Útok na železnici

Verze pro tisk |

Tisk přinesl informaci o rušení slev důchodců na železnici od příštího roku. Což znamená, že se pro ně stane levnější jezdit autobusem a časem prázdnější vlaky budou dál a dál rušeny. Zvýší se vytíženost silnic, tedy jejich opotřebení a náklady na údržbu, o dopadu na životní prostředí mluvit snad netřeba. Čili ušetřené peníze na důchodcích stát přeleje do silnic. Čekal jsem reakci zelených. Je to všem fuk.

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Útok na železnici

Zvýší se vytíženost silnic a hřbitovů

Nahoru

Re: Útok na železnici

Myslím, že železnice nabízí dost slev, tak proč je kumulovat?

Nahoru

Re: Útok na železnici

Nechám si rád poradit, jakou slevu bude mít neinvalidní starobní dochodce od 60 do 70 let na železnici

Nahoru

Re: Útok na železnici

Stejnou jako každý jiný.

Nahoru

Re: Útok na železnici

Pane Bárto, když slevu, tak žádnou. Ať jsme si všichni rovni.

Nahoru

Re: Útok na železnici

Tak to můžeme rovnou zrušit daně :o)).

Nahoru

Re: Útok na železnici

Neinvalidní starobní důchodce od 60? Zřejmě jste nezaznamenal, že se nám prodlužuje důchodový věk.

Nahoru

Re: Útok na železnici

1. Proč by měl být stát garantem ceny přepravy osob v důchodovém věku? Souhlasíte s Kalouskem a jeho tvrzením, že věk není handicap?
2. Proč by stát měl tuto slevu doplácet na dotovaných spojích z vlastní kapsy?
3. Proč by si to nemohli přepravci vykázat třeba jako úlevu na daních?

Mimochodem:
Slevy teď teda jsou pro: děti, žáky, studenty a osoby držitele průkazů ZTP a ZTP/P a rodiče navštěvující dětí v ústavech - dle MF ČR (Týden- viz link nize)
Loni se vyplatilo na slevách 195 mil korun a z toho důchodci - 5 mil Kč.

viz: http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/doprava/kalousek-zrusil-povinne-slevy-jizdneho-pro-duchodce_219072.html

Nahoru

Re: Útok na železnici

1.- Kalousek je zloděj, a...byl bych vulgární........Věk samozřejmě je hendicap, a každého kdo si myslí opak pošleme třeba do sklárny ne v 70??? Ať ukáže.

2 - Slušnost, a zase slušnost. Také celý život makali na tento stát, a jen to, že to po rádoby revoluci a přechodu na ˇkapitalismus" po česku to všechno rozkradli novopodnikatelé na věci nic nemění.

3 - Prosím, osobní doprava je stejně v mínusu.

Nahoru

Re: Útok na železnici

Buduš, na důchodce lze kašlat, budou zůstávat doma. Dočkáte se i vy, kteří tak uvažujete. Ale já psal o dopadu tohoto opatření vůči železnici, kde brečíme kvůli rušení tratí a spojů. To byl hlavní smysl mého příspěvku, nikoli si povzdechnout nad starými lidmi.

Nahoru

Re: Útok na železnici

Možná by se mělo na správnou míru uvést, že sleva důchodcům nebude platit jen na dálkové vlaky. Odhaduji, že takových bude do stovky, spíše do padesátky. "Krajské" vlaky poběží, vzhledem k socanům na hejtmanstvích, dále. Z toho důvodu se zdá Kalouskův kousek tak trochu mimo - neušetří skoro nic, pravicoví voliči si toho ani nevšimnou, ale nasere spoustu takových jako je Petr Starý. A tak je to s tou naší vladou ve všem. Zavedou vyšší DPH, výsledkem bude, že už i takoví jako já si začínají jezdit pro věci běžné potřeby do Německa, takže bude další procento nasraných, krachující obchody, vyšší nezaměstnanost ... po roce zase vyšší DPH ...

Nahoru

Re: Útok na železnici

Jsme svědky agonie Evropy.Není to krása,mít prst na tepu doby?

Nahoru

Re: Útok na železnici

Dyť jsem to říkal: tak dobře jako my se už nikdo mít nebude. A to jsme stále jen nadávali.

Nahoru

Re: Útok na železnici

Tak už i ta naše stará, dobrá Evropa (Jak říkávali za Velkou louží: Zahnívající kontinent), se dostává do agonie? Darku, také jsem přiložil prst na tep doby a zdá se mi, že jsem slyšel halekavý, spokojený smích vrcholových kleptokratů, kteří vytvářejí umělé dusno kolem eura, aby vzápětí mohli učinit opatření, jimiž Evropu sjednotí v jeden žulový blok, s jejich ústřední vládou. Nejsem nadšenec do teorií spiknutí, ale to co se děje, vypadá na dost dobře odvedenou práci odborníků. Už "nakoupili" celé státy, tak proč ne Evropu? Korporatismus,to je přece nebývalá síla. Hrozí jim, že nebudou už mít kam dál stěhovat výrobu za levnou lidskou prací, tak si tu levnou pracovní sílu vyrobí během pár let přímo v Evropě. Není to od nich úžasné?

Nahoru

Re: Útok na železnici

Jen aby ta generace,co bude muset platit naše dluhy neřekla,když jste si žili na dluhy,tak si je zaplaťte.A nesebrala třeba důchody.Bylo by to drsné,ale v podstatě spravedlivé.

Nahoru

Re: Útok na železnici

Já už zase vidím tu Starou dobrou Evropu.Kde mocenské špičky států využívají geneticky zakodovanou kmenovou pospolitost.Jen ji nahradili slovem národ a pokrevní příbuznost společnou řečí.
Brzo se už bude nějaký národ cítit utlačovaný,jiný jako nadnárod.Neschopnost vlád bude omlouvána působením cizích národů a vlastních národnostních menšin.
Aby se ty národy ještě více oddělily,vymyslí se nějaká odlišující státní ideologie,pokud tuto úlohu nesplní církve.A jistě se najde dost těch,kteří padnou hrdinnou smrtí za svůj národ.
Konec Evropy.Klaus i Medvěděv si zanotovali.Ten druhý se zaradoval.Klidně může poslat k ledu své plány na obnovu SSSR na demokratických principech,aby vytvořila protiváhu ekonomicky silné Evropě.Ruský medvěd opět spolkne koho si zamane.
A ten první bude dál hlásat,že se musíme vrátit k národním kořenům.Akorát doposud neřek kterým a do kterého roku.
Stará dobrá Evropa.Máme se na co těšit.Vítejte v minulosti

Nahoru

Re: Útok na železnici

Vřele doporučuji vtipný článek na tema Důchodci a železnice.Jistě vás též pobaví
http://prusvic.blog.idnes.cz/c/234646/Proc-je-dobre-ze-duchodci-prijdou-ve-vlacich-o-slevy-na-jizdnem.html

Nahoru

Re: Útok na železnici

Šťourale,souhlasím s tebou.To,co píšeš je logický.Nesouhlasím s Růženínem,ale jeho názor je taky logický.To je všude samá logika a skutek utek.Všude jen kecy,kecy...jak kdysi zpíval Vladimír Merta.Ta německá bába a ten gulášovej francouz nám ještě ukážou,zač je toho yard.

Nahoru

Re: Útok na železnici

Ještě k těm důchodcům na železnici - invalidní důchodci jistého etnika jezdí většinou auty luxusních značek,takže tady je problém zpola vyřešen.Ostatní důchodci holt budou muset chodit pěšky nebo stopem,na benzín nemajíc.Problém je vyřešen úplně.

Nahoru

Re: Útok na železnici

Inu, s logikou se člověk většinou příliš daleko nedostane. Nevěříte? Dva citáty, jejichž autory si nechám pro sebe:
"Vaše teorie není dost šílená, aby mohla býti pravdivá."
"Směji se vaší moudrosti (logice), proto svět zachráním bláznovskou zvěstí."

Zřejmě nejde o doslovné citace, ale jde tady o smysl, že zdánlivý nesmysl bývá reálnější než logický předpoklad.

Z toho důvodu by bylo normální, aby důchodci nad 70 let a invalidní platili jízdenky na dráze ve zvýšené sazbě. I když - sakra - i to se dá logicky odůvodnit.

Nahoru

Re: Útok na železnici

Nejlepší by bylo, kdyby důchodci měli takovou životní úroveň, aby žádné slevy nepotřebovali. Všechno ostatní je o ničem.

Nahoru

Re: Útok na železnici

Co vím o životní úrovni důchodců.Znám mnoho mladých manželství,kde žena je s 2 dětmi doma a žijí z platu manžela.Většinou mají ti 4 lidé méně než dva důchodci dohromady.Kupodivu pořád neřvou.A slevy taky na nic nemají.

Nahoru

Re: Útok na železnici

Jen se opět zamluvilo, že jde o slevu na mezinárodní rychlíky. Těmi stejně jezdí jen důchodci, kteří si to mohou dovolit.

Nahoru

Re: Útok na železnici

Na druhé straně zase v takovém Jablonci nad Nisou zavedli pro jistou menšinu jízdenky MHD zcela gratis.Je to taková pěkná první vlašťovka.

Nahoru

Re: Útok na železnici

Jestli se nepletu, tak ta vlašťovka už dolétala. A nebo si jen zalétla na zimu do teplých krajin.

Nahoru