Už se vyjádřil i prezident

Verze pro tisk |

Prezident poprvé komentoval víkendové nepokoje na severu Čech. Stát musí nemilosrdně zasáhnout silou a ukončit to, prohlásil Václav Klaus. Podle něj je to ale krátkodobé řešení, dlouhodobě musí stát bojovat proti vzniku ghett.

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Už se vyjádřil i prezident

Jenže, když jsou povodně, to se politici navlíknou do maskáčů a jezdí uklidňovat a fotit se. Teď jen posílají hlášky z Prahy. Jak Klaus, tak Nečas. Ani Sobotka se neukázal. Taky máte pocit, že nás na severu už odepsali?

Nahoru

Re: Už se vyjádřil i prezident

Takový podobný pocit sdílím za naše spoluobčany ve Varnsdorfu a jinde. Jako kdyby byli všichni hozeni do pytle s názvem Rasisté.

Nahoru

Klausovy horké chvíle.

Šokovaným novinářům doporučoval, ať nefotí transparenty s tím, že jsou lživé a celou kampaň na záchranu lázní Kyselka, jejíž součástí je i masově podepisovaná petice, označil za manipulaci.http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/208132.aspx

Nahoru

Re: Už se vyjádřil i prezident

Kyselku dobře znám, při návštěvě mě její stav opravdu bolel. A ten článek mě jen utvrdil v přesvědčení, že Klaus můj prezident prostě není. I když samozřejmě vím, jak lehce se dá článkem ovlivnit čtenářův pocit. To je ta Klausova představa fungování společnosti, ale to bychom se zase dostali do Varnsdorfu a k jeho názoru, jak celou situaci řešit. Trh zkrátka na všechno nestačí, obzvlášť když se u nás už od počátku za Klausova přispění křivil.

Nahoru

Re: Už se vyjádřil i prezident

Výrok: Neexistují špinavé peníze. Možná neexistuje ani špinavý XY.

Nahoru

Re: Už se vyjádřil i prezident

Klaus je divná figurka.Mám pocit,že i za Husáka byla tato země více v zájmu jiných států než za něj.O to pilněji cestuje všude tam,kde je nějaká pofiderní organizace ochotná naslouchat jeho rozumům.Divný prezident.
Pamatujete jak cestoval do USA a Hrad se chlubil jak bude přednášet a večeře s ním bude za x tis.,fotka taky atd.Kamarád mi odtamtud poslal malý článek z novin,který to zachytil.Přišlo 17 lidí.Chvíli řečnil,pak se s každým ,kdo chtěl vyfotil.samozřejmě zdarma.To bylo to jeho přednáškové turné.

Nahoru

Re: Už se vyjádřil i prezident

Dnes prohlásil, že se mu nelíbí směšování lidí z neonacistických skupin s řádnými občany, kteří jsou jenom poprávu naštvaní na neřešenou situaci s nepřizpůsobivými.

To si dovolil, co? Jízda proti proudu?

Nahoru

Re: Už se vyjádřil i prezident

Ale v tom by se s ním snad souhlasit dalo, ne? Ne každý, kdo je naštvaný, že mu zbili dítě nebo ukradli kus auta, je rasista, jak se nás snaží přesvědčit někteří diskutující.

Nahoru

Re: Už se vyjádřil i prezident

Souhlasit s prezidentem republiky v tomto punktu může být nebezpečné, protože i jeho napadají ze snah založit fungl novou neonacistickou stranu. Až takhle daleko došli ti z hlavního proudu naší pštrosí politiky. A mnozí papouškují, což jim jde náramně skvěle.

Nahoru

Re: Už se vyjádřil i Okamura

Odpor k Romům roste. Stává se z toho skutečné společenské riziko.
Tomio Okamura již delší čas vyslovoval na svých blozích i ve svých vyjádřeních varování, že v lidech může vybublat nespokojenost s jakoukoli nerovností, se kterou se musí denně potýkat. A tak podle něj současné problémy na Šluknovsku mají stejnou příčinu jako většina ostatních, se kterými se dnes potýkáme. "Je to naprostá neodpovědnost odpovědných. Policie, státní zástupci, stát i vedení měst naprosto selhává. A není to jen problém Šluknovska - takových míst - časovaných bomb - je v ČR přes 400,"
"To, že lidé někde kradou, přepadají v tak vysoké míře, je prostě proto, že je nikdo nechytí za ruku a neodvede do vězení nebo na nucené práce. To, že tam děti chodí do heren, kouří, fetují a flákají školu, je dané tím, že rodiče opět nikdo nechytne pod krk a neodsoudí třeba k nuceným pracem,"

http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/208138.aspx

Nahoru

Re: Už se vyjádřil i prezident

Když se pokusím vžít se do myšlení těch oněch, tak podle nich je Okamura jasnej fašoun.

A já taky. Začal bych jako v Základní škole pěkně rákouskou přes dlaně. Pak by nemuselo být tolik vyvolávaných lágrů nucených prací. (V textu se slovo lágr nevyskytuje, ale jak jinak by to šlo, když první, co vyprchalo z této společnosti, je disciplína?).

Nahoru

Re: Už se vyjádřil i prezident

Tady není fašoun pouze Mirek.Fuj,hanba,štébr! to poslední nevím co je,ale vypůjčil jsem si to od Lasici & Satinského,takže nic chvalitebného.

Nahoru

Re: Už se vyjádřil i prezident

Ovšem jak nesměšovat, když ti řádní občané jdou v jednom šiku s neonacisty (a taky s místními bílými recidivisty), když hulákají stejná hesla, když šturmem ženou směrem k ubytovně místní chudiny. Zřejmě proto,aby s jejími obyvateli mírumilovně diskutovali, jak zlepšit vzájemné soužití. Oni v nacistickém Německu taky nebyli všichni nacisti. Ale platné to Německu a Evropě bylo jak mrtvému zimník.

Je zvláštní, že ti po právu naštvaní občané si nedošlápnou na hlavní viníky toho stavu, totiž na realitní spekulanty, kteří na sestěhovávání problémové chudiny VŠECH BAREV PLETI vydělávají milióny. Myslím, že to by byl poměrně rychlý způsob řešení. Proč neženou šturmem na jejich domy? Protože na rozdíl od té chudiny tito realitní zbohatlíci myslí dopředu a na všechno a mívají ozbrojenou stráž, která by v případě potřeby neváhala střílet?

Nahoru

Re: Už se vyjádřil i prezident

Že je pro realitní kanceláře a řadu podnikavců sestěhovávání Romů do vybydlených bytů v chudých regionech s vysokou nezaměstnaností výnosným byznysem je pravda. Otázkou je, proč k tomu dochází. Jedná se totiž hlavně o předlužené Romy, zasažené lichvou, kterou provozují jejich soukmenovci. Neplatí nájem, energie, devastují nájemní byty a tím naplňují zákonné důvody pro jejich vystěhování. Řešením by bylo vázat vyplácení podpor a sociálních dávek na úhradu nájemného a služeb. A to je ten problém. S tím zásadně nesouhlasí Romové sami, podle nich je to "diškriminácija", neboť by si za své poctivě vydělané dávky nemohli koupit tolik cigaret, alkoholu a jídla. Kdo viděl Romy s přetékajícími nákupními vozíky například v Kauflandu, ví o čem mluvím. Nejhorší je, že mají za sebou zastánce z etnobyznysu a nepřeberného množství různých agentur, spolků a lidskoprávních organizací, kteří jim tak vlastně prokazují medvědí službu. Dokud se nebude důrazně uplatňovat heslo: Napřed povinnosti a potom zábava, nemá tento problém řešení. Do té zábavy počítám i akty spojené s plozením dětí, i když oni to berou spíše jako výdělečnou činnost.

Nahoru

Re: Už se vyjádřil i prezident

Nákupem v Kauflandu bych moc neargumentoval. Ty, kteří nemají na "nákupem přetékající vozíky", tam totiž nepotkáte. To, co říkáte, je spíše důkazem, že je řada Rómů, kteří nemají problémy, normálně pracují a vyrovnají se stylem života svým bílým spoluobčanům, že tudíž nelze házet všechny Rómy do jednoho pytle. Pokud jde o lichváře, to opět zdaleka nejsou jen Rómové. Lumpy najdete i mezi bílými. A na druhé straně najdete mezi bílými i jejich oběti - běžte se podívat třeba do ubytovny v novoborské Severní ulici. Uvidíte to na vlastní oči. A že se lidskoprávní organizace zastávají těch nejubožejších, to buďte rád. Snaží se totiž konflikt alespoň mírnit. Bez nich by totiž už dávno probíhala v ulicích etnická válka, což si toužebně přejí neonacisté. A zas by na to nejvíc doplatili nevinní na obou stranách. Protože naštěstí aktivisté lidskoprávních organizací jsou převážně bílí, vědí Rómové, že ne každý bílý jim jde po krku, že ne každý bílý je nepřítel, jemuž je to třeba dát patřičně najevo.

Nahoru

Re: Už se vyjádřil i prezident

Mám takový pocit,že Vám ty věci dojdou,až bude někdo podobný jako Vandas místopředsedou vlády.

Nahoru

Re: Už se vyjádřil i prezident

Vaše poznámka se dá interpretovat i tak, že je třeba vzít to do rukou po vandasovsku, protože jinak by mohl přijít Vandas. Já jsem ale proti další fašizaci české společnosti. Zaplaťpámbu že stejného názoru jsou i jiní. Zrovna jsem vyslechl rozhlasovou zprávu, že v Novém Boru byla vytvořena nová pracovní místa pro Rómy. To je, myslím, jedna z dobrých cest k řešení problémů.

Nahoru

Re: Už se vyjádřil i prezident

Mirku,jak je to možné,že aktivisté lidskoprávních organizací jsou bílí ? Jak je to možné,že tam nejsou černí ? A proč se ti bílí starají výhradně o lidská práva černých a na práva bílých kašlou?Vy si tu vytváříte alibi,ale jak takový rozjančený cikán pozná,že jste jeho kamarád.Až budete ležet v nemocnici,přijdu vás navštívit.Určitě se o tom bude psát v regionálním tisku :-))

Nahoru

Re: Už se vyjádřil i prezident

Mirkovi : Tak to jste si moji poznámku účelově interpretoval k obrazu svému. Rozhodně bych si Vandase ani jemu podobného nepřál jako zvoleného zástupce. Ale s Vámi, když někdo nesouhlasí a má třeba i jiný názor, tak ho hned označíte za fašistu. Dokonce by jste chtěl obžalovávat i ty, co s Vámi nesouhlasí v internetových diskusích.V tomhle se od Vandase, co se metod týče, příliš nelišíte.
Jinak to,že se někde vytvoří nová pracovní místa, také vítám. Nejen pro Rómy, ale i nerómy, absoloventy škol, ženy po mateřské dovolené, lidi s handicapem, lidi před důchodem.

Nahoru

Re: Už se vyjádřil i prezident

Mirek žije ve svém světě televizních reklam,ale skutečný život je poněkud jiný.Nová pracovní místa pro romy, ale určitě nebudeme překvapeni tím,že ta pracovní místa zůstanou prázdná.

Nahoru

Re: Už se vyjádřil i prezident

Černí jsou tam také , ale bílí převažují. A starají se o práva všech chudých, všech, kteří jsou na dně. Vy žijete v nějaké skleněné věži, či co? Vy nevidíte, kolik je v zemi chudých bílých ? Kde žijete, jaké máte zaměstnání, přijdete vy vůbec do kontaktu s obyčejnými lidmi? Kolik je vám let? Vy mi svými názory připomínáte adolescenta, který si ještě neuvědomil, že kolem něj žijí taky jiní lidi, a když mluví o právech bílých lidí, mluví vlastně o tom, že se o něj nikdo nepostará.

Nahoru

Re: Už se vyjádřil i prezident

Pánové, vy s reálným životem nemáte nic společného. Zkuste vypnout počítače a aspoň měsíc či dva pracovat třeba jako dobrovolníci v sociálních službách, abyste vůbec zjistili, jak těžký život někteří mají a jak vy si nemáte na co stěžovat. Já vím, řeknete, že si nestěžujete. Ale ta bílá většina, o kterou se podle vás nedostatečně starají lidskoprávní organizace, to jste přece vy. Jak rozmazlené děti!

Nahoru

Re: Už se vyjádřil i prezident

Tenhle chlap mi konečně otevřel oči.Celá ta léta jsem žil v bludu u svého PC.Moje rodina by se měla stydět,že jsem se o ni staral na úkor naších pestrobarevných spoluobčanů.

Nahoru

Re: Už se vyjádřil i prezident

Příživník už není darmožrout.Podle Mirka je to jenom komunistický pojem.

Nahoru