc metrů pozemku s obyčejnejma břízama ušetří ročně desetitisíce.
Možnost je taky důchodové spoření a nespoléhat pouze na stát.
Takže si nestěžuji.Jsem sám a těch 14-15 tis. měsíčně mi bohatě stačí už teď.Žít skromě má jednu výhodu,člověk může být překvapen většinou příjemně.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Máte asi zbytečné starosti, Dark Side. Cituji:
Pokud dojde k dosažení důchodového věku po roce 2014, pak stačí alespoň 30 let tzv. „čisté“ doby pojištění, tj. doby pojištění získané z titulu výkonu výdělečné činnosti, popř. dobrovolného důchodového pojištění. Jestliže občan nesplní ani tuto podmínku, tak má nárok na starobní důchod též, jestliže dosáhl věku 65 let a splnil podmínky nároku na invalidní důchod.

Pro kolegu Zahradníka: Nemluvím vůbec jen za sebe nebo o sobě, ale pamatuju si to jako obecný problém! Podívejte se někdy pozorněji na dokumentární retro z prvomájových průvodů, spartakiád, přísah branců apod. a vzpomeňte si taky na rituální shromáždění na pracovišti s trapnými projevy k slavným výročím Velkého Října nebo Února...
Pokud v tom všem vidíte svobodné a hrdé občany, jste slepej!

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

www.diskuteri.eu/clanek/vlada-chysta-radikalni-reformu-v-socialni-oblasti-199-u1z

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Jo, nedejme mu nic, a lidi jako vy mu budou závidět i to, co si z nezbytnosti najde v popelnici, a budou vykřikovat, že odpad patří městu. Je na vás něco divně ujetého. Už to, jak jste tímto tématem umanutý, cpete ho do každé diskuse, kdyby tu byla diskuse o kvalitě olejovek, určitě i tu byste otočil směrem, na kterém jste zřejmě závislý jak narkoman na své droze.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Mirku a vy na to vždy sednete jako moucha na lep.Čím to je?Ta profese vás hodně poznamenala.Podívejtese na název této diskuse,kterou jsem umanutě a závisle založil.Mimochodem,vykládejte něco ženám třeba v Trimcu o závisti.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Mirku,udělám vám radost. Nejspíš to bude hoax ;-(

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Ale toto už ne:
streit.blog.idnes.cz/clanok.asp?cl=297081

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Víte, co by mě potěšilo? Kdybyste si problematiky menšin přestal všímat. Časem by vaše tenze, která vás do toho furt žene, pominula, a našel byste si jiné téma. Pak by se tu i Rómech a jejich problémech konečně dalo diskutovat bez nenávistné demagogie.Vy si to asi neuvědomujete (což je dost tragedie), ale vy a vám podobní skutečně dnes a denně přispíváte svou kapičkou jedu k napjaté atmosféře mezi většinou a menšinami. Následky mohou být tragické.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Vy si pane doktore,zpoza své ordinace,neuvědomujete už vůbec nic.Vy a vám podobní jsou zcela odtržení od života jako takového.Ve vás mají tlupy zlodějů okapů a poklopů naivní zastánce.Tragické je to,že si neuvědomujete,při svém vzdělání,kam až jste se dostal.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Nebylo by pro vás schůdnější věnovat se kauze Ornely Štikové,která čeká dítě s Pepou Koktou?

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

No, je fakt, že Dark Side mi tu kapičku jedu předal. Další litry mi předali někteří romští mladíci. Jo, a taky kdysi dávno Veronika, která mi nedala.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Ve vaší jednosměrné, populistické a násilně "vtipné" zaťatosti oba už vůbec nevnímáte ani Mirkovo oprávněné varování. Jako byste vůbec nic nevěděli o dějinách XX. století.
A bohužel nechápete, že ty tragické následky BY MOHLY nakonec s námi se všemi semlít i vás a vaše blízké. Nemylte se, nemusíte navždycky patřit k té silnější straně konfliktu.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Já vnímám hlavně tu Mirkovu zaťatost,ale právě tak vnímám i tu zarputilost toho indického cikána v Ostravě,který z toho všeho slušně žije a vůbec nemyslí na tragiku dějin.Kdopak z toho etnika vůbec přemýšlí o tom,co bude zítra? Těm nepomůže ani váš zdvižený prst,pouze peněženka.Taky mi jedna kdysi nedala,ale jméno jsem už zapomněl.Dobře udělala,protože tenkrát jsem o dějinách neměl ani ponětí.Co s takovým chlapem,že?

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Moc vám nerozumím: reagovat na zaťatost zaťatostí a na zarputilost zarputilostí není ani moudré ani konstruktivní. Problémy to jen vystupňuje a může to špatně končit.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Každý konec je špatný.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Kdyby problém cikánú byl tím nosným v ČR,asi bych byl spokojený.Tím nechci říci,že neexistuje.Nemohu se však skutečně spokojit s tím,že jsou všichni házeni do jednoho pytle.Ve Cvikově máme dvě rozvětvené rodiny,které se dovedou postarat i v této nelehké době sami o sebe.Jsou tu i ty,které se vzorně starají o své děti,které jsou pilné,snaživé a věřím,že najdou uplatnění ve svém životě.Možná by bylo dobře místo všeobecného nadávání dávat právě je příkladem.Právě vzory pro jejich komunitu chybí Ne že by nebyly,ale majorita vidí jen tu problémovou část tohoto etnika.
Sklízíme jen to,co jsme zasili.My.Díky štědrým dávkám,místo investic do vzdělání a integrace,jsme vychovali generaci,která si navykla bezpracnému životu.Ale nebyly to právě ty ,dle odborářů hodné vlády,které toto umožnili?Dnes,kdy se toky peněz utahují,vzrůstá u nich napětí,za které mohou gadžové.
Hledají se jako vždy lehce označitelní viníci toho,co ve skutečnosti je naprosto jinde.Republika morálně devastovaná s bující korupcí,kde pomalu rezignujeme na vlastní budoucnost.Jsou tím vini skutečně ti cikáni?

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Kdyby ten Ind z té práce pro Rómy opravdu slušně žil, už by ji neměl. Vyčůránci vám podobní by mu ji už dávno vyfoukli. Že to dosud nikdo neudělal, vás usvědčuje z další lži. Kdybyste alepoň lhal tak, aby to znělo pravděpodobně!!

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

S tím vyčůránkem jste to možná Mirku trochu přehnal.Ztrácíte nervy.Každou korunu,kterou jsem kdy měl,jsem si vydělal poctivě.Nikdy žádná podpora ani krádež a už vůbec ne grant či příspěvek pro neziskového Dark Sida.A s tím lhaním taky tápete.Realita života vám chybí,pane.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

paulczynski.blog.idnes.cz/c/292777/Mam-praci-pro-Kumara.html

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Tak jsem se na to podíval, Dark Side. Jak zrovna TOHLE můžete propagovat?
Dost ubohá argumentace rasisty. Už to "nevyslovitelné jméno" v první větě - to má bejt jako vtip? V dnešním globalizovaném světě? Leda tak pro Malého Českého Nadčlověka s polským příjmením! Nemá on z toho nějaký podvědomý komplex?
Kdyby "mezi námi bílými" úplavice taky občas neřádila, ten pojem bychom nepotřebovali a ani bychom nevěděli, co to je, nemyslíte?
(Vím, zas se budete ohánět lidovou statistikou, která se šíří výhradně ústním podáním...)

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

A co příjmení Klaus? Němec jak poleno.Není on nějaký připrchlý ódéesesák?
Oficiálně se statistiky nevedou,takže zbývají pouze ty lidové.Snad je to i záměr :-))
Bylo by už na čase nějakou úplavici mezi majoritou uspořádat,abychom se moc nelišili od stále větší minority.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

www.novinky.cz/vanoce/284788-v-bruselu-planou-vasne-kolem-vanocniho-stromku.html
Do rubriky vánoce,vánoce... jsem to cpát nechtěl,ale sem se to docela hodí.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Nerozumím, proč sem motáte prezidenta Klause, který i s manželkou chodí na romské plesy a podobné akce, a vaše výroky by nepodepsal. Evropa je přece plná lidí s přeshraničním jménem a nikomu rozumnému to nevadí, chválabohu.

A už vůbec nechápu, proč bychom tady měli probírat jedno sporné rozhodnutí jedné lokální radnice, proti kterému už vznikla petice obyvatel Bruselu?

P.S.: Ani jedno přece nebylo k tématu.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Nerozumím,nechápu...to je pak těžký s vámi diskutovat,žeNa ty plesy nechodí jenom tak,ale s ochrankou.Vy si všechno moc idealizujete.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Je to prosté, milý Watsone. Prostě uveďte, nakolik si tedy Kumar Wishwanathan za podporu a pomoc českým Rómům přijde. Tím velmi snadno odvrátíte podezření, že jste se snažil vyvolat nenávist proti němu za nezištnou pomoc chudým.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Asi na moc ne,Asi to dělá zadarmo.Ale najděte si jeho stránky,tam je uvedeno kolik lidí zaměstnává,jsou tam i čísla jejich (určitě soukromých) mobilů.Ti všichni taky pracují zadarmo,jako pan generálná ředitel.Ty akce které pořádají taky někdo financuje.Etnobyznys jak vyšitej.Co vás ještě trápi,doktore?
Chudina je hlavně ve většinové společnosti,cikání dostávají dost z našich daní.Jenom se těch peněz umí efektivněji zbavit.Vezměte si jen toho jejich krále,který nedávno zemřel.To byl exceletní nuzák.Ach,jak jsem nenávistný.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

www.vzajemnesouziti.estranky.cz/clanky/kontakty.html
Kolik většinových organizací si může dovolit takové akce? Českolipský fotbal to taky nemá lehké.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

To je ten rozdíl mezi námi. Já se stydím, že o české chudé se musí starat cizinec, že se nenajde nikdo mezi námi. Vás nezajímá ta práce, vás zajímají jen platy těch, co pomáhají. Jako by nemuseli platit za nájem, za jídlo atp., jako by to vše měli zadarmo!

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Když všechno co dostanou naházejí do automatu(jeden z příkladů),to máte těžký.O našince se nikdo takhle nestará.Nebyl by to výnosný etnobusiness.
Ale jak říkám,závist mnou cloumá.Takže do videnia tu.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Zase už lžete, gambleři nemají národnost. Nebo vy jste snad spočítal, kolik gamblerů je bílých, kolik černých, kolik hraje za sociální dávky a kolik jich v automatech probendí plat?

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Gambler jedné nenárodnosti prohraje sociální dávky v automatech a jiný gambler druhé nenárodnosti udělá totéž.Kterému z nich bude pomoženo na sociálce? Jednou jsem se tam byl,ze studijních důvodů,podívat,takže vím o čem mluvím.Ale opakuji otázku.Komu?

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Taky je zajímavé v jisté dny sledovat na poště,kdo si chodí pro dávky.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Jsem se teda jen tak ze zvědavosti mrknul na Kumarovo Vzájemné soužití ( NGO ). Zaměstnávají
podle výroční zprávy r.2011 40 profesionálů ( 20 Romů a 20 neromů ) a jejich roční rozpočet
složený z různých příspěvků čítá 23 445 073 Kč. Pořádají za ně samozřejmě různé akce a pomoc,
služby Romům. Což je chválihodné a je to ve výročce přesně popsané a vyčíslené. Taky jsou z těch peněz určitě placení zaměstnanci a těch je 40, to bohužel zveřejněno není. Zpráva kontolovaná auditorkou z letošního května , na to vůbec neupozorňuje. Kde jsou peníze na platy ? Je to z veřejných peněz a tak to má být zveřejněno - bez osobních dat , ale nepovažuji to za tajné.
Předešlo by se zbytečným podezřením Dark Sida :-) , že Mirku ?

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

To my se s Mirkem tak nějak vzájemně poštíváme.Ale vezměte jednu věc - toto je jedna jediná taková organizace.Tuhle jsem počítal ty ostatní a dospěl jsem k číslu 50.Kdo z vás na to má?

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Jako jenom těch organizací, které se zabývají Romy, jo ? 50 ?
Já se nedávno díval na všechny neziskovky od 90.let, když vznikaly a jejich počet až po současnost.
To se vám protočí oči. To je další pilíř šedé ekonomiky se státním požehnáním.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Mrzí mne,že do této diskuze,přes moje upozornění nevsoupil Lubomír B.Šádek.předseda a člen kolegia Tilia,které se právě v CL věnovala jako nezisková státní organizace především romským dětem z problematických rodin.
Cituji z jeho projektu
Pod názvem "Společnou cestou k sebeúctě" je od roku 2003 realizován projekt schválený usnesením Zastupitelstva města Česká Lípa v rámci programu Prevence kriminality na místní úrovni a podpořený finančními prostředky z rozpočtu Města Česká Lípa a státního rozpočtu prostřednictvím Ministerstva vnitra ČR na dílčí projekt Komplexního součinnostního programu prevence kriminality města Česká Lípa. Jeho součástí je již tradiční projekt "Dítě v nesnázi" reprezentující dlouholetou činnost "Klubovny radosti a zábavy" a obdobně tradiční "Letní integrovaný výchovně-rekreační tábor".
Myslím,že takto informovaný člověk z činnosti neziskových organizací mezi námi diskutery není,jeho zkušenosti s romskou problematikou budou jistě zajímavé.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Ano, to je dobře takové projekty.. Také ale není nic zavrženíhodného , když chceme vědět nejenom , co se poskytuje, ale i za kolik a jaká část jde příjemcům a jaká poskytovatelům. To se tají, proč ?
A panu Šádkovi věřím, že by to po pravdě napsal, pokud je zdráv.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

www.oskardobrovodsky.sk/zaloba.htm

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Nejlepší je někoho označit za zaťatého a s faktickými argumenty právě z důvodu této zaťatosti šetřit.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Trocha statistiky -
Máme populaci A a v ní subpopulaci B a subpopulaci C a to v poměru subpopulací B/C = 97/3.Budeme sledovat Pravděpodobnost výskytu jevu P v obou subpopulacích.Pokud se uvedený jev v obou subpopulacích vyskytuje stejně často,pak platí že B/C = 97/3.Neoficiálně je udáván skutečný výskyt jevu P (pobyt neboli zastoupení subpopulace ve vězení) pro PB/PC = 40/60.Porovnáme očekávanou 97/3 a skutečnou 40/60 četnost jevu P (97/3)(40/60)=48,5.Formulujme závěr: Pravděpodobnost,že náhodně vybraný či na ulici potkaný jedinec ze subpopulace C byl ve vězení je asi 50x větší než u jedince ze subpopulace B.
:-))

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Cikán povídá knězi při zpovědi:

Otče, já se pomalu nemám z čeho zpovídat.
Už 8 let nepiju alkohol, nekouřím, drogy si nepíchám, nechodím za ženami, dokonce nekradu, ani barevné kovy, nikoho nepřepadám, auta nevykrádám ...
Já vím, synu, vím. Však tě už brzo pustí na svobodu...

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Zahradník povídá knězi při zpovědi:

Otče, já se pomalu už nemám z čeho zpovídat.
Už 15 let nepiju alkohol, nekouřím, drogy si nepíchám, nechodím za ženami, dokonce
už jsem dlouho ni žádnou banku nevyloupil a poslední dítě jsem zprznil a z vilnosti zamordoval naposledy před těmi 15 roky.

Já vím, synu. Však už tě brzo pustí na svobodu. A protože patříš k lepším vrstvám a zbylo ti z těch bank dost peněz, oni tě právníci vysekají i z toho rozsudku na umístění v detenčním ústavu. A zase budeš patřit k váženým občanům této země. Ne jako nějaký póvl živící se vybíráním popelnic a krádežemi barevných kovů.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Milane,ten ti to dal Mirek jeden! Má za ušima...

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Dáváš mu bod ? :-)

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Milý Jiří, i mě to mrzí...

Věci se dějí a život není jednoduchý. Přítelkyni "diktuji", kvůli Tobě i kvůli jiným, aby nebyl pocit, že již jsem zcela nefunkční. Zase odešel cit a mj. i ruce neslouží, respektive dnes prsty opět bez pohybu.

K textu: asi překlep, ČSPD Tilia nebyla nikdy státní organizací, jinak souhlas. Mám dojem, že již jinde, ne-li zde, jsem uvedl, že naše občanské sdružení skutečně bylo první v regionu LK, které začalo nejenom s projekty prevence kriminality, ale i s projektem "romské integrace", někde výše jsem to již popsal...

Do diskuse jsem před nedávnem chtěl vstoupit v reakci na komentář pana Bárty, se kterým se plně ztotožňuji. V současné době je v ČR neuvěřitelné množství státních i nestátních orgánů a organizací, které se cíleně věnují romské komunitě, současně za neuvěřitelně velké finanční prostředky. Odhaduji, že v součtu zaměstnávající stovky, ne-li tisíce, zaměstnanců, a výdaje na jejich aktivity raději ani neodhaduji, byť minimálně tuším. Z mých zkušeností, z doby, kdy toto ani náhodou nešlo, je to dosti tristní, výsledky jsou mizivé!

Jiří, zcela upřímně, zkušeností z dob mých aktivit v dané problematice (dost let již i uplynulo) mám vskutku hodně, obdobně dodnes jasné a věcné názory. Nemám však prostředky na právní zastoupení ani nezbytnou sílu... Za určité konstelace hvězd, třeba ještě někdy někam zkusím zajít a podiskutovat. Sorry, aktuálně nic více...

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Luboši,mrzí mne Tvá nemoc.Věř mi,že to,že jsi se věnoval tzv.street práci obdivuji.já bych na to neměl.Pokud ty děti,jak jsou na videu,nepoznají nic jiného,než hraní mezi výkaly,nikam se nedostanem.To je jasné kredo.Brzké uzdravení/tedy snad tu víc Jirků není/ :o)))

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Milane, Mirka na body neporazíte. Ten, kdyby Vás cikáni přepadli a okradli, by Vám byl schopen vysvětlit, že nebýt vstřícného přístupu romských spoluobčanů, tak byste svoje úspory rozházel za zbytné pitomosti.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Není (nevím), děkuji!

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Není (nevím), děkuji!

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Co se Mirek tak zprudí, je zmatenej, nechtělo by to supervizi ?

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Dodatek. Kdysi stačil na případné problémy "vajda" (v ČL pan Tancoš) a byl klid...

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Už toho nechte, nahráváte neorasistům!

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

janmacek.blog.sme.sk//c/301577/Otvoreny-list-uciteliek-z-vychodneho-Slovenska.html

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

zvedavec.org/komentare/2012/12/5244-proc-vlada-taji-statistiku-o-romech.htm

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Doporučuju : Theodore Dalrymple - Ztraceni v ghettu
.......je kritikou levicového liberalismu a multikulturní ideologie intelektuálů. Těm se
totiž podařilo přesvědčit tzv. spodinu společnosti, že je především obětí nespravedlivých společenských podmínek, že nezodpovídá za svůj život a že je naprosto bez šancí.

Dnes existuje mnohem větší okruh lidí s liberálními názory , celé legie pomocníků a opatrovníků, sociálních pracovníků a terapeutů, jejichž příjmy a kariéry zásadním způsobem spočívají na údajné neschopnosti velkého množství lidí postarat se o sebe či se chovat rozumně. Nebýt domnělé neschopnosti narkomanů, zlodějů a jim podobných dělat něco se svými vlastními nežádoucími sklony, neměli by tito profesionální spasitelé nic na práci. .....

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Milane,mám takový pocit,že to v brzké době pěkně schytáš.Ale nic si z toho nedělej.Máš pravdu a ode mě + (plus).Lidí,kteří parazitují na lumpech je hodně.To ví dnes už každé malé dítě.

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Na obyčejných lidech parazituje už i ten PATLAMENT !

Nahoru

Re: Zaútočili v hněvu

Tak ještě trochu z knihy : Ohromně se zajímají o psychopatologii ( Spasitelé ) a celý jejich psychoterapeutický světový názor považující pacienta za pasívní, bezmocnou oběť nějaké choroby legitimizuje právě takové chování, jehož by jej měli zbavit. Hmatatelné výhody, které pro provinilce z toho, že vypadá bezmocně plynou, jsou dnes natolik velké, že ho k nim stačí vlastně jen trochu popostrčit. Objevila se nám tu široká škála psychoterapeutických koncepcí, avšak v poněkud zkomolené či mylně vykládané formě.Tyto koncepce začali uznávat dokonce i nevzdělanci, a proto nám tu pevně zakořenil názor, že pokud někdo nezná či nechápe nevědomé motivy svých činů, není za ně plně zodpovědný.

Nahoru