Úpadek Hydeparku?

Verze pro tisk |

Myslíte, že registrace přispívajících Hydeparku prospěla či nikoliv?
Nepřipadá Vám nyní tak trochu "mrtvý"?

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Úpadek Hydeparku?

Nemyslím si, že by registrace hydeparku nějak ublížila.
To, že zde nepřibývá mnoho příspěvků je za prvé tím, že zde nepřibývají všelijaké spamy (reklamy) a nadávající anonymní příspěvky (především novoborských nacistů a antinacistů)... a za druhé tím, že je konec roku - tedy vánoční svátky a dnešní Silvestr, teda doba spojená bohužel ne s klidem (ač je to všude prohlašováno, že se jedná o svátky klidu), ale se spoustou shonu a také návštěv, takže člověk nemá na PC čas...

Nahoru

Re: Úpadek Hydeparku?

Souhlasím s kitharkou, i když bych na rozdíl od ní trošičku podezíral i registraci. To se ovšem brzy uvidí, až se v lednu zklidníme.

Přeji parádní prožití Silvestra a PF 2010.

Nahoru

Re: Úpadek Hydeparku?

Ať žije registrace!

Nahoru

Re: Úpadek Hydeparku?

Já mám pocit, že je tu celkový úpadek i-novin, což se odráží i v hydeparku. a nižší čtenosti.Je to odvislé od p.Bárty, který má tolik svých aktivit, že v poslední době "zanedbává" i-noviny. Pokud chtějí i-novin rozvoj a tedy vyšší a vyšší čtenost, tedy i vyšší reklamní potenciál, nemůžou být závislé pouze na p.Bártovi!

Nahoru

Re: Úpadek Hydeparku?

Postižená husa se hlásí :o). Nemyslím si, že i-noviny zanedbávám, věnuji jim více času než dříve, ale samozřejmě i já mám své dny, kdy jsem pryč. A co se týká čtenosti, meziročně stále stoupá. Pravda je, že by bodlo, kdyby noviny nebyly závislé jen na mém čase. A co se týká registrace - diskusi kultivovala, ale omezila. Vše má své pro a proti. Přeji rovněž úspěšný nový rok 2011!

Nahoru

Re: Úpadek Hydeparku?

A že nás diskutujících ubylo, že? :-)

Nahoru

Re: Úpadek Hydeparku?

Pane Danysi, myslím, že většině vyhovuje, když píšete jen pod jednou registrací. A co se týká registrací, nejde o mé rozhodnutí, tak si odpusťte ty řeči o cenzůře a založte si klidně své y-noviny.

Nahoru

Re: Úpadek Hydeparku?

Pane Bárta, nevím co znamená vaše vyjádření"postižená husa se hlásí:o) ?
Já jsem vyjádřil jenom svůj názor, že jsou i-noviny závislé hlavně na vaší činnosti, která je silně závislá na vašich ostatních aktivitách a to jste ve vašem příspěvku potvrdil!A jak sám říkate, pokud jsou dny , kdy jste pryč a to se děje minimálně každý čtvrtrok, když jsou nějaké prázdniny či volné dny, nestojí i-noviny za nic a čtenost klesá, tak jak je tomu i v současné době, kdy je pod 1000. A to je pro i-noviny škoda.

Nahoru

Re: Úpadek Hydeparku?

Mno, pane Bárto,
zřejmě si to ne zcela uvědomujete, ale právě to, co jste provedl okolo příspěvku p. Danyse(?), není novinářsky profesionální a prostě ani slušné. Jedině redakci jsou známé IP adresy a může je porovnávat.
Zbývá tedy otázka, zda porovnáváte pouze pro svoje potřeby, nebo zda tyto informace předáváte iniciativně na příslušná místa (mám na mysli "kritizovaným").
V novém roce přeji Vám a i-novinám vše nejlepší,

S pozdravem

F. Chot

Nahoru

Re: Úpadek Hydeparku?

Ne,ne, pane Chote. Pan Danys se zde v jiném příspěvku představil. Jinak já nemám přístup k IP adresám. A pro pana Jindřicha - ve čtvrtek vydávám třeba seriál Štafeta, myslím, že ani nemáte představu, kolik času jeho příprava stojí. Co se týká čtenosti, o Vánocích logicky klesá vždy.

Nahoru

Re: Úpadek Hydeparku?

Kdybyste měl špatnou paměť:

3. Prosinec 2010 - 17:58 | Pavel Pavel

K " informaci! pana Bárty Milana s nadtitulkem "A co se děje v Boru?" uvádím :
Pane Bárta,
já jsem osobně hrdý na to, že jsem novoborákem, t.z., že jsem řadovým občanem sklářského města Nového Boru . Vy , pane Bárta, se ve svém článku , ptáte sám sebe a zároveň si sám odpovídíte na to " Co se děje v Boru " . Ale musím podotknout skutečnost, že vy asi o městě Novém Boru a o tom , co se zde děje , víte pramálo a z tohoto pramála se snažíte vytěžit něco pro svoji popularitu tak zv. zaručeného " zpravodajce a komentátora", ale dle mého názoru , spíše demagogického nformátora. Váš dovětek : " Až bude Rowlingová psát další pokračování Harryho Pottera, měla by část děje umístit do Haidy, tolik stínů nikde jinde na světě nemají. Jako by tam řádili mozkomorové (v originále se jim říká dementors)" jsem si musel přeložit do srozumitelnosti a dospěl jsem k závěru, že vy ani nevíte, jak se naše město skla jmenuje a že jeden z těch vámi opěvovaných stínů v našem městě, který jste si již prohlížel na místním lesním hřbitově, je opravdovým stínem . Ale, abych vám připomněl, tak tento stín má nádech "hnědé" barvy ! a je strašnou ostudou našeho lesního hřbitova ! A tak si prosím Vás , ty stíny nepleťte a vyčkejte času, který vám umožní pochopit to, že všechny stíny nemusí veřejně škodit, jako stín váš a nebo ten na novoborském lesním hřbitově.
Autorství tohoto mého příspěvku bude pro Vás snadno rozluštitelné , ale raději se pro ostatní čtenáře identifikuji: Danys Pavel z Nového Boru

Nahoru

Re: Úpadek Hydeparku?

Haf! Směji se už drahnou dobu nad výkřiky o cenzuře, estébáckých manýrách atd. Projeďte si české zpravodajské servery a spočítejte, na kterých z nich není třeba registrace do diskuze. Budou vám na to stačit prsty jedné ruky. Podívejte se na Neviditelného psa, tam je třeba mnohem složitější a drsnější registrace než tady a někteří z těch, co tu obvykle vykřikovali cosi o cenzuře, se nerozpakují právě Psa citovat, pokud jim jde na ruku (pan starší Vlk například), aniž by jakkoliv nařkli psova majitele Ondřeje Neffa z manýr diktátorských režimů.
Osobně registraci vítám, články jsem čet rád bez registrace i s ní a ačkoliv mi často připadají tak trochu mimo moji mísu, nerozčiluju se, protože objektivní zpravodajství je asi tak stejný nesmysl jako demokracie v Rusku, a tak si raději popřemýšlím o tom, proč to někdo vidí jinak.
Haf!

Nahoru

Re: Úpadek Hydeparku?

A jak vůbec pracuje ta stínová rada v Boru? Už má nějaké výstupy?

Nahoru

Re: Úpadek Hydeparku?

Aha, pane Bárto.
Nyní, když jste ocitoval, tak jsem pochopil a dokonce si vzpomněl. Jinak jsem totiž byl z úvodu Vaší odpovědi trochu zaskočený, protože jsem nikde nemohl najít spojení mezi nickem "Pavel Pavel" a panem Pavlem Danysem. Takže v tomto směru beru svoje vyjádření zpět a upřímně se omlouvám.
Pokud Vy osobně nemáte přístup k IP adresám, určitě ho má někdo z redakce nebo z technického zabezpečení i-novin. Tak to funguje.
S pozdravem

Nahoru

Re: Úpadek Hydeparku?

Haf! Ach ano, obávaný přístup k IP adresám! Předávání IP adres někomu jinému než orgánům činným v trestním řízení by bylo trestné a snadno napadnutelné. My bystřejší poznáme i bez znalosti IP, kdo se za přezdívkami skrývá, ba co víc, věděli jsme to už před registrací ;) Haf!

Nahoru

Re: Úpadek Hydeparku?

Hlavně: i když bychom měli IP adresu, bez policie je nám v mnoha případech k prdu. Jsou to jen čísla, které zrovna mně mnoho neřeknou. Myslím, že majitelům i-novin šlo jen o kultivaci diskuse. Majitelům i inzerentům.

Nahoru

Re: Úpadek Hydeparku?

Traduje se, že jistý novoborský šovinista se v době před registrací bavil tím, že sám vytvářel diskusi pomocí několika smyšlených jmen, odpovídal si, občas namířil krotkou kritiku do vlastních řad, kterou vzápětí vyvrátil apod. Taková pseudo diskuse může sotva někomu chybět.

Nahoru

Re: Úpadek Hydeparku?

Haf! Tak teď je klid, pána šovinistu teď zajímá jistý mineralogický jev. Konkrétně vltavín. Haf!

Nahoru

Re: Úpadek Hydeparku?

Ty někdejší vulgarismy a hrubosti mi nechybí. Ale někteří lidé se potřebují odreagovat, nějaké y-novyni mít. Pojem fackovací panák přece známe.

Nahoru

Re: Úpadek Hydeparku?

Diskutuje se méně, než před registracemi, ale řekl bych, že již o něco více než těsně po jejich zavedení.

Myslím, že kdo chce opravdu diskutovat, tak se zaregistruje, vždyť to je naprosto banální a navíc tady to přihlášení vydrží i několik dní, takže z domova jsem přihlášený klidně x dní v kuse a nemusím se obtěžovat s neustálým přihlašováním/odhlašováním.

Nahoru

Re: Úpadek Hydeparku?

Registrace mě naštvala, ale ta je dnes skoro všude na netu, tak to snesu. Navíc se dá zaregistrovat přece anonymně, své jméno nikam uvádět nemusíte.
I-noviny ale upadají, a to zejména od té doby, co byly prodány novému majitely. Je z toho teď ještě měšťáčtější plátek než dříve. Politické komentáře a polemiky téměř vymizely, o nepříjemných věcech se tu skoro nepíše. Chtělo by to nějakého nového, odvážného novináře, co se nebojí a má na to čas. Třeba takový Tomáš Cidlina, jehož články jsou moc dobré, ten by se mi jako českolipské svědomí hodně líbil.

Nahoru

Re: Úpadek Hydeparku?

Mně to od tebe přijde laciné. Tobě osobně jsem několikrát, naposledy myslím v září, nabízel, jestli občas nechceš nějaký komentář napsat. Je mi jasné, že už nejsem takový dravec jako před osmi lety, když jsem začínal psát i o politice. Důvody jsou asi dva - před tím jsem nikoho neznal a bylo mi prakticky jedno, koho naštvu. Za druhé - zpětně vidím, že jsem psal prakticky od stolu (jako ty nyní) bez jakékoliv znalosti věcí. Nevěděl jsem rozdíl mezi zastupitelstvem a radou, nechápal jsem mašinérii schvalování, nerozlišoval výbor a komisi, za vším jsem viděl spiknutí, úplatky, spolčení, mafii. Problém je v tom, že dotyčný komentátor by musel zvednout zadek od počítače, sednout si jednou měsíčně na radnici, pak se hrabat v papírech, cédéčkách, občas někomu napsat a zavolat, doufat, že ho dotyčný nepošle někam ... A vzhledem k tomu, že i-noviny prostě nikdy nebudou generovat takové peníze, které by někoho mohly živit, tak ho to bude muset bavit. Majitelé samozřejmě můžou zažádat o peníze třeba radnici, ale to budou tobě podobní opět křičet, že jsme radniční plátek. Začarovaný kruh. i-noviny nabízejí komukoliv, že mu budou editovat jeho názory, dokonce se chystá i blog, ale lidi jsou prostě líní.

Nahoru

Re: Úpadek Hydeparku?

Klídek! Za ta léta byste měl vědět, že se nikdy nezavděčíte všem.

Nahoru

Re: Úpadek Hydeparku?

Už uplynulo dost času, aby tady skončila vánoční a povánoční "pohoda", tak se dá tvrdit, že registrace odradila řadu lidí. Možná nastoupila pouhá lenost stále se přihlašovat...

Například, ať koukám, jak koukám, nevidím tu (dlouho) příspěvek made in Dark side. To je mi líto, ten uměl vyprovokovat řadu protipříspěvků.

A co sedlák, krtenek?

Nahoru

Re: Úpadek Hydeparku?

Šťoural: stále se přihlašovat není třeba, pokud sem člověk chodí dostatečně často a neodhlašuje se, tak se mu session pravidelně obnovuje a zůstává stále přihlášen. Chápu, že třeba v práci se pro jistotu odhlásí, ale doma je to myslím v klidu a nemusí se pak otravovat s přihlašováním.

Nahoru

Re: Úpadek Hydeparku?

Ano, vím, nicméně díky za upozornění.

Zatím jsem nevypozoroval, po kolika dnech se hydepark automaticky odhlásí, ale mám dojem, že jde o poměrně krátkou dobu. Určitě ale dost dlouhou na to, aby si člověk promyslel odpověď nebo příspěvek.

Nahoru

Re: Úpadek Hydeparku?

Sedlák i krtenek mi taky chybí,Šťoural to taky nevytrhne,zato s rádobypolitiky se roztrhl pytel.

Nahoru

Re: Úpadek Hydeparku?

Vítej, dobrý holube!

Nahoru

Re: Úpadek Hydeparku?

Držím se,ale o vánocích to nebylo jednoduchý.

Nahoru

Re: Úpadek Hydeparku?

I-noviny se chovají k diskujícím velmi přívětivě. Přihlásil jsem se před mnoha dny a od té doby vždy přímo naskočí jméno, takže nemusím dělat žádné úkony navíc proti době před registrací. Horší to ovšem mají ti, kteří z jednoho PC psali pod pěti různými jmény.

Nahoru

Re: Úpadek Hydeparku?

Zdravím Darka.

Už jsem se musel zase přihlašovat, tudíž je jasné, že registrace vydrží maximálně 24 hodin. No, budiž, voják si poradí.

Uvidíme, jestli se nějaké nové téma ujme jako bejvávalo.

Nahoru

Re: Úpadek Hydeparku?

A nejde spíše o nastavení počítače než problém naší strany? Já nebyl přes Vánoce na PC několik dnů a přihlášený jsem zůstal.

Nahoru

Re: Úpadek Hydeparku?

Může být, ale při nastavené volbě hesla stačí párkrát kliknout a jsem přihlášený, takže se nic neděje. Je to OK.

Nahoru

Re: Úpadek Hydeparku?

Opět musím konstatovat celkový úpadek i-novin, který je i dán i zajisté finanční navázaností majítelů na město a jenom se divím , že je i nyní čtenost 660! Je to opravdu škoda, kam se i-noviny posouvají.

Nahoru

Re: Úpadek Hydeparku?

A ještě mi prozraď, kde se ten úpadek projevuje. Čtenost je vyšší, článků více, maximálně ubylo sto příspěvků denně od anonymů. Nezajímám se, kdo je majitel, takže ani nevím, kdo by mě ideologicky řídil.

Nahoru

Re: Úpadek Hydeparku?

Clanku je mozna vice, ale rekl bych, ze kvalitu nahradila kvantita. Uvital bych vice clanku od Tomas Cidliny. Registraci je v poradku, ikdyz mam pocit, ze prisla pozde.

Nahoru

Re: Úpadek Hydeparku?

Takových je nás více,ale nejsme profi noviny. Bylo by fajn, kdyby psalo více lidí, ale kromě zviditelnění a ukojení svého nadšení není mnoho co nabídnout. Tak definujte jasně, co vám chybí. Více článků u kultuře? Snažíme se aspoň v nabídce upozornit na všechno, co se v Lípě šustne. Jasně, bylo by dobrý, kdyby na program i někdo zašel - ale to jsme na začátku odpovědi. Informace z Lípy - nevím o moc věcech souvisejích s politikou města, o které bychom neinformovali. Dá se nám vyčíst, že jsme málo kritičtí. To už jsem vysvětloval několikrát. Sport - je to opět o čase. Rozhovory - trávím s lidmi ve svém volném čase většinou dva dny v týdnu, prakticky bez jakéhokoliv nároku, prostě mě to baví. Jediné, co si vyčítám, že nemám čas na psaní tipů na výlety.

Nahoru

Re: Úpadek Hydeparku?

Úpadek i-novin příliš jasně nevidím, jde o věc názoru, tedy představ o tom, co CHCI číst. Spíš mám chuť dělat i-novinám advokáta:

Pokud bych měl souhlasit s názorem o úpadku i-novin, potom bych musel zmínit nesmírný úpadek Českolipského deníku. A pokud by někdo prohlásil, že jde o celkový úpadek tištěného textu v periodikách obecně, procvičil bych si krční páteř muslimskými gesty o nesouhlasu.

Téma se jmenuje ÚPADEK HYDEPARKU a neměl by se přehlédnout otazník. Chybí mi tu mnozí staří psi, stýská se mi třeba po helence.

Nahoru

Re: Úpadek Hydeparku?

To, že ubylo osobního napadání a různých nenávistných výlevů rozhodně za úpadek nepokládám. Ale chápu, že někomu takové patologické jevy mohou scházet. Pak se holt musí obrátit k bulváru.

Nahoru

Re: Úpadek Hydeparku?

V bulváru se nedočteš třeba o cyklostezce :-))

Nahoru

Re: Úpadek Hydeparku?

Vyskytne -li se kontroverzní téma,pak to,bulvár nebulvár,bez optických jevů nejde,pane doktore.Hold.

Nahoru

Re: Úpadek Hydeparku?

Máš pravdu, Darku, slovo cyklostezka se v bulváru objeví nanejvýš v titulku "Znásilněna na cyklostezce".

Mirek má také pravdu, potíž je, že hranice normálních, nevkusných a patologických jevů každý vnímáme jinak.

Nahoru

Re: Úpadek Hydeparku?

Pane Bárto,
nevím jestli je článku více, ale spousta je jich o ničem a jsou dny, kdy tam není žádný /včera/ nebo pouze jeden na vyplnění, aby se neřejklo, když jste mimo ČL. Chybí mi tam více článku z dění radnice - rady i zastupitelstva a postupně mizí oprávněná kritičnost radnice. Asi vám to majitelé nedoporučují ?!
O hydeparku jsem se nezmińoval, ty nesmyslné diskuse o pamatniku v Boru mi rozhodně nechybí, ale byly způsobené hlavně vašim osobním zapřičiněním.

Nahoru

Re: Úpadek Hydeparku?

Jděte už někam s majiteli! Už jsem zde několikrát opakoval, že majitel, ať už je jím kdokoliv, mi neříká, o čem a jak mám psát. Samozřejmě mi můžete věřit a nemusíte, váš problém. Oprávněná kritičnost k radnici? Dle mě, se na radnici mnohé změnilo. Dle mne k lepšímu. Je to můj názor, ničím a nikým neovlivněný. Pokud chcete radnici kritzovat, je tu pro vás hyde park, je tu pro vás rubrika Názor. Píši o radnici osm let, osm let lezu na zasedání zastupitelů a píši o zastupitelích. Více či méně kriticky. Nebudu psát hanopisy jen proto, že si to někdo bezejmenný přeje. Štve mě spousta věcí a objevuje se to v denících i jiných článcích. Je to jako ve škole - kritzuji i chválím. Pokud chcete jen kritiku, možná opravdu bude lepší najít si jiné periodikum.

Nahoru

Re: Úpadek Hydeparku?

Problém úpadku příspěvků (tzn. množství) není v registraci (opravdu asi nikomu nechybí opakované trapné výlevy ohledně pomníku v N.Boru), ale v tom, že celkem není k čemu se vyjadřovat - viz poslední ohlasy staré v řádech dní. Nesouhlasím s argumentem vyšší čteností v poslední době. Vyšší číslo v návštěvnosti stránek vidím, na základě vlastních zkušeností, v tom, že stejní lidé několikrát denně kliknou na stránky s tím, jestli se tam neobjevilo něco zajímavého. Takže podle mne stránky nečte přes 1000 lidí denně, ale spíš tak 200 - 300. Na druhou stranu ale uznávám, že není jednoduché soustavně udržet zájem širší veřejnosti. Hitem byly v posledním půlroce především komunální volby. Ostatní témata až na vyjímky asi tolik netáhnou.

Nahoru

Re: Úpadek Hydeparku?

Pravda bude asi někde uprostřed, stačí si prostudovat metodiku počítadla.

Nahoru