Výpovědi lékařů

Verze pro tisk |

Nevíte, kolik lékařů dá výpověď v českolipské nemocnici?

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Výpovědi lékařů

Netuším, ale jsem zvědavý, co se bude dít. Mám informace od doktorů z jiných měst a jestli je to pravda, je to jen sprosté vydírání. Není vám divné, že je klid? Že se nikdo ve vládě nehroutí? Skutečně si myslíte, že všichni tihle "doktoři" odejdou? Kam? Většina neumí německy, stěží zvládnou anglinu. Mají rodiny, myslíte, že všichni půjdou do Německa, nebo kam? Tento stát je na huntě a oni chtějí peníze srovnatelné se západem, kde to skončí? Co Policie, hasiči, učitelé, co důchody (ve srovnání se západem..)? Nebo železničáři, kteří tak rádi stávkují..
Prostě je to jen humbuk. Podepisují výpovědi a dokonce Pakt solidarity, že neuhnou, když to nedopadne.. Plánovitě dávají výpovědi celé skupiny tak, aby hrozilo ochromení nemocnic. Ale současně jsou kuloární dohody o tom, že když to nedopadne, že o práci a místo NEPŘIJDOU. Je to jen divadlo. A dokonce ti rozumní mají obavu, že díky tomuto nastane "soudný den" v lékařství. Protože se může stát a snad i stane, že začne reforma. Skutečná, které se doktoři vždy bránili. Ta je údajně připravená a je to včetně propouštění a restruktulizace nemocnic. A teď panuje strach, že doktůrci přijdou o práci a nebude o ně zájem.
Nevím, počkám si. Ale jestli jich skutečně 3.500 odejde, nevim. Myslím, že ne. A pokud ano, tak už vláda měla začít hledat lékaře v Bulharsku, Polsku, Rusku. Raději někoho, kdo chce dělat a dělá, než být rukojmí. Ostatně, víte, kolik berou, skutečně berou, doktoři v ČL? Pod 45.000 nejde nikdo. Nedělaji až na vyjímky v noci, ani víkendy. Ve 14h už nikoho neseženete. Tak sakra, za co to chtějí? Umírají hlady? Ne. Jezdí na sympozia, školení a jiné formy odměn od výrobců léků a jiných věciček. Tak nevím, co jim vadí. Že nemají jako Němci, a kdo jo?
Aby bylo jasno, doktory ctím a obdivuji. Tedy, většinu. A nezávidím jim to, co dělají, ani to, co za to mají. Ale štve mě, že hromadně vydírají stát a berou si nás jako rukojmí. TOHLE se prostě nedělá...

Nahoru

Re: Výpovědi lékařů

Je to jen komedie. Kam by jinak šli? Pást se do lesů? Těch pár idealistů by v zahraničí pěkně trvdě narazilo.

Nahoru

Re: Výpovědi lékařů

Myslím že pány doktory podceňujete a že šanci se uchytit mnozí mají. Nicméně se mi jejich jednání nelíbí.

Nahoru

Re: Výpovědi lékařů

Kdyby se za vzdělání platilo, tak by mi to bylo vcelku jedno, kam si jde kdo pracovat. Ale takhle mi vadí, že si doktoři či učitelé vystudují gratis a pak už jim nějaká zodpovědnost nic neříká.

Nahoru

Re: Výpovědi lékařů

Můžete sem Pavle připsat, proč nebo kvůli komu je podle vás tento stát na huntě? Apropo, vy jste ze zdravotnictví, že znáte všechny podrobnosti včetně jazykové vybavenosti lékařů, nebo jen tak plkáte abyste byl zajímavej? Myslím pane, že žijeme v kapitalismu a každý si může vybrat, co a kde bude dělat. A jestli se vám to jako pacientovi nelíbí, tak přístě nevolte mafiány. To je asi jediné, co s tím můžeme dělat.(pokud je to vůbec možné). Při sledování událostí posledních dnů je jasné, kam se peníze ztrácí. Bohužel již od 90-tých let.

Nahoru

Re: Výpovědi lékařů

Já s lékaři plně souhlasím.Uvědomte si,že tu školu nemají "zadarmo" ale za spoustu práce,učení se po nocích na zpamět telefonní seznamy...Dochází vám to?
Myslím si že dělají správně.Všichni jen plkají o tom,jak berou lékaři úplatky,pijou v práci atd,ale zamyslete se nad tím,jaká individua jim tam chodí.A to nejen důchodci kteří tam lezou s každou kravinou a furt si jen stěžují,ale i matky s dětmi,co mají rýmičku a nevědí co s tím.
Někteří občani by se měli nejdřív zamyslet sami nad sebou.Dokázali to co oni?Nebo mají pouhé učiliště či jsou z nich kuchaři a číšníci.To se vám to pak kritizuje.

S panem Losem souhlasím,co jste si zvolili to máte.Pokud jste ovšem u voleb byli.
Ty také miluju.Lidi,kteří nejdou k volbám a pak maj plnou hubu keců.To by vám šlo,co?

Nahoru

Re: Výpovědi lékařů

Tohle je velmi diskutabilní téma. Navíc se tady příliš zjednodušilo a zpaušalizovalo. Názory tady ale ukazují jeden neodvratný trend: společnost se kastuje.

Nahoru

Re: Výpovědi lékařů

Pavel: Nechci Vám brát iluze, ale doktoři, kteří hromadně podávají výpovědi skutečně neberou více než 45 tis. Kč, jak uvádíte. Jedná se totiž o nemocniční doktory, kteří pobírají smluvní mzdu. Na druhou stranu je tu skupina soukromých doktorů, která skutečně bere vysoké platy. Je ale třeba vzít v potaz skutečnost, že zatímco nemocniční doktor má svojí mzdu jistou, tak soukromý doktor má výši mzdy závislou na počtu pacientů, tzn. bere na sebe "podnikatelské riziko."
Co se týká hromadných odchodů doktorů, tak osobně strach příliš nemám, protože se domnívám, že většina z nich neodejde do zahraničí, jak se snaží někteří lidé strašit, ale přejdou do soukromých ordinací, které možná budou mít i ve stejných prostorách jako tomu bylo doposud. Jednoduše si pronajmou místnost v současné nemocnici a zde budou mít soukromou ordinaci....

Nahoru

Re: Výpovědi lékařů

Ono to pane Konvalino s tou soukromou praxí nebude zas tak jednoduché. Především jako lékař musíte mít uzavřené smlouvy s pojišťovnami. A například taková VZP si počty smluvních lékařů reguluje a smlouvy uzavírá jen na některé specializace. Ty nejlukrativnější jsou většinou obsazeny. Také musíte na zřízení soukromé ordinace disponovat větším kapitálem a navíc řada nespokojených lékařů nemá potřebnou atestaci.

Nahoru

Re: Výpovědi lékařů

Uffffff, to je pel-mel pohledů a názorů. Není mi např. jasné (tedy nesouhlasím s tím), proč mochomurka ponižuje lidi, kteří mají "pouhé učiliště". Jako jsou dobří a špatní zedníci, prodavačky, automechanici ...., tak jsou také dobří a špatní lékaři. Profesionální zdatnost (nebo neumění) ale vůbec nevypovídá nic o tom, jaký je ten či onen člověk.
Správně bylo poukázáno na to, že protestují nemocniční lékaři. Právě u těch si neumím, v mnoha případech, představit, jak provozují soukromou praxi. Takový anesteziolog si někde otevře "ordinaci", přivezou mu pacienta před operací, on mu dá anestezi (uspí ho) a pak ho poveze (někdo) do další soukromé ordinace - operačního sálu, kde mu jiný soukromý lékař bude dělat třeba totální endoprotézu?

Nahoru

Re: Výpovědi lékařů

Ojra.Ojra: Nemyslela jsem to jako ponížení,ale jako zamyšlení.Přiznejme si,že dnes už takové učiliště s oborem kuchař číšník zvládne každý.A pak nastávají ty problémy s tím,že např.špatný automechanik strašně nadává na platy dobrých lékařů.Co si budeme povídat,jednoduše závidí.A vůbec,každý kdo má něco v hlavě si tu medicínu mohl vystudovat(TU MOŽNOST MÁ KAŽDÝ!!!),když se tu oháníte tím že si tu školu udělali zadarmo ;))
Mám lékaře v rodině a dost často slyším,jak tam lezou lidi s úplnýma kravinama.Pak jsou lidé,kteří mají svého doktora rádi a váží si ho a v neposlední řadě ti lidé,kteří si tam příjdou leda tak sprostě zanadávat.To už pak nezbývá než volat policii.A poslední typ lidí bývájí právě dost často lidé z učňáků.Zřejmě ti horší.
+ cizinci(Mongolové,vietnamci...) kteří příjdou a neumí ani slovo česky.To je pak těžké se s někým takovým domluvit.Přiznejme si,kolik z nás asi umí vietnamsky či mongolsky.hm?(nehledejte za tím nic s rasovým podtextem,je to pouze příklad :O))

Nahoru

Re: Výpovědi lékařů

Jazykově vybavení doktoři z našeho kraje, kteří chtěli, už dávno pracují v pohraničí (Žitava, ...). Vydělají si kolem 5000 EUR měsíčně, jsou spokojení a já jim to přeju. Nutnost znalosti plynulé němčiny + zakořeněnost většiny doktorů z exodu do zahraničí diskvalifikuje, takže je to skutečně jen divadlo. Minule učitelé, teď doktoři, příště to budou třeba zemědělci. Kdy ti lidé prostí pochopí, že každý strůjcem svého štěstí?

Nahoru