10. výročí od povodní

Vánoce, Vánoce...

Verze pro tisk |

Jo, jo, přicházejí! Co naděláme, obchodní řetězce již takřka měsíc nenápadně nápadně podsouvají vánoční nabídku, dušičky již tu taky máme a to znamená hnedle Advent, Mikuláš a Jéžíška. Tak to téma snad není od věci. Pouze se děsím, kdo z tohoto "mého" nového téma zase udělá politikum či jiný guláš...

A tak navrhuji, respektive schvaluji většinou všech dosavadních hlasů (a že jich je fakt hodně), kdo k tomuto napíše cokoliv negativního, je se souhlasem všech KRETÉN, VŮL A NEZNABOH, a to jsou poslední nevhodná slova zde!

Piště prosím pouze pozitivně! S klidem a směle vyhlašuji, že pokud bude respektováno výše uvedené, tak osobně a ze svého tomu, kdo napíše nejoriginálnější a současně nejpozitivnější myšlenku - slova na téma VÁNOC, daruji vánoční odměnu a to reprezentativní fotopublikaci Viléma Heckela, tragicky zesnulého pod Huascaránem, MÁ VLAST, vydání z roku 1977, v současné aukční hodnotě takřka 1.000,- Kč! Slovo platí! Píšu pod vlastním jménem. Podmínka je, znovu opakuji, že to nikdo cíleně a trapně nepoloží... Děkuji!

Tak to jsem si asi zase možná vykoledoval...

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Vánoce, Vánoce...

Dodatek:
Vyhlašovatel na odměnu-cenu nemá nárok. Redakce IN a přispěvatelé nárok mají bez výjimky, za předpokladu vstupně uvedeného. Ostatní čtenáři nárok taktéž mají plně, též za podmínky vstupně sdělené. Ostatní zde nevzpomenutí, což není již nikdo, nárok nemají, pročež nemusí volat na placené linky, škoda peněz, tam jim nic nedají. Tolik plná pravidla této a mé vánoční "soutěže"!

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

Jsem pro udržet kouzlo vánoc pro děti. Je to ten typ kouzla, které sílí a slábne naší myslí, našimi přáními. Jedno z mých každoročně opakovaných přání jsou Bílé vánoce. Tedy, mimo jiné. Vůně rumu v čaji k vánočce má také významné sváteční kouzlo.

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

Vánoce mám rád o Vánocích i když jsme je jednou udělali už v létě.Kvůli malé dceři.Ale řeknu vám,nebylo to ono.Zrovna tak není ono,když nás jimi masírují už dva měsíce předem.To by člověk chtěl zaklít téměř bezprostředně!
Na Huascaran si pamatuju,ale málokdo ví,že tehdy vydala slovenská kapela Fermáta LP desku téhož jména.Tedy Huascaran.Doporučuju!
Šťourale,jak to myslíš s těmi Bílými Vánocemi:-))
Snad jsem to nepoložil a jestli ano,tak to nebylo záměrem.

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

Bílé vánoce = vánoce na sněhu. Neškodí, když sníh jiskří a křupe pod podrážkami. K tomu je třeba tak tři až pět stupňů pod nulou. V sobě grog a procházka na čerstvém vzduchu (tedy žádná Zimní vůně). Prostě pohoda.

Párkrát jsme si udělali Silvestra v létě - to je lepší. A jak? Nuže, vánoční cukroví z mrazáku. Jinak normálka, tedy šampíčko, chlebíčky, ovárek...

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

My pravidelně chodíme na Štědrý den na hřbitov.K našim.

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

Tak hezké a veselé Vánoce v novodobém stylu u nás začaly v roce 1986. Ten rok vyšly v Mladé frontě znovu Literární poklesky Stephena Leacocka. No a nám se podařilo je koupit a vlastnit, znali jsme je ale už předtím z knihovny. Chlapcům bylo tenkrát 12 a 10 a děvčátku 6 let. Potom, co dárky byly rozbaleny, nastalo a přetrvávalo u dětí stále očekávání něčeho mimořádného. Televizi jsme nikdy neměli a tak nás tehdy napadlo přečíst z Literárních poklesků povídku Vánoce Smolíka McFiggina.
TO bylo přesně ono . Byly to skutečně veselé Vánoce, četli jsme jim to dramatickým přednesem a všichni jsme byli strhaní smíchem, než se šlo spát.
A stala se z toho tradice, pak už povídku dramaticky procítěně četly o Vánocích samy děti a my
se smáli s nimi.
P.S. Pokud ji někdo neznáte, jsem ochoten ji sem přepsat, když si řeknete.

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

Velice děkuji stávajícím "vánočním" přispěvatelům - Dark Side, Šťoural a Milan Zahradník. Tak jsem toto téma vnímal a třeba to vydrží! Fakt bych měl radost, již moc radostí není, naopak mizérijí je mnohde hafo!

K panu Zahradníkovi. Líčkoka (vědomě píšu) jsem taky četl (ne vše) a byl dobrý. Po těch letech přiznávám, že (u nás byly i natočené TV jednoaktovky, souhlasí?) vzpomínané si nevybavuji. Lze-li sem přeposlat, již teď děkuji (určitě potěší i jiné), jinak rád dám na sebe mejl, tajný není.

U mě prvotní vánoční vzpomínky, asi jako u většiny mé generace jsou spojeny s tím Jéžíškem, který po vší několikatýdenní námaze (od nechtěného generálního úklidu, přes natěšené a slastně očekávané pečení cukroví, po strojení živého stromku - u nás až do dubna, kdy kvetl - a tajné užírání fontánů) se ve slavnostním pokoji ozval zvoněním (budík fungoval), všichni se divili a to dětské štěstí... Nezničeno televizí či jinak (nebylo), o to více a šťastněji! Kupodivu sníh byl snad vždy, čistý a bělostný, krásně se třpytící, obloha plná hvězdiček (no nic neozařovalo), lidé pokorní, natěšení, hodní, usměvaví, pro nás děti mimořádně štěstí, krása a co více... Náš dům zachovával vesnické zvyky, po určitém čase všichni všude, dospělí se štamprdlí, děti lehce vše zneužívající a současně svátečně hodné... Ještě jednou bych rád, stroj času není!

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

Vánoce Smolíka Mc Figgina
S tím podvodem, že svatý Mikuláš naděluje o vánocích dárky, je už načase skoncovat. Ćím dřív to tajnůstkářské a tichošlápské předstírání bude odhaleno,tím líp.
Rodič jenž se přiblíží pod rouškou noční temnoty, aby podstrčil kravatu za deset centů chlapci, který čekal hodinky za deset dolarů, a pak mu namluví, že mu ji posílají z nebíčka, jedná nízce, nepopiratelně nízce a nečestně.
Měl jsem letos o vánocích dobrou příležitost pozorovat to na mladém Smolíkovi McFigginovi, synu a dědicovi McFigginů, u kterých bydlím v podnájmu. Smolík McFiggin je hodný chlapec, a pobožný chlapec.Dali mu na srozuměnou, že tatínkovi a mamince nepřinese svatý Mikuláš nic , protože dospělým se dárky z nebíčka nenadělují. A tak si našetřil všechno kapesné a koupil tatínkovi krabici doutníků a mamince diamantovou brož za pětasedmdesát centů. Své vlastní štěstí ponechal na vůli nebesům. Ale modlil se. Modlilse po celé týdny večer co večer, aby mu svatý Mikuláš přinesl brusle a pejska a vzduchovku a kolo a Noemovu archu a sáňky a bubínek- dohromady věcí asi za sto padesát dolarů.
Zašel jsem docela časně ráno na Boží hod do Smolíkova pokojíku. Měl jsem tušení, že budu svědkem zajímavého výjevu.Vzbudil jsem ho a on se posadil na postýlce, oči mu zazářily radostným očekáváním a začal vytahovat nadílku z punčochy.
První balíček byl objemný, zabalený byl jen tak halabala a vůbec vypadal podivně."Chachá" zaradoval se Smolík, když jej začal rozdělávat. "Vsadím se, že to bude ten pejsek, celej zabalenej do papíru!" A byl to pejsek? Ne, ani zdaleka! Byly to krásné pevné boty číslo dvě, s tkaničkami a se vším příslušenstvím a s cedulkou: " Smolíkovi od svatého Mikuláše." A pod tím svatý Mikuláš napsal . "95 centů" Clapci se radostně protáhl obličej."Jsou to boty," řekl a zalovil znovu v punčoše. Další balíčekvytahoval s novou nadějí ve tváři.Tentokrát to vypadalo na malou okrouhlou krabičku. Smolík z ní horečnatě strhl papír. Zatřásl jí. Uvnitř něco zachrastilo. "To budou hodinky s řetízkem! Hodinky s řetízkem ! vykřikl. Pak krabici otevřel. A byly to hodinky s řetízkem ? Ne, byl to tucet krásných zbrusu nových celuloidových límečků, jeden jako druhý a všechny mu padly na míru. Chlapce to tak potěšilo, až se mu tím potěšením nakrabatily tváře.
Okamžik počkal, než se z té prudké radosti vzpamatoval. Pak to zkusil znovu. Tentokrát byl balíček podlouhlý a tvrdý. Na omak byl nepodajný a na jednom konci se rozšiřoval.
"To bude pistulka !" zvolal chlapec a roztřásl se vzrušením. Páni ! Jen aby do ní bylo hodně kapslíků ! Párkrát vystřelím a probudím tatínka !
Ne,ubožátko, tímhle tatínka neprobudíš ! Je to užitečný předmět, jenže nepotřebuje žádné kapslíky a nestřílí, a těžko probudíš spícího muže kartáčkem na zuby ! Ano, byl to kartáček na zuby - krásný exemlář, s držátkem skrznskrz z pravé kosti a s malou ceduličkou : "Smolíkovi od svatého Mikuláše."

Pokračování ještě dnes :-)

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

Opět chlapci zrůznil tvář výraz prudké radosti a do očí mu vhrkly slzy vděčnosti. Utřel si je tím kartáčkem na zuby a pustil se do dalšího zkoumání.
Příští balík byl mnohem větší a očividně obsahoval něco měkkého a objemného. Nevešel se do punčochy a byl k ní přivázán zvenčí.
"Co by mohlo bejt tohle ?" Zauvažoval Smolík. Už se trochu bál to rozbalit. Náhle mu srdéčko poskočilo a on zapomněl na všechny ostatní dárky v očekávání, co mu přinese tenhle. "Bubínek !" vydechl. "To bude bubínek, pořádně zabalenej !!
Bubínek ?Tuhle ! Byly to kalhoty- s roztomilými barevnými proužky sem tam a svatý Mikuláš k nim opět připsal: "Smolíkovi od svatého Mikuláše, jeden dolar čtyřicet."
V kalhotkách však bylo něco zabaleno. Namouduši! Byly v nich zabaleny rozkošné kšandičky, opravdové kšandy s takovými těmi posuvnými ocelovými přezkami, že si člověk může vytáhnout kalhoty až ke krku, když se mu zachce.
Chlapec zavzlykal štěstím. Pak vytáhl poslední dárek. "Nějaká kniha," řekl si při rozbalování."Jestlipak to budou pohádky, nebo něco dobrodružnýho ? Doufám, že dobrodružnýho! To si budu číst až do poledne !"
Ne, Smolíku, nebylo to přesně vzato nic tak zvlášť dobrodružného. Byla to malá rodinná bible.
Smolík tím vyčerpal všechny své dárky, a tak teď vstal a oblékal se. Ještě se ovšem mohl těšit, jak si s novými hračkami pohraje. To je vždycky hlavní rozkoš božíhodového dopoledne.
Nejprve si hrál s novým kartáčkem na zuby.Spotřeboval spoustu vody a vykartáčoval si všechny zuby. To bylo panečku něco !
Pak si hrál s límečky .Radosti nebylo konce, když je tak jeden po druhém vytahoval z krabice a proklínal je, a pak je zase všechny složil zpátky a proklel je všechny najednou.
Další hračkou byly kalhotky.Ohromně si užil, když si je oblékal a zase svlékal a pak se snažil pouhým pohledem zjistit, co je rub a co je líc.
Potom se usadil s novou knížkou a četl si dobrodružný příběh nazvaný "První kniha Mojžíšova "až do snídaně.
Pak sešel do přízemí a políbil tatínka a maminku.Tatínek pokuřoval doutník a maminka měla na blůze novou brož. Smolík se zatvářil zamyšleně a v hlavě jako by se mu rozbřeskovalo. Zdá se
mi docela dobře možné, že se příští vánoce spolehne na své vlastní peníze a se svatým Mikulášem nebude nic riskovat.

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

Pane Zahradníku,víte,někdy Vás obdivuji.Třeba za ten nápad nemít televizi.Možná takové nejkrásnější zážiky z dětství byly knihy na vánoce,nebo přinesené v chladných měsících z knihovny.
Knihy byly nadepsány- synovi Jiřímu táta.Později jsem poznal,že táta dostával stejné nadepsané knihy od dědy a ten od pradědy.Sedli jsme ke kamnům a přenesli se úplně jinam....
Pod stromeček jsem dostal punčocháče,co dělaly velká kolena,mámou pletený svetr z angorských králíků,kterým jsem musel chodit na futr,jak říkala babička.
Dneska nevím,co koupit vňoučatům.Jezdím internetem a nevím, co ještě nemají.-Klouzačky,elektromobily,bazeny,trampoliny.dětské stany,nevím co ještě.Co chtějí mají. Dnes jsem se psal,holky co by jste chtěli?Knížku.A přinesli mi knížku o opičce a zvířatech v ZOO....
Ale k tomu,co jste s pílí opsal.
Děkuji, zas jsem se přenes někam jinam než na Novu a do české reality.

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

Protože do Vánoc je ještě daleko,neuškodí nám tahle povídka Johna Lennona z jeho knížky Písání:
Randolfův večírek
Byly vánoční spratky a Randolph byl sám.Kdepak byli všichni jeho dobří kámošové.Beďa,Dáva,Niky,Alice,Bivoj,Frýba,Vilma,Nigo,Alfred,Cézar,Stáňa,Frenk,Tom,Harry,Chrudoš,Harold?Kdepak dnes asi sou?Randolf se sputně pokýval na svoji jedinou váleční polednici od taťky,který tam nebydlel."Nechrápu,že jsem tak popuštěný právě v den,kdy by člověk štěkal alespoň pár kámošů?" myslel si Reverendolf.V každém skřípadě pokračoval ve ztopení stropečku a ve vánočních příkravách.Z ničeho hic se o zvalo veselé zalepání na dveře.Kdo ale kdo to asi ťuká na moje dveře? Opepřel a tam stál tam kdo? nikdo jiný než jeho kámošové.Beďa,Dáva,Niky,Alice,Bivoj,Frýba,Vilma,Nigo,Alfred,Cézar,Stáňa,Frenk,Tom,Harry,Chrudoš,Harolb,že? Pojďte dál staří kámošové parťáci a druzi.Řandolf je výkal se šťastným výmazem ve tváři.Vešli dovnitř za veslého vtipkání a břvali: "Veseré svrátky R.Andolfe" a jiné srdečné,a pak se na něj všichni skančili a bušili ho prudkými ranami volajíce:"Celer ty roky,co tě známe,sme tě neměli rádi.Nikdy si ve skutečnosti neblil jedním z nás,ty pako." Víte,oni ho zabili,ale aspoň neumřel sám,že? Tak strastné a věšelé Randolfe,starý kámo,parťáku.

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

Díky, zase jsme se jednou doma skutečně nahlas zasmáli. Je to dnes vzácnost.

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

S tou televizí, to nebyl nějakej nápad . My jsme si ji prostě nekoupili, protože jsme ji nechtěli.
Krade čas , který je možno prožít. Ten postoj je možná dědičný, v domácnostech našich dospělých dětí taky nejsou televize. A dá se tak taky žít :-)

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

S televizí je to jako s ohněm nebo alkoholem - dobrý sluha,ale zlý pán!

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

Pod to se podepisuji.

Povídka Johna Lennona mi připomněla dávnou říkačku, z níž si ale pamatuji už jenom začátek a konec. Jsou tu pamětníci, možná někdo doplní. Je to sice víc silvestrovské, než vánoční, ale snad mi to odpustíte:

Svítíčko slunilo. Štípy mouchaly. Přišel k nám študý chudent, tabaje nemáku, v rozpláštěném trháku.
????
A já na to koukou ďoural, div jsem si potrh nepobřichal.

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

Televizi mám především na sport.A zatrženy mám všechny pořady o historii.Zprávy už radši nesleduji.
Ale uvědomuji si,že dávají,především na Čt 2 skvostné filmy,které člověka obohatí stejně jako kniha.Bohužel po 22.hodině.Tak jenom o prázdninách..

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

U nás máme na sport tělo ne televizi :-)

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

To věřím,ale nevěřím,že bych se mohl přijít podívat na finty Messiho,Jágra.:o)))

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

To ne, Jágrovi se do toho nepletem. Máme svůj cca ,, pětiboj ,,

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

Taky mi vadí ty pozdní časy vysílání zajímavých filmů a pořadů na ČT2. Nevím, jestli si vedení televize myslí, že zájemci o ně si mohou počkat, protože se druhý den povalují v posteli do oběda. Konzumenti televizní šlichty ti počkat nemohou, těch je víc a bouřili by se. No co, TV má o diváka míň, a já zas víc času na čtení.

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

Dnes už snad není problém si pořady zaznamenat. Postaru na videorekordér, nově a jednoduše lze nahrávat na HDD přes USB. A konzument televizní šlichty má plné volební právo a právo se bavit podle svého. Je zajímavé, že o jejich volební hlasy je stejný zájem. Intelektuál, neintelektuál. Šlichta, nešlichta.

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

Alane - :-))

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

Pan Milan Zahradník má můj obdiv a děkuji, že reagoval a obdivuhodně napsal. U mě má v tuto chvíli všech pět hvězdiček! Děkuji i panu "Dark Side", taky i mně zpříjemnil den, fakt jsem se pobavil a po delší době zasmál, byť určité reakce mě zneklidněly, zda vánoční téma někdo "nepoloží"! Naštěstí nikoliv, snad to tak zůstane...

Radost mně dosavadní udělali, proto budou i další dvě "ceny", respektive vánoční odměny-poděkování a to další dvě fotopublikace. Za deset let akcí v Polsku jsem se naučil jiným zvykům = oslavenec dával dárky svým hostům (u nás naopak). Budu moc rád, když někoho potěším, radost se má rozdávat, to je mnohem více než čekat...

S tou televizí to není jednoduché! Sám mám osobní zkušenost! Když jsem se konečně "dožil" vlastního bytu, tak jsem více než 5 let televizi neměl - nechtěl jsem. Nakonec jsem ustoupil synovi, když ve škole to nechápali! Na občanku (například) musel mít referát z TV, i mně bylo blbé vysvětlovat ve škole, že absence televize není z důvodu chudoby... Ustoupil jsem. Dnes televize nemusí být vůbec. Stačí počítač, napojení na net a vše žije...

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce... P.S.

Pane Milane Zahradníku!
Mám zdvořllý dotaz, psal jste nejenom o sobě, ale i o dětech a jejich rodinách. Skutečně stále bez televize? A co počítač? Nicméně to otočme! Ve věku kolem 8 až 11 let jsem u své milované babičky byl bez televize, světla, vody, záchodu atd. Dodnes všude naprosto upřímně říkám, nikdy poté nebylo lépe než u babičky na vesnici... Asi se chápem!

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

U babičky na vesnici se držely černé hodinky. Na to mám pěkné vzpomínky. Posezení za šera, monotónní hovor bez zbytečných slov. Často se poslouchalo jenom ticho i když v něm byly slyšet zvuky z přírody, šumění větru. Nejraději jsem měl, když se blížila bouřka, to se zapálila svíčka a bylo to takové mysteriózní. Příjemně jsem se bál.

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

Tak komplení rodina: táta, máma, kluk je zatím jen u nejstaršího syna. Další domácnosti jsou
single. Televizi skutečně nemají, počítače samozřejmě ano. Taky si pamatuju, že v určitém věku si naše děti připadaly nedostačivé, když nevěděly o čem je řeč mezi spolužáky (program televize ). Ani nevím jak, ale podařilo se nám tyto obavy dětí rozptýlit a později dokonce překlopit, že se možná cítily být něčím vyjímečné. Faktem ale zůstává, že když náhodou zmíníme, že nemáme televizi, vzbuzuje to dodnes údiv. Pro úplnost musím ale napsat, že u nás doma , když jsem já byl dítě, televize byla, někdy od roku 1958. Byla z druhé ruky, maličká obrazovka, neustálé poruchy , a program začínal prakticky až večer zprávama a končil brzo po desáté. A teď mě to přivedlo zpátky k vánocům. Na nich bylo tenkrát nejlepší, že pohádkový program pro děti byl od rána do večera , vysílali celý den. No a když jsem pak dospěl, tak jsem i z téhle radosti vyrostl.

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

Vážení přátelé, Advent je již v dohlednu! A poté než se nadějeme tu budou Vánoce! Zavzpomínejte, prosím, jak krásně a mile ve vašich vzpomínkách... Přispějte za sebe pozitivně, osobně a výjimečně bez blbé nálady, tak jak dosud ostatní... Děkuji!

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

Protože se naše rodina rozrostla a expandovala mimo okres,budeme letošní Vánoce trávit všichni pohromadě.Celkem snad sedm lidí.Televize taky bude,ale z té si zase vybereme jen tu klasiku.Kromě tradiční vánoční polévky budeme jíst ještě tradičnější bramborový salát plus řízky a vánoční klobásy.Pokud to klapne,budeme mít i husu.Tu už jsem teda hodně dlouho neměl.Budou to zase takové obyčejné,přízemní a tuctové Vánoce :-))

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

Snad abychom si pustili místo Tří oříšků pro Popelku něco s Ingrid Bergman(ovou).

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

Jestli chceš Darku něco náročnějšího, tak bych doporučoval dánsko-švédsko-norské drama z roku 1966 Hlad režiséra Henninga Carlsena. To Vám ta vánoční husa pěkně zhořkne v hubě. Ale možná Tě film inspiruje, půjdeš do sebe a ty řízky odneseš bezdomovcům.

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

Tak vám taky popíšu ještě jedny naše vánoce společně s dětmi, když to byly ještě děti. Po
štědrovečerní večeři ( taky klasika bramborovej salát, řízek nebo klobása, cukroví atd.) a po
rozdělení a rozbalení dárků , nebylo co dělat. Na spaní brzo , bedna není a tak se zrodil plán. Noční výstup na Klíč. Byla krásná mrazivá noc a ještě úplněk . Cesta byla umrzlá, sníh chrupal . Baterku jsme ani nepoužili. Na cestu nám svítil měsíc. Na vrchol jsme došli včas a prožili tam společně zážitek duchovního rozměru. Absolutní ticho všude vůkol a nebe plné hvězd a mráz. Dole bylo tak -12°C, vzali jsme sebou teploměr, ale nějak neukazoval. Na zemi svítila světýlka , ale vše bylo v klidu a tichu . Vrátili jsme se domů a spát se šlo až kolem 3.hodiny ranní. Takovej zážitek máte jen
jednou za život, nedá se to opakovat. No a oceníte a doceníte to po letech.

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

Milane,úplně se do toho pocitu dokážu položit,ale pouze teoreticky,i když...
Alane,ti na tom severu jsou fakt trochu pozamenaní.Znáš nějakou tamní komedii?

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

Viděl jsem před časem, myslím že dánskou "V Číně jedí psy", ale moc mě to nebralo. Oni mají i ten humor drsnější jako to počasí.

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

Kdo by měl dnes večer zájem o hudební zážitek, tak na Radiožurnálu dávají ve 23 hodin
reprízu slavného koncertu Elvise Presleye z roku 1973. Asi vydržím .

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

Taky jsem si toho v nabídce Týdeníku Rozhlas všiml.Tenhle koncert je všude ke stažení.Doporučuju!

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

Jmenuje se to Aloha from Hawaii.Ale mě mrzí,že jsem prošvihnul na Praze od 21 hodin Půlnoční párty Suchého & Šlitra z roku 1968.

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

Tak jsme to právě doposlouchali i s obrazem, na tvoje doporučení Dark Side. Jo, dobrý.
Zítra dám vzpomínkově moje oblíbené CD : Jerry Lee Lewis - The Original Sun Masters

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

Elvis vždy byl, je a bude skvělý. U zpěváků jeho formátu podle mého názoru nebyla prvořadá kvalita hlasu, ale mimořádně osobitý, procítěný a naprosto nezaměnitelný projev, podání oslovující většinu posluchačů, velké charisma a přesvědčivost. Jedno, zda rychlý taneční "flák" nebo "srdceryvný cajdák", osobně jsem mu to vždy věřil, i když jako mlaďas jsem neznal obsah textu (to až časem), ale z jeho zpěvu to člověk cítil...Slyším-li Elvise dnes, stále mám stejně výjimečný pocit něčeho takřka absolutního.

Z žen, ač jiný žánr, obdobně nepřekonatelná a srdcem zpívající pro mě byla, je a zůstane "vrabčák" Edith Piaf. Žena až neuvěřitelného života a osudu, křehká a zdánlivě obyčejná a nenápadná, a současně "osůbka", která se při příchodu na jeviště doslova ztrácela, a prvními tóny a slovy písní byla jako uragán, který smetl a vše uchvátil, jediným gestem nemocí a bolestmi poznamenaných rukou dokázala vyjádřil všechny emoce. Svým neškoleným, ulicí poněkud zhrublým a současně neskutečně emotivním, niterně krásným a ze srdce vyvěrajícím hlasem, všechny posluchače doslova přibila do sedadel nejenom kultovní Olympie, ale dokázala vyvolat štěstí, smích, pláč prostých lidí a stejně tak i tehdejších největších osobností umělecké scény a svých kolegů...

To jsou i zpěváci, kteří mně nejednou pomohli "léčit depky", ale vždy potěšili i o vánočních svátcích. Pochopitelně i jiní, ale Elvise a Edith jsem rád povýšil na svůj pomník nejlepších. Máme i svoje dobré až skvělé. Z žen pro mě mimo jiné Marika Gombitová, její srdce je součástí všechjejich písní, navíc vynikající autorka hudby i textů. K mé lítosti asi již navždy legenda...

Z mužů budu také upřímný - pléduji za toho nepřekonatelného a obdivuhodného Mistra Karla Gotta. Z uměleckého hlediska a profesionálního přístupu pochybuji, že ho někdy někdo dokáže překonat. No a když máme to vánoční téma, tak musím na závěr dodat, že v naší rodině byl více než 15 let zvyk (do smrti otce), že během štědrovečerní večeře se vždy (přes to vlak nejel) pustilo a poslouchalo vánoční LP Karla Gotta - můj výmysl z dob studia na gymplu odsouhlasený celou rodinou. Navíc u nás během večeře byl zvyk, že dokud nedojí poslední, nesmí nikdo vstát od stolu (i kdyby zvonil u dveří pan prezident), jinak se nedožije dalších Vánoc. Někdy to byl problém, ale všichni to respektovali, i kdyby... Teď již je to žel jenom vzpomínka.

Nahoru

Pan šéfredaktor Milan Bárta - dotaz

Pane magistře, jak jsem veřejně prezentoval a slíbil, pro tři nej... u tohoto téma (za podmínky, že někdo úmyslně neshodí, ale věřím, že nikoliv) jsou odměny - fotopublikace. Dotaz zní: je možno předat zabalené a označené jmény (nick) do redakce, kde si ocenění vyzvednou? Vyhlášení bych rád zde již v týdnu po Mikuláši. Minimálně dva nej již jsou! Cestou HP by jistě nebylo o.k. psát adresy či jinak. Posílat poštou by nebylo vítané pro mě. Ocenění budou mít dost času či vyšlou spojku... Díky za info! LŠ

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

Co se ženských týče,nejraději mám Janis Joplin a Jo Ann Kelly.Z našich Zuzanu Michnovou.Karel Gott byl úžasný v jeho začátcích,kdy mastil jazz i big beat,ale i po letech zůstává opravdovým Mistrem i když se při jeho posledních životních a uměleckých eskapádách docela šklebím.Ten pořad na Praze,kde vypráví a pouští hudbu,je moc dobrý.
Jeden z mých prvních koňů byl právě L.L.Lewis.Konkrétně to LP z hamburského Star-Clubu,kde ho doprovázela skupina Nashville Teens.Dnes už je to starej prďola,ale své si pořád odehraje.

Nahoru

Re: Pan šéfredaktor Milan Bárta - dotaz

Moc jsem u tohoto tématu nedával pozor, tak úplně nevím, o co jde. Já taky všechny diskutující neznám a nemůžu zjistit jejich identitu. Mohu zjistit jejich e-mail, takže je mohu kontaktovat. Pokud je e-mail funkční.

Nahoru

Re: Pan šéfredaktor Milan Bárta - dotaz

Zjednoduším to. K termínu x do redakce dodám zabalené a označené "odměny", zde uvedu jména-nicky. V redakci budou mít k vyzvednutí bez omezení času, již to bude na nich...

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

Janis Joplin - také skvělý originál, niterná a současně neuchopitelná, divoká, živočišná, sebeničící se... Viděl jste film Růže, životopisný o JJ? Mimořádný výkon zde podala B. Midler, všechny písně sama i nazpívala a obdivuhodně. Zejména konec filmu byl sice fabulován, ale oproti realitě pěkně a přijatelně. Podle mého jeden z nejlepších filmů daného žánru a současně jeden z nejlepších uměleckých výkonu BM. Konec filmu včetně hudby při titulcích (!!!) je nádhera, fakt to chce vidět! Poctivá oslava života a hlavně zpěvu JJ!

Za božského Karla pléduji celoživotně. Upřímně dodávám, že občas mě "děsí" tím, do čeho jde... Výjimečně multiumělecký talent a současně velice vzdělaný a znalý člověk jako je on podle mého může být v určitých situacích střídmější. Holt jeho věc! Být po mém, trochu bych se ho snažil "usměrnit", ale od toho má přinejmenším milující choť. Je to naše ikona bez šance, že někdo bude lepší. To reálně nelze. Byly momenty, kdy jsem si přál, aby skončil (se zpěvem) a byl tou žijící a oslavovanou legendou, která sem tam přijde, hodí perlu, sklidí potlesk a nadšení... Hlas postupem let nelze omladit ani u plastických chirurgů (například Maria Callas v tomto neměla soudné okolí), ale fanoušků je stále tolik, že haly jsou vyprodané a hlavně s Mistrem zavzpomínat a potěšit se! Já to všem přeji... Jeho profesionalita je natolik mimo pochopitelného, že si to zaslouží!

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

Trendem letošních Vánoc má prý být šedá.Doufejme,že na jaře se vše zase zazelená.

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

Šedá není příjemná, nevýrazná, neutrální až spíše negativní (příkladně šedá myš). Vánoce mého dětství a mladí byly vždy bílé, hodně jiskřivého sněhu... Šedá je u mě spojena s dospělostí, kdy i čerstvě napadnutý sníh je další den šedý, špinavý... Holt člověk žije ve městě. Rosničky se často pletou, tak třeba šedo nebude! Zazelenání na jaře - jak jinak! Snad alespoň to zůstane.

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

Jinde zase píšou,že se vracíme k tradicím.Tak nevím.Ale my si ty Vánoce zase uděláme podle sebe a podle kapsy.Myslím,že budeme opět spokojeni i kdyby bylo šedo.

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

Vám pro pobavení popíšu náš loňskej nápad s vánočním stomečkem, hodný následování. Pro
mimořádný úspěch ho zopakujem i letos. Jsme ho nekoupili ani neuřízli v lese, my jsme ho
jednoduše vyrobili a to úplně bez nákladů. Základnu místo stojanu tvořil špalek o půměru asi
18 cm, vysoký asi 20 cm ještě i s kůrou. Dožila stará višeň. Do špalku se vyvrtala díra a do ní se
nasadila na pevno rovnější větev taky z višně silná asi jako násada k lopatě jako kmen. Pak se postupně vyvázaly kolem kmenu smrkové větve do tvaru smrčku. A dál se to klasicky nazdobilo .
Když přijely návštěvy nemohly se vynadívat, že je ten stromeček takový jiný a hezký a hustý.
Větve visely dolů přes sebe, vyskládané jako došky. Celý stromeček vypadal exoticky. Nikde tu takový druh neroste. Návštěvy vůbec nepoznaly, že nám vyrostl pod rukama a my se tetelili samou radostí, že se to povedlo.
Po vánocích se jednoduše odvázaly větve a torzo se uložilo do zahradní boudy. A posloužilo pak
ještě jednou, když se upravoval terén na zahradě , jako šikovné dusadlo.
Tolik o vánočním stromečku 2011 váš zahradník (alias Přemek P. ) :-)

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

Pane Šádku, používáte e-mail, kterým jste se zaregistroval v i-novinách? Psal jsem Vám...

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

Já si stromečky pěstuji sám.Mám na zahradě asi 6 smrků.Stromek musím mít nejlépe tak 3m.Zpočátku jsem si myslel,že je postupně uřežu.Ale ony znovu obrazily.tak nechám zase silné výhony a postupně zásobuji rodinu.Problém je,že čím dál rostou rychleji,takže na ně už chodím s motorovkou.Většina kmene jde na chvojí,vršek na stromek.Mohu se pochlubit přirozenými ozdobami mají již vždy několik šišek.
Ale když je už tak morduji,mám je aspoň do začátku března.Velký stojánek s vodou ,sůl jako na řezané kytky a po měsíci oholit dole,zalepí se smolou.Normálně obroste,voní.Zpočátku dolévám až 5l vody denně.I když- reakce návštěv jsou trochu rozporuplné...

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

Dnes jsem viděl ve městě na chodníku před obchodem krásné umělé vánoční stromečky.Jeden byl dokonce i takový jako ojíněný.Letos budeme mít určitě přírodní,ale jak to bude příští rok to nevím.Jsem odjakživa zastáncem klasických stromků,ale přemýšlím i opačně.Jak jste na tom vy ostatní?

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

My už si svůj ,, model ,, vytvořili loni, jak výše popsáno a navíc taky voněl smrkovými větvemi . Zopáknem to, ledaže by nás do měsíce napadlo něco originálnějšího , tak bude změna.
Přinám se, že jsem asi škrt, ale ty peníze ať už za živej stromek nebo umělej ,se mi dát nechce.

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

Možná by to pane Milane chtělo zajít do lesa,a z náletu přinést nějaký,který by se zasadil do pořádného květníku.A bylo by na pár let pokoj.Co na to Přemek P?

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

růženíne,to není špatný nápad.My jsme kdysi na zahradě zasadili dva modříny a dnes jsou z nich asi 6ti metroví habáni.Takže smrček nebo borovička ve velkém květináči by se mohla uchytit.Zkusím to.Odpadla by i práce s usazováním do stojanu.Jenom nevím,do jaké doby ho budeme schopni stěhovat.

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

Pak je ještě varianta vyříznout 1 smrček ze svého živého plotu. Soused to praktikoval několik sezon,
ale už přešel taky na květináč. Náš nejvyšší smrček má tak 15 m, ten by se hodil už na náměstí.

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

Víte,pro mne jsou vánoce především vzpomínkami na dětství.Kdy jsem počítal dny do vánoc.A 23.prosince,když už jsme s bráchou spali,ustrojili rodiče stromek.Ráno nás vzbudila linoucí se vůně jehličí z obýváku.Rodiče byli v práci,tenkrát svátek nebyl.Přijela ale babička s dědou ze Cvikova.A babička,to byl nesmírný poklad optimismu a legrace.Došli rodiče a všichni,až na matku šli na procházku.Po návratu jsme již měli vše připraveno.Napětí, táta si ještě musel vykouřit cigaretu,strašně pomalu a pak zazvonění a hurá.Ponožky,svetr,punčocháče,co se vytahovaly kolena ale hokejka!Potapěčské brýle!A osvědčené knihy pro kluky s podpisem Jiřímu táta.
Bezstarostné dětství,bez vnímání co bylo kolem,to se nikdy nevrátí.
Jistě máte i Vy takové,či obdobné zkušenosti.Pro mne jsou vánoce vzpomínkou na dětství,na prarodiče,které jsem docenil až v zralém věku,na kamarády s kterými jsme druhý den mydlili hokej jako Jiřík,Černý,Mikolášek.Nadrchal.
Jaké pocity ve vás vyvolávají vánoce dnes?

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

U nás to bylo podobné.Později,už jako rodiče,jsme s dcerou navštěvovali o Štědrém dnu odpoledne oboje babičky i dědy.Druhý den pak všichni přišli k nám.Dnes je chodíme s manželkou navštěvovat v ten den pravidelně na hřbitov.A pak jdeme na návštěvu k mladým.S dárky to nepřeháníme,ale občas se to vymkne.Kdo by nechtěl dětem dopřát,že?Já osobně nejraději dostávám knížky a desky.Protože ale už mám snad všechno,dostanu láhev kvalitního alkoholu.Je to dobrý sluha.

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

Moje dětství je v něčem podobné jiným - viz výše. U nás byl stromek jako strom (žádný panelák, byt v činžáku nad 3 metry výšky). Stromek do stropu, známý rodičů z Bělé u Bezdězu vždy dodal skvělou borovici. Stojan velký a na zálivku. Odstrojení vždy (!) až na Velikonoce. Stromek kvetl - měl nové výrůstky, voněl, prostě skvělé. Já bezbožná nádoba, neb jsem užíral ozdoby, tedy fontány (byly levné) s tím, že jsem je skvěle vycpal a zabalil zpět... Rodiče to určitě věděli, ale radost byla vzájemná... Od malička jsem moc rád věřil na Jéžíška, i v době, kdy jsem již chápal, že ten jeho zvonek je natažený budík. Jako mnozí jiní jsem dárky ošahal a ty měkké neměl rád, tušil jsem, že to budou zase ponožky, punčocháče (za mě je kluci nosili) nebo něco podobně blbého. Miloval jsem tvrdé dárky - pro mě knihy, každé Vánoce nejméně deset a více od rodičů a i příbuzných, moc rád jsem četl a to vše od fantazie přes životopisné až po encyklopedie.
Dětství skončilo a i žel to jiné. Místo živého stromku nastoupil umělý nebo z živých větviček iluze... Několik let se synem ještě byla snaha o klasiku. Dnes ani to. O to více všem fandím, hlavně s dětmi, ať se snaží tu tradici zachovat. Třeba i tak, jak někdo již taky psal, a já zažil u přátel: žádný stromek v bytě, na zahradě krásný, ozdobený, svítící, s korýtky domácím zvířátkům, v pokoji ozdobené větvičky s nadílkou... Pohoda, štěstí! To všem přeji!

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

Miluška opáčko smazala! Proč to tak naskakuje, nevím...

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

Opraveno.

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

Odpověď na vyslovené i nevyslovené dotazy.
Vyhodnocení bude po Mikuláši. Poté jmenovaní si "vánoční odměnu" pořevezmou v redakci I-N, pokud mně nepožádají o jiný postup stran převzetí... Děkuji!

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

Sorry: mě nepožádají...

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

Přátelé,dobrá zpráva.Přesně za měsíc v tuto dobu se budeme pomalu chystat ke štědrovečerní večeři.Můžeme začit odpočítávat.

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

Máte už koupené dárky? A jaké?

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

Já nemám! Pominu-li slíbené "odměny" u tohoto téma HP, tak již nic. Leda sám sobě, ale kde vzít a nekrást... Vyslovil jsem se opakovaně za sebe, že hlavně se Vánoc dožít. Již čtvrté Vánoce dopoledne navštívím nejmenovaný ÚSP (o svátcích pouze jediný spoj za celý den, taky běs není-li auto) a poté budu přepínat televizní kanály nebo si pustím svoje miláčky (Callas, Piaf, Gombitová, Gott, Urbanová, Lemarchal) a budu "meditovat" nebo v pohodě hned zalehnu, již svátky od nesvátků moc neodlišuji, byť Vánoce jsem vždy vnímal jako nejhezčí svátky (je-li s kým). Silvestr mě neoslovuje takřka dvacet let, spíše docela prudí, binec kol kolem a nejenom to... No, nikomu nevyčítám, baví-li se v pohodě a neníčí-li okolí, tak proč ne... Upřímně však všem přeji Vánoce v pohodě a ve zdraví!!!

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

Do Vánoc je sice ještě daleko,ale právě padajíci sníh nám dává naději,že možná budou bílé.

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

Tak letos mám už všechny dárky v listopadu.To se mi ještě nepovedlo.Nejoriginálnější dárek bude pro bráchu s rodinou .Tři čtyřkiloví mulardi v biokvalitě!

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

Kříženci kačeny pekingské a kačeny pižmové - přiznám se, že jsem musel do slovníku. Popravdě, takového dobře upečeného mularda bych také chytil za stehýnko.

My si nadělovali vlastně už dopředu: nový foťák a také nový friťák. Na kilo hranolek stačí lžíce oleje. Včera jsme ochutnali, ale jenom proto, že jsme byli zvědaví (v žádném případě ne kvůli 21.12.2012). Je to pohodlný pomocník do kuchyně, jak se patří.

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

My to taky tak dáváme dohromady od podzima. Něco už jsme taky vyzkoušeli : např. mašinku se 3 vagonky , jezdí v kruhovém kolejišti. Vepředu má světlo, je to pěkný , když se zhasne. Bude to první mašinka pro nejmladšího v rodině. Tatínek a strýček tohohle koníčka pěstují už dlouho a ve
velkém a s velkým nasazením - i finančním.
Pak bude dárek ještě nová akuvrtačka, taky si už trochu zavrtala. A ta teda táhne !
Přiznám se , že žádný překvapení se asi konat nebude - v dárcích.

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

Kačenku na Vánoce taky chystáme,dokonce dvě a z domácího chovu.Pokud by vyšla husička bylo by to milé.Bude nás letos víc,tak to zvládneme.Já budu mít pod stromečkem určitě tu whisky z Lídlu a nějaké knihy o muzice.Kytaru jsem dostal shodou okolností už v listopadu,tak drnkám.Ostatní si budou muset počkat po konci světa.

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

Vážení a milí přátelé!

Vstupně si půjčím slova ze známné písně Janka Ledeckého: Sliby se mají plnit nejen o Vánocích! Nechci být před vánočními svátky označen za "slibotechnu", tak si dovoluji vyhlásit ocenění k mému "téma" Vánoce. Nemám ani policejně sledovanou slosovačku ani úplatek od I-novin, natož cokoliv jiného. V zájmu objektivnosti jsem požádal o názor svoje "milenky" (bližší data má Jirka Walter - jistě chápe).

Výsledek je následující:
Milan Zahradník
Dark Side

Oba jmenované prosím o sdělení, jak "odměnu" doručit. Zanechám v redakci IN nebo jinde dle sdělení jmenovaných, nebo (ač nepříliš rád, mají značné poplatky) zašlu poštou.

Tak mně sdělte na můj e-mail: l.sadek@atlas.cz

Děkuji!

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

P.S.:
Miluška mě upozornila, že mám ctít zásadu naučenou v Polsku. Kdo četl moje komentáře i jinde, asi chápe! Pročež dám na doporučení lepší polovičky lidstva a dovoluji si doplnit ocenění o tyto:

Bárta Milan
Walter Jiří

Ve shodě s minulým komentářem jsem si dovolil vynechat tituly. Platí obdobně, sdělte prosím, kam zaslat či uložit! Děkuji!

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

My se sejdeme osobně, ne?

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

Ještě letos? Nemám ani napečeno, tedy vánoční cukroví, to již je dosti let mimo mě... Mám však aktuální nápad, že bych nějakou kešku umístil?!

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

Zase opáčko.

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

Jsem potěšen umístěním v soutěži. Věřte ale, že mým cílem nebylo vyhrát cenu, ale přispět do milého tématu milými slovy a příběhy. A to se mi podařilo, jsem teď spokojen přinejmenším jako
autor tototo tématu p.Šádek.
Pane Šádku, rád bych vás požádal, abyste svůj dar ( mou výhru ) věnoval českolipské knihovně.
Třeba publikaci nemají a tam bude mít určitě více šancí na prohlédnutí, než kdyby byla založena v mé knihovně. Děkuji, snad to pro vás nebude náročné.

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

Vážený pane Zahradníku!
Vnímáme to zcela jistě shodně - potěšit, udělat radost. Cílem naopak nebyla cena, výhra, dar, pouze a jenom malá vánoční pozornost, pro radost a kouzlo Vánoc. Respektuji Vás a předám, byť za Vaše přispění u tohoto téma to bylo naprosto upřímné!
Přeji Vám a Vašim blízkým svátky vánoční v pohodě a ve zdraví!

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

Děkuji, jsem rád, že si rozumíme a děkuji i za přání k vánocům. Samozřejmě to nebude o našich letošních vánocích tak, jako kdysi , jak jsem vám trochu popsal a v režii nás rodičů. My se trochu upozaďujeme a necháme na dětech kolik toho chtějí mít společně s námi a ostatními členy bývalé
základní jednotky ,, naší ,, bývalé rodiny. No ale, přiznám se, my rodičové držíme pohotovost, kdyby třeba někdo potřeboval.....jsme pořád tady !

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

Nesoutěžím. Toho Heckela doma mám. Letos již po třetí bude při štědrovečerní večeři u našeho stolu sedět bezdomovec. Máme z toho velmi dobrý pocit. Já i moje žena. Máme ho rádi.

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

Vrátil jsem se skoro po týdnu domů a vidím,že to budu muset zachránit.Výhrou jsem potěšen.Panu Šádkovi pošlu mejl.

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

Máme pěkně nachumelíno.Tak bych si to představoval o Vánocích,ale zdá se,že to nevydrží.Škoda.

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

Přemýšlel jsem nedávno o umělém stromečku (vypadají opravdu pěkně),ale nakonec jsem stejně podlehl volání divočiny a zakoupil jsem dnes za 50 Kč klasickou jedličku o výšce takřka dvoumetrové.Za 13 dní jsou Vánoce.

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

Za 50,- Kč? To byl asi výprodej loňských zásob.

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

Opravdu za 50 Kč.U Vojenských Lesů a Statků.

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

A čemu se diví!? Sám vím, že to možné je. Docela závidím. Nikoliv cenu! Přírodní jedličku (naše borovička z lesů pod Bezdězem, asi z pásma, byla v mém dětství vždy také krásná) a tu vůni, kterou celý byt provoní. K tomu zdobení, to jsem se vždy těšil, a ta sváteční nálada...

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

Vltavín, Vltavín, tak to jsem určitě nepsal, to je tedy kdo?! Snad "Růženín", abych ty šutry spojil, ale ten psal, že je sám... Tak nevím! Bezdomovci navíc ve Cvikově asi nejsou...

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

Jaká budete posílat přání k Vanocům a Novému roku? Pokud tedy přežijeme ten avizovaný Konec světa.

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

Upřesním dotaz.Budete posílat klasické pohlednice,e-maily nebo SMSky?

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

Já se přiznám, že jsme s pohlednicemi k Vánocům už dávno přestali. SMS mi přijdou spíš jako
telegram, prostě se to nehodí a zvlášť nemám rád ty hromadně přeposílané říkanky. Sice dostávám, ale neposílám. Zůstalo přání psané e-mailem, nikoliv formální ale osobní, spíše takový dopis s přáním.

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

Již deset let posílám vlastní "pohlednice", vytvořené na PC, vždy s jiným kresleným obrázkem. Pohlednice z obchodu nikoliv. Náklady na poštovné jsou žel mimo mé současné možnosti, proto větší část přáníček ve formátu pdf zasílám e-mailem a menší část klasickou poštou. Kdo chce, uloží si, případně vytiskne. Letos kolem 50 přáníček elektronicky včetně pozorností - vlastních origoš kalendářů, 20 dalších Českou poštou a asi 20 do kaslíků a osobně Snažím se ctít tradice, alespoň trochu, současně člověk dává najevo, že ještě žije...

Nahoru

Re: Vánoce, Vánoce...

Jeden čas jsem vytvářel koláže z denního tisku a bulváru,které jsem jen opatřil známkou a vzkazem.Letos jsem se vrátil k tradičním pohlednicím,ale několik přání pošlu ve formě e-mailu a SMS.Celkově to bude 20 kusů.

Nahoru