Žatecká a Českolipský deník

Verze pro tisk |

Zdá se mi to nebo je Romana Žatecká šefredaktorkou Českolipského deníku? Není den, aby ji sáhodlouze necitovali a nenapadali radniční koalici. Něco plácne o mamografu a šup Deník má článek na titulce. Včera zase Lípa musica. Nic proti kritice na stránkách nezávislého tisku, ale Deník mi teď více než kdy dříve připomíná komunistické Halo noviny.

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Žatecká a Českolipský deník

... spíše se "nezávislý" ČD stal hlásnou troubou zhrzených nadějí určitých osob. A navíc Halo noviny ze srovnání obou vycházejí jako seriozní tisk :-))

Nahoru

Re: Žatecká a Českolipský deník

To je i muj nazor... ted uz to nejde cist... Nema to zadne rozumne opodstatneni. Je to jako strilet do vzduchu vsechno co jde... Chtel bych byt redaktorem CD a psat opravdu cokoli... :-) Snad se to srovna...

Nahoru

Re: Žatecká a Českolipský deník

Dříve mi přišlo, že jak Deník, tak i-noviny jsou poměrně vyvážené, chvíli chválily, chvíli hanily, jedno jestli opozici či koalici, nyní se dost polarizují. Nyní jsem zmaten.

Nahoru

Re: Žatecká a Českolipský deník

Haf! Nic není staršího, než včerejší noviny, leda ještě noviny předvolební. Jen si zalistujte v archivu ČLD a hned uvidíte, že nějaká Žatecká byla leda tak v placené inzerci. Tenkrát byla v módě jiná esa, taková želízka v ohni, řekněme. Jenže ta se po ne až tak úspěšných volbách nechala schladit. Haf!

Nahoru

Re: Žatecká a Českolipský deník

Nevím, jestli lze mluvit o servilitě. Pánům Živec i Prokešovi jsem řekl, že pokud mě budou omezovat, dělat to nebudu. A myslím, že mě neomezují. Co se týká chleba, stále si ukusuji především toho školního. S novým majitelem se v mé finanční situaci nic nezlepšilo. Možná jsem změnil názor na vedení radnice. Řada věcí mě štve - momentálně třeba vůbec nejsem nadšený z toho, jakým způsobem se sestavily komise či výbory. Logo Zdravého města mi přijde horší než ze školního časopisu. Ale to, co předvádí současná opozice v čele se Skokanem a Žateckou je pro mě, promiňte, opruz. Od paní Žatecké jsem očekával seriózní politiku, ať už radniční či opoziční, od Skokana jsem teda neočekával už vlastně vůbec nic kromě divadýlka na zastupitelstvu. A to nemluvím o někteřích soudruzích z řad ČSSD, kteří mě průběžně napadají z toho, že jsem uplacený apod. O starostce jsem za ta léta napsal dost negativních věcí a nikdy se mi nestalo, že by mě napadali nějací její poskoci. Takže resume: nezměnily se poměry v i-novinách, změnily se poměry na radnici. Současná koalice je pro mě menší zlo, než nějaká jiná, která mohla vzniknout. V Českolipském deníku mají třeba jiný názor. Myslím, že i pisálci mají právo na svůj názor.

Nahoru

Re: Žatecká a Českolipský deník

Dnešní článek "Ošetřili malé zakázky" by mohl být pro změnu placeným inzerátem koalice. Nezdá se tedy, že by redakce ČD nějak stranila českolipské ČSSD. Když jsme u pí Žatecké, nedá mi to nereagovat na její bizarní srovnávání festivalu Lípa Musica s mamografem. Každý z nás ví, že zdravotní péče je nesrovnatelně důležitější než kultura mj. proto, že při koncertech jde málokdy o život. Proto také jde na zdravotnictví velká část našich daní, jimž se říká zdravotní pojištění. Lipa Musica nemá žádnou VZP, je odkázána pouze na sponzorské dary. Z tohoto důvodu je nesmyslné srovnávat částky poskytnuté na obě akce městem Česká Lípa.

Nahoru

Re: Žatecká a Českolipský deník

Zmaten z čeho? Z toho, že i - noviny, potažmo p. učitel Bárta, tvrdí, jak si nenechá kecat do své "nezávislosti"? To lze asi těžko, když přispívá na web pánů jednatelů Živce a Prokeše. Jeden dostane od radnice zakázky bez výběrového řízení, dělá předvolební kampaň Vlčkovi, vyhrává malé městské zakázky schválené radními. Druhý je radním a má jisté čtyři miliony. A za to se přece nějakým způsobem musí zaplatit. Možná by tak bylo od i - novin fér přiznat, že se staly proradniční webovou hlásnou troubou. A nikdo by se nedivil tomu, že si mladí agilní stoupenci TOPky zakládají diskuse na téma ČD. A diskusní výkřiky pana Živce na jeho webu a v jeho diskusi jsou s ohledem na jeho provázanost s radnicí víc než směšné. Že by mu někdo šlápl na kuří oko? Ajaj to ale bolí, co? Jen by mě zajímalo, zda se radní Prokeš zdržel při projednávání přidělení malé zakázky na dodávku expozice do centra textilního tisku, co stihl dostat podnikatel Živec před novou směrnicí.

Nahoru

Re: Žatecká a Českolipský deník

Vážená Alžběto, mohu mluvit jen za sebe. Jakmile by mi někdo začal mluvit do toho, jak a co mám psát, odejdu. Zatím, jak jste si mohla všimnout, byly i-noviny první, kdo přinesl zprávu o přidělení peněz Lípě Musice, dokonce netajily skutečnost, že firma pana Živce získala ve výběrovém řízení zakázku - díky nejnižší ceně. Samozřejmě mě bude zajímat, jestli se cena v průběhu realizace zakázky nezdvojnásobí, jako tomu bylo v minulých letech zvykem. Chápu vaše obavy, nicméně mi přijdou trochu paranoidní, aspoň ve vztahu ke mně.

Nahoru

Re: Žatecká a Českolipský deník

Vážený Milane, snad bychom se nečertili? Chápu, že si hájíte svoji čest, ale provázanost je jasná, vazby a kamarádské vztahy rovněž. Takže malý soukromý dotaz, jak moc ovlivňuje Váš autorský názor p. Vlček, jak moc dáte na mladého pána Hudce z TOPky, který mluví de facto za radnici? A jak moc si notujete s podnikatelem Živcem? Víte, on virtuální svět internetu je dost velká sv... . Zvlášť když si na něm kamarádi najdou nerušené místečko, kde se dělí o své pocity. To mě vede k jedinému závěru, a to, že Vám neochvějně věřím, že píšete podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, takříkajíc jak Vám zobák narostl.

Nahoru

Re: Žatecká a Českolipský deník

Malá soukromá odpověď: S panem Vlčkem jsem se nikdy soukromě nebavil, teprve se už asi dva měsíce dohadujeme, že se sejdeme na víno. Možná také proto, abychom si ujasnili některé věci, za které jsem ho někdy v září kritizoval. Pana Hudece neznám prakticky vůbec, rozhovor jsme spolu dělali na dálku, prohodili jsme pár slov na předposledním zastupitelstvu. Mimochodem si soukromě myslím, že je škoda, že na radnici není. S panem Živcem se znám z obviněné trojice nejlépe - píšu pro něj seriál Českolipský underground, tykáme si, setkáváme se na poradách, ale náš názor je na některé věci rozdílný. Nevím, jestli narážíte na skutečnost, že mám zmíněné lidi mezi přáteli na facebooku, ale pak byste neměla zamlčovat, že tam mám i některé členy z opozice - mimo jiné paní Žateckou.

Nahoru

Re: Žatecká a Českolipský deník

Malá soukromá reakce: „teprve, možná proto“ a Vaše „soukromně si myslím“ se, k Vaší velké škodě, za Vámi pěkně táhne. A to bohužel snižuje Vaši snahu budovat si image nezávislého zpravodajce. Tak se trochu uvolněte, chlape jeden. Vaše urputná obhajoba páchá víc škody než užitku. Ale nechme toho, nerada bych rozptylovala p. Živce od jeho práce. Vždyť ten chudák už má jen necelý měsíc na to, aby stihl čerstvou vysoutěženou zakázku. Ale tak jako věřím Vám, věřím i jemu, že to zvládne a cenu rozhodně nezdvojnásobí. Tik tak, tik tak, čas běží…virtuální průvodce za půl mega pomalu ožívá. Nebo že by měl kozlík šikula už téměř hotovo? Milane, loučím se s Vámi, za měsíc si řekneme víc.

Nahoru

Re: Žatecká a Českolipský deník

Nezávislý zpravodajec = blbost. Mně jen vadí, když své prohlášení někdo vystaví na tom, že jsem někým placený a podle toho píšu. Ano, existuje loajalita, ale i ta má své meze.

Nahoru

Re: Žatecká a Českolipský deník

Aha, loajalita. Loajalita = peníze.

Nahoru

Re: Žatecká a Českolipský deník

Ale prdlajs. V tomto směru jsem loajální ke gymnáziu, tam mě živí. Odtamtud žádné průsery prostě netahám. Jestli jsem loajální vůči Martinovi Prokešovi a Rudovi Živcovi, pak s ohledem k tomu, že patří ke generaci, která z tohoto města chce udělat něco jiného než postkomunistický Teplákov. Tihle dva do města přitáhli kulturu. Tím nemyslím koncerty Michala Davida, ale to nejlepší z vážné hudby, reggae, ska. Díky nim se tady zastavily takové kolosy jako Česká filharmonie, Toots & the Maytals, Buju Banton, Banco de Gaia. Mně osobně neuvěřitelně rozšířili obzory, co se muziky týká. Stejně tak loajální jsem třeba k Jirkovi Gotlieberovi, jeho Všudybudu a Progresu. Či Štěpánovi Slanému za to, že dokázal vybudovat úplně od píky fungující florbalový klub, který vychoval už několik reprezentantů. Respekt mám před atlety, že už tři roky v našich podmínkách drží extraligu žen. Před Miroslavem Prollerem, díky němuž se v okolí města opravilo více než sto památek. A mohl bych pokračovat dále. Respekt nemám před těmi, co v tomhle městě nedokázali vlastně vůbec nic a teď křičí do novin na každého, že je zloděj, případně, že je zloději placen, aby o nich psal hezky. Je samozřejmě průšvih, že vlastně všichni, o kterých jsem psal, jsou nějakým způsobem závislí na veřejných penězích, a tak vždy bude křičet někdo, že druhý dostal více. Proč ale nejvíce křičí ti, co nic nedělají, a tak vlastně žádné peníze ani nepotřebují? Aby na situaci vydělali nějaký pochybný politický kapitál. Průser je, že ti, co ráno kupují trojkombinaci Blesk, Aha, Českolipský deník, jim to žerou.

Nahoru

Re: Žatecká a Českolipský deník

Teda jede to tu krasne! Snad nám to zvedne čtenost. Tak jen do mě :-)

Nahoru

Re: Žatecká a Českolipský deník

Jak psala Alžběta - počkáme si měsíc, pak si to povíme.

Nahoru

Re: Žatecká a Českolipský deník

Nyní jsem si studoval rozpočet města a v kapitole odboru tajemníka - výdaje provozní ostatní je položka 126 000,- Kč - měsíčník Lípa. To je příspěvek pro p.Živce?

Nahoru

Re: Žatecká a Českolipský deník

I to je důvod, proč by měly být zakázky co nejvíce transparentní. Aby se podobně nespekulovalo. Mohli bychom dopadnout tak, že nikdo nebude chtít dělat vůbec nic, aby nebyl spojován s kýmkoliv v radě či zastupitelstvu. Mě, když někdo osloví se zakázkou, přijde neslušné ji odmítat, takže na ni často reaguji. Rozhodující jsou tři kritéria: kvalita, cena a v mém případě i čas. Je na mně, jestli pak cenu nadsadím. Zadavatel ji buď akceptuje nebo vybere někoho jiného. Je to jednoduché. Až TOPka splní sliby a občané budou vidět průběh zakázky od začátku do konce, budou již reagovat jen ti, co skutečně nemají páru o tom, jak podobné věci fungují.

Nahoru

Re: Žatecká a Českolipský deník

Je to tak... souhlas. My se o praci uchazime a budeme i nadale pokud se tyka naseho oboru a nejen v Ceske Lipe , ale i jinde. Ten, kdo zamestnava Jindricha, nebo Anezku take potrebuje zakazky to je prirozene a normalni jde preci o kvalitu a cenu.... 126 vc DPH je spoluprace v mesicniku Lipa, ktery uz 5 let pro vas vydavame zdarma. (dokonce je to mene nez minuly rok) I nadale neni Lipa ciste inzertni mesicnik. Program, ktery je uvnitrr vyuzivaji treba i i-noviny. Snazime se o funkcni veci.... kdyz vas cokoli napadne budeme radi, kdyz nam to do redakce poslete.

Nahoru

Re: Žatecká a Českolipský deník

Nebo radši nic.

Nahoru

Re: Žatecká a Českolipský deník

Ani nechci vědět, jak by dopadl ten, který by četl všechno.

Nahoru

Re: Žatecká a Českolipský deník

Jen pro info. Co se verejnych zakazek tyce, TOP 09 svuj slib jiz splnila. Jak jiz radnice avizovala, nova smernice je v platnosti, plne zneni na mucl.cz, nad ramec zverejneny zakazky za 2010 zpetne. Ostatni zalezitosti jsou v behu. Dekuji za pripominku.

Nahoru