Turisté nevítáni

Verze pro tisk |

Dost mi dnes překvapilo, že už je zavřená i vlaková nádražní restaurace. Nejbližší Jídelna U Hiklů na sousedním autobusovém o víkendech nefungovala nikdy, totéž bufet u Svatoňů,zavřená je v sobotu restaurace pod Českou spořitelnou, bufet u Komerční banky atd, atd. Nemáte-li dost času na oběd v restauraci, pak jedině Kaufland, Vietnamci, cukrárny. U obou nádraží absence možností se naobědvat mi chybí, přece jen jsou to křižovatky turistů, první vizitka města

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Turisté nevítáni

Také jsem si toho všiml. Čím to vysvětlit? Malou poptávkou? Je možné, že si turisté nakoupí svačinu (i "oběd") v Kauflandu?

Nahoru

Re: Turisté nevítáni

Jestli to není trochu tím, že do Lípy turisté nejezdí! Co by tady také chtěli najít. Jsem toho názoru, že občané spíš z našeho města vyjíždějí ven. To sebou přináší samozřejmě fakt, o nákupu patravin (housky se salámem, okurky a rajčata) v Kauflandu (kopeček a Svárov), Spar (Holák, Slovanka), Spar a Interspár (Špígr) a nakonec Albert ,Interspar a OBI (Sever, Lada a "malý"Śpígr). To nemluvím o prodejnách pro nebohaté a důchodce, Lidl, Penny. V Lípě krachuje kdejaký podnik a máme obrovskou nezaměstnanost, proto se každý snáží ušetřit kde se dá a těch pár movitějších prostě restaurační zařízení nezachrání! Kdo má šanci přežít jsou pivnice, kam chodí stálí "štamgasti". Tzn.: Platan, Sršeň, Jonatán (u Pelechů), u Dědka, Arbes, Horník, Yukon( ten je na hranici mezi pivnicí a restaurací).
Proto plně chápu, proč je nádraží "mimo provoz". Pokud bylo dost lidí v prům. zóně tak chodili přez koleje na nádraží na oběd. Je bída a tak nejsou kšefty!
Jak jsem daleko od pravdy?
Pzn. na konec: jsem Lípák a tak vím o čem mluvím.

Nahoru

Re: Turisté nevítáni

Tak to je. Navíc ještě prodej kebabů, pizzy a dalších pokrmů z okének přímo na ulici. Kšefty se nehejbou tolik, aby se uživilo tolik restaurací. Krom toho, spousta "turistů" cestuje auty. A ti, co přijedou vlakem, hledají restaurace v centru. Ty nádražní mají smůlu.

Nahoru

Re: Turisté nevítáni

Pokud vím, tak v Lípě je největší nával u okýnek pod PRIOREM. Párky v rohlíku, Langoše a Hranolky. Něco málo se prodá u Kauflandu, Kebab u OBI. Jsem zvědav, jak bude prosperovat Mc.D. nad kruhákem (ul.Žitavská- Bardějovská). Mládež bude konzumovat Hambáče a Čízáče. Doufám, že mám dost dobře vychovaného potomka na to, aby tenhle americkej humus nejedl.
Já osobně navštívím CL restaurace max. dvakrát do roka. Kopeček a Pizza Sokolská.
Ač jsem býval silným pivařem, tak dneska si dám akorát tak lahváče. Na vysedávání po putikách nemám "Kačky". Navíc nemůžu pít to syntetický "Géčko" který nám všude nacpali. V poslední době ale registruju návrat k tradičním značkám, Březno, Krušovice, Budvar.

Nahoru

Re: Turisté nevítáni

Vyhlášená nádražka je ve stanici Jedlová. A skutečně tam vaří, žádný mražáky a mikrovlnka. Jsme tam přestupovali jednou ráno po šesté a už tam řinčeli hrncema. Dopoledne už mají polívky a pak klasický český hospodský hotovky. V létě taky dělají kynutý ovocný knedlíky. A široko daleko jen les a
zákazníků přesto dost. Turisté, kolisté,lyžaři a cestující železnice.
A na vrcholu Jedlové v hospodě je taky pořád dost lidí, ale trochu dráž.
V Lípě byla nádražka sice ve městě , ale úplně mimo trasy lidí. Při čekání na odjezd vlaku asi
stačí dát si něco jen v bufetu.

Nahoru

Re: Turisté nevítáni

Pravda pravda. Jedlová je nádherný místo. Při zimním vandrování po "Lužkách" jak od Kytlice tak Horní Světlé, je Jedlová oázou tepla jídla a pohostinosti. Pro dokreslení: Šel jsem sám s rancem na zádech od campu Fialky u Kytlice přez hřeben mimo tur.stezku na vlak. Nádhera ,paráda. Nepotkal jsem živou duši a liboval si nad nádhernou přírodou. U Jedlové mě zastihl déšť a tak jsem spěchal do nádražky. Ve vytopené hospůdce ani noha, jen na pelíšku u kamen pořádnej hafan. Sházel jsem ze sebe ranec a mantl. V mžiku u mě byla příjemná obsluha a tázala se, jestli si dám čerstvou zelňačku. Samozřejmě a pivečko k tomu. Řádně jsem se občerstvil, vykouřil jednu kusovku a v poklidu vyčkal příjezd mého vlak. Po takovém zážitku si člověk říká, že je krásně na světě.

Nahoru

Re: Turisté nevítáni

Taková hospoda je lepší než tým psychologů !

Nahoru

Re: Turisté nevítáni

Navíc je statisticky dokázáno, že v hospodách umírá nejmíň lidí.

Nahoru

Re: Turisté nevítáni

Za komunistů zrušená nádražka ve Svoru se taky před pár lety obnovila.Je to spíš pivnice,ale funguje docela dobře.

Nahoru

Re: Turisté nevítáni

pro Dezider: doporučuju ještě svijany

Nahoru

Re: Turisté nevítáni

Svijany ano !

Nahoru

Re: Turisté nevítáni

Taktéž poznamenávám, točený Svijany ano.
Pokud si ale mám vybrat z lahvovejch, tak jednoznačně Březno 14°. Toho ale max. dva kusy. Víc není zdrávo. Co se týká Gambrihnusu, tak jednoznačně pravím: pouze v nouzi nejhorší! Mám zkušenost: 8x Březen12°a pohoda. 5x "G"10° bolest hlavy, průjem, kocovina. Už jsem toho v životě vypil dost, ale Gambrinus, Konrád a tč.Kapitán jednoznačně nejhorší!
Vzpomínka na Konráda.
Před rekonstrukcí Borského nádraží jsem zašel na jedno. Na stojáka Konrád. Hodnocení: Plná huba zatraceně hořký pěny, která se nedala spolikat. Zůstal tam nedopitej a já frčel k domovu.
App. co tam čepujou dneska?

Nahoru

Re: Turisté nevítáni

Sudetenbeer?

Nahoru

Re: Turisté nevítáni

No je to fakt děsný. Naproti leda ještě ten taxikářský bar, kde dostanete klobásu za 72,-, hamburger za 62,- a párek v rohlíku za 41,- - a to pouze s mizernou colou, samostatně neprodejné. Když si chcete dát klobásu a pivo, tak tu colu můžete třeba vyhodit, ale koupit si ji musíte. Takové pohoštění vyjde bratru na stovku, víc než na pražském Staroměstském náměstí (tam jsem otestoval klovásu za 45,-). A pak na WC můžete leda někam do křoví přes koleje, protože uvnitř jsem tedy žádné takové zařízení neviděl.. Tenhle strašnej pajzl v odporvně vyhlížející boudě bych zfleku zabřel. A na nádraží je přístupnost WC velmi sporadická. Je dost ponižující hledat klíč někde v zavazadlech nebo co. Před časem jsem toto téma probíral se starostkou, to bylo ještě před jejím znovuzvolením, ale pak to usnulo a řeší se jiné věci. Přesto by bylo dobré tu přívětivost města znovu nějak otevřít a diskutovat o tom samozřejmě s radnicí, protože ta by měla mít dobré jméno města jako jeden ze svých cílů. Zbyde-li pár minut (jakože asi ne) na jednání i městské a integrované dopravě v polovině měsíce, zkusím ji to nádraží připomenout a případně se zeptat na nějaký odbor, který by tyto věci řešil, ale spíš to chce aktivitu od dalších lidí.

Nahoru

Re: Turisté nevítáni

Docela mi překvapuje, že většina diskutérů tu probírá značky piva či občerstvení někde na venkovních stanicích, vůbec je nezajímá problém obou nehostiných českolipských nádraží. K Dopravnímu klubu, proč někomu něco zavírat, raději bych otvíral konkurenční podnik, podnítil hromady nezaměstnaných, ať se snaží, je tu jasná mezera na trhu služeb. Problém toalet, jejich nekulturního vzhledu a omezení přístupu na obou nádražích, nabídka digitálních informačních tabulí pro cestující, to vše není řešeno mnoho let. Nůžky úrovně služeb mezi Prahou, německými městy a naším okresním městěm se stále více rozevírají. A to mi vadí.

Nahoru

Re: Turisté nevítáni

Turisté tento region nespasí.Na něco takového spoléhat je přinejmenším řecky krátkozraké.

Nahoru

Re: Turisté nevítáni

Také mi přijde zvláštní srovnávat turisty přeplněné pražské Staroměstské náměstí s českolipským vlakovým nádražím. Většina zdejších cestujících dojíždí do školy nebo do práce, ti se tu asi těžko budou občerstvovat. Kiosek u Kauflandu je věc jiná. Tady je ta frekvence nakupujících turistů mnohem větší a pozřít ty vyjetým olejem nacucané hranolky s nakyslou tatarkou po úspěšném nákupu zřejmě láká. Naposledy jsem to zažil v sobotu před polednem. Načinčaná mamina to strkala malému chlapečkovi se slovy : "... žer, to máš místo oběda, doma už nic nedostaneš!" Je to opravdu bída Dezidere, ale duševní.

Nahoru

Re: Turisté nevítáni

Restaurační a pohostinské zařízení je vždy velice choulostivé. Základ je dobrý podnikatelský záměr. To by ale nestačilo, bez přihlédnutí na druh piva který je v dané lokalitě oblíben, může všechno velice rychle krachnout. Kvalitní kuchyně, bez té to prostě nejde, i kdyby tam měli ohřívat třeba jenom dršťkovou polévku. Obsluha, další veledůležitá věc. Výčepní s kyselím obličejem a znuděná servírka. Další hřebík do rakve. A nakonec majitel-zlatokop, ten vyřkne ortel ještě dřív, než se podnik otevře.
Pro zasmání tady mám jednu perličku, která se mi stala v N.Boru na autobusáku před lety (cca10).
Šel jsem z práce a popadl mě lehkej hladík. Vlezl jsem do bufáče a že chci párek v rohlíku. Paní se příjemě usmála a vcukuletu jsem měl v ruce požadovanou pochutinu. Vylezu ven na nástupiště a s chutí se pouštím do jídla. Ale ouha, co se to děje a co to žmoulám v zubech. Hmm... stala se chybka, paní nějak zapoměla sloupnout z párku igelit! No nic, tak jsem ten párek vytáhl, sloupl a nacpal zase zpátky. Umělotina letěla do odpaďáku a já se konečně najedl. :-)

Nahoru

Re: Turisté nevítáni

Hospody a restaurace jsou všude.Kvůli těm sem turisté asi jezdit nebudou.

Nahoru

Re: Turisté nevítáni

Alane, tvá slova, to je nejméně sto trefených hřebíčků přímo na hlavičku.

Dezidere, buď rád, že ten tvůj párek obsahoval víc než polovinu kuřecího separátu a další významnou část rostlinného hydrolyzátu. Pokud by totiž byl z masa, tak po ohřátí by jsi ten igelit nesloupl. To je osobní zkušenost z konce 70.let.

Darku, jsou dva druhy turistů. Ti co si vozí jídlo sebou a ti, co baží na svých cestrách také po zážitku v restauraci. Když se dobře nadlábnou, rádi se vrátí. Láska (i turistická) prochází žaludkem.

Nahoru

Re: Turisté nevítáni

Tuším, že diskutující kolegové turistice nefandí. Před nádražím má Kluv českých turistů svou vývěsku, proč asi? Zkuste se někdy mimo zimu stavit třeba v sobotu na nádraží. Desítky turistů zde čekají na přípoje, protože v Lípě se vlaky křižují a je třeba čekat. A já tvrdím, že čeká se ejlépe v hospodě u guláše a pivka. Velice podceňujete přitažlivost města pro turisty

Nahoru

Re: Turisté nevítáni

Dřív si člověk dal v nádražní restauraci třeba kafe, když musel chvíli čekat. To tam ale nebývaly ve vestibulu automaty. Fakt si neumím představit si v Český Lípě na nádraží dát jídlo a proč zrovna tam. Jako turista bych se šel spíš podívat a najíst do vnitřního města.
Samozřejmě WC by mělo běžně fungovat , ale čistej bufet by na občerstvení měl stačit.Žádný
recepce se na nádražích nepořádají.
A jenom pro zajímavost - v takovém Varnsdorfu nefunguje na nádraží 2 roky už vůbec nic. Nedostanete se ani do budovy. Nedostanete se na WC. Čeká se na peróně před nádražím a personál tvoří 1 výpravčí. Lístky se kupují ve vlaku . A to je to navíc tak trochu ,, mezinárodní ,, nádraží s euroturisty.
Jak vidno, může být ještě hůř než, že jen zavřená hospoda.

Nahoru

Re: Turisté nevítáni

všeználku, Moudrá je přednosta stanice nebo co????

Nahoru

Re: Turisté nevítáni

Pane Starý, turistice holduji dost, ale já si ten gulášek s pivkem musím nejdříve zasloužit. Musí to být až po nějakém pěším výkonu a nejlépe v nějaké přírodní destinaci. Třeba nahoře na Jedlové. A Klub českých turistů? To jsou většinou senioři, které velmi obdivuji. Také jsem se s nimi zúčastnil. Ale to je o řízcích z batohu, tatrance s čajem z termosky a becherovce v placatce.

Nahoru

Re: Turisté nevítáni

Až bude naše paní Moudrá dost moudrá, tak se možná dočkáme i fungujícího nádraží. Pokud bude mít dost politické moci komandovat vedení ČD, tak bude i to fungující WC. To jen tak pro pořádek. Organizovaná turistika neni muj konicek, holduji spíš divokému pobytu v přírodě. Tzn., že pokud si nemůžu někde v hospůdce dát "teplej žvanec" , tak budu celej vandr živ pouze z vlasních zásob. Má někdo představu, kolik by vážila zásoba potravin na týden pro jednu osobu? Velice rád ponesu menší zátěž, když budu mít možnost občerstvení v nějaké hospůdce. Zajímalo by mě, kolik tak nosí zátěže na zádech turisté s trekovýma holema. Nechci se ale navážet do lidí kteří mají rádi přírodu a pobyt v ní praktikují trošku jiným způsobem. ;-)

Nahoru

Re: Turisté nevítáni

Z dob mých vandrů pamatuji, že bochník chleba, konzervy, trvanlivý salám, čaj, sušená polévka, cibule a pití se proneslo. A to při vyhlídce, že nejpozději třetí den narazíme na civilizaci (t.j. točené a aspoň tlačenka s cibulí nebo párek). Na týden bych to nechtěl tahat!

Nahoru

Re: Turisté nevítáni

Pane Alane ( a další diskutéři), já z České Lípy nejsem. Když dorazím třeba ze Zahrádek, či od Mácháče, tak mi jede další vlak na Zákupy třeba za hodinu. A to se ten gulášek s pivem hodí. A právě takových lidí, nejen organizovaných turistů (já jezdím většinou s fo'tákem sám) a ne Vás z České Lípy se ten nedostatek týká. Vy místní nemáte důvod se trmácet na nádraží.

Nahoru

Re: Turisté nevítáni

Je bez diskuse, že na každém pořádném nádraží každého většího města (železničního uzlu) by měla být fungující restaurace.

Kdyby tomu tak nebylo, nemohl by Josef Švejk pít jedno pivo za druhým... A v knize J.Haška by chyběla jedna z nejlepších částí!

Nahoru

Re: Turisté nevítáni

Je otázkou, jestli by se po návštěvě většiny z dnešních hospod nestal z Josefa Švejka místo pivaře gambler.

Nahoru

Re: Turisté nevítáni

Jak už o tom hovořili Šimek s Grossmanem - přijedu na výlet do nejmenovaného městečka,převléknu se do pyžama a u místní pumpy si začnu čistit zuby.Myslím,že dnes se té turistice přikládá větší význam než vůbec má,zvlášť když kolikrát těm turistům lze nebídnout pouze tu pumpu.Základem je prosperující průmysl,což je ale konkrétně na českolipsku něco nepředstavitelného.Stánky a prodejny s prapodivnými kebaby a pizzami ten turistický vzruch nezachrání.

Nahoru

Re: Turisté nevítáni

Na to aby průměrný občan se skutečně průměrným platem (zapomeňte na ofi. info. o cca23tis.) mohl utrácet své skromné prostředky musí obezřetně kalkulovat, zda si koupí to či ono. Skutečný stav věci je ten, že zaplatí nejdřív to co musí (daně,nájem,plyn,el.,poplatky za vedení účtu v bance), potom si pořídí to nejdůležitější (jídlo,ošacení a obutí). Zbytek pokryje benzín, TV a R poplatky, opravy el.spotřebičů. Ostatní věci jsou až na konci potřebnosti. Tam taky patří výdaje na "blbosti". Keramické nože, outdoor vybavení, autosport a tuning.
Chci tím jenom říci, že turismus nás v České Lípě nespasí, a jak říká Dark "základem je prosperující průmysl". Já k tomu můžu jen dodat "český průmysl a jen v českých rukách". Copak nějakého zazobance na druhém konci světa zajímají zaměstnanci kdesi v ČR? Daj pokyn svojim drábům a ti čecha pořádně zadupou do země! A to s podporou naších ústavních zástupců.
Na přežití víkendu mi stejně v lese stačí půlka chleba, pár "umělejch" špekáčků a čínská polívka. A to musím vyrazit do okolí. Vandr na Brdech, Křivoklátsku nebo Šumavě je prostě vzpomínka na starý bolševický časy.
Co se týká gamblerství, i když jsem chodíval do hospod do kterých po revoluci nacpali hrací bedny, nikdy jsem do nich nedal ani korunu. Proto nevím jestli by byl Hašek náchylný pro tenhle obor závislosti.
App. hrací automaty do hospod nepatří, na to jsou herny. Nebo by snad bylo normální dát je do cukrárnen, lékáren a nebo Libertinu???

Nahoru

Re: Turisté nevítáni

Dřív hrací automat zahrál po vhození mince písničku,ten dnešní člověka svlékne z košile.Ale jak se říká - každý je svého štěstí ( i neštěstí) strůjce.To jen taková malá odbočka.

Nahoru

Re: Turisté nevítáni

Už těm prvním hracím automatům na kliku se říkalo Jednoruký bandita.

Znám člověka, s kterým když jdu na pivo a cestou jsou automaty, řekne: "Malej moment, jdu si pro kapesný." Vyhraje pokaždé zhruba 40 korun a má z toho srandu. To jsou lidi, co?

Nahoru

český průmysl a jen v českých rukách

je podle mého prověřená blbost.Takhle totiž privatizoval Klaus a jak to dopadlo,Různí Kožení, Pitrové,Stehlíci,Krejčířové,Mrázkové,Kočkové, Mostecká uhelná atd.jsou jasným dokladem.Ještě dodám třeba Škodovku,dnes Skoda Industry.Zakuklené české vedení Appian se sídlem na Kypru,prověřované policií.Co z toho máme?Krmí daněmi Kypřany a takových firem v šikovných českých ručičkách je.Srovnejte to s kanadským Bombardierem v CL.Zaregistrován ve Studénce,veškeré daně zůstanou tady.Tak jsou naučený.
Celou ČR táhne automobilový průmysl a na něj napojené subdodávky.Firmy většinou v rukou němců.Taková je realita.
Co takový Pisner Urquell chutná méně,co je v rukou Jihoafričanů?Akorát,že si dělají dobrý den z oficiální české historie ve svých reklamách.

Nahoru

Re: Turisté nevítáni

Celou ČR automobilový průmysl?
Já bych teda spíš řekl že ČR podporuje nejvíc ten, kdo produkuje hodnoty za minimální mzdu.
Nejvíc si vážím lidí, kteří ve svém oboru dokážou vlastníma ruka vytvořit z ničeho něco krásného, co přetrvá věky. Auto vyrobené na pásu automatický linky je jen konzumní produkt. Kovář který vyrobí nádhernou dýku a sám jí opatří i ruční rytinou je podle mého názoru borec. Švadlena, která dokáže ušít a opatřit ruční krajkou kroj, je pro mě umělkyně. Malíř který dokáže z hlavy namalovat koně v pohybu, tesař co postaví krov domu a řezník který umí udělat zabíjačku.
Představte si toto: Není elektřina (to se může velice lehce stát). Všechno na el. stojí a nepohne se. Doprava potravin z celého svět nefunguje.Co může lidi spasit? Pouze vlastní zemědělská produkce. Všichni géniové světa jsou nahraní, bez baterek nezapnou ani kalkulačku. Za brambory z vlastní zahrádky se platí zlatem, studna na vlastní pozemku je cenější než BMW v garáži.
Kde teda jsou ty hlavní hodnoty?

Nahoru

Re: Turisté nevítáni

ale ta sociálka pro nepřizpůsobivé přispůsobivé by to určitě přežila.Jen místo peněz by dostali kedlubny a cibuli z našich zahrádek.Už ruším anglický trávník,pergolu a bazén.

Nahoru

Re: Turisté nevítáni

Bez proudu by na sociálce neklepli ani klávesou. Protože pokud by neměli data na monitoru tak nemůžou vůbec nic. Trošku odbočím do tematu o literatuře. Volání rodu, co portřeboval tehdejší člověk. Tlupu, chýši, zbraň, oheň a víru. Obávám se že zbytečnosti jako daňové poradce, pojišťováky, účety v bankách, parlament nebo EU nepotřeboval. Měl rodinu,teplo a jídlo. To je totiž pořád po tisíce let to nejdůležitější!
Proto nás nejvíc ždímou pro tyhle tři základní věci.

Nahoru

Re: Turisté nevítáni

Hezky se to čte dezidere,ale když čteš zápisy z kronik např. zima1774,kdy rok před tím byly dlouhé holomrazy a vymrzlo žito,umíralo hlady denně ve Cvikově 3-5 lidí.Ještě horší to bylo v r.1829,kdy po neúrodě mrzlo téměř 4 měsíce,lidé již rozvářeli kůže a seno a např.v Rousínově zemřelo hlady a podchlazením 40% obyvatel.
Jdu si udělat šopák z čerstvých rajčat , okurek a paprik a ty daňové poradce jim odpustím.

Nahoru

Re: Turisté nevítáni

Ani v té poslanecké kantýně není těm lidem zrovna do skoku,ale jsou skromní ,zatím kůže nevaří,jen je nosí na trh.My jsme dnes navařili kotel dršťkové polévky.Tím bych chtěl říci,že dnes se má obyčejný člověk líp,než kdejaký státní úředník.

Nahoru

Re: Turisté nevítáni

Nečetl jsem Cvikovskou kroniku ale předpokládám, že kdyby v té době bylo dost administrativních pracovníků ve státní správě, tak by to jisto jistě všichni přečkali. A dokonce vím, a to né z kronik, že mí praprarodiče když v zimě vyhořeli, tak museli s devíti dětma žebrat u sousedů. Tankrát ale pomohla celá vesnice a přez to, že nedostali pomoc ze žádného záchranného balíčku EU přežili. Díky tehdejší sousedské pomoci mě můj děda mohl po letech naučit hrát šachy a dívat se na svět jeho očima. A přez těžký život v různých totalitách se dočkal devadesátky.
App. víte jak se žilo na České Sibiři?
Neříkám, že bych chtěl aby přišla taková doba. Poukazuji na fakt, že by se to mohlo stát.
To je ale moc velké odbočení od tematu. Doporučuji řešit otázku nádražky v České Lípě.
"Sakra, proč se to vždycky zvrtne v nějakou jinou diskusi"?

Nahoru

Re: Turisté nevítáni

Ale mě se ten tvůj příspěvek líbí.Kolik dnes jezdí lidí vlakem a kolik jich navštíví nádražní restauraci? Z cestujících jich bude minimum.U nás sedí v nádražní restauraci pořád jenom štamgasti.Jako v každé jiné hospodě.Turista je tu vždy exotem.

Nahoru

Re: Turisté nevítáni

Státní úředník jsem nikdy nebyl a ani nechtěl být.Už proto abych nebyl trnem v oku.Do hospody nechodím.Jednak mám vlastní a v těch ostatních člověk stejně slyší dokola,jak vše stojí za prd.
Pravda je,že co RU začala platit státní úředníky,tak začali vymýšlet samé kraviny.Výnosné živnosti byly povolovány s povinností postarat se o sirotky,vymyslily domovské právo,povinnost mít chudobinec a pod.To kdyby sousedi nebyli zrovna OK.
Spousta lidí říká,že to co nacisté provedli nejhorší českému národu je,že zavedli socialní systém,který platí dodnes.Vemte si-za první republiky každý šetřil celý život na svůj funus.Pak na to byl státní příspěvěk.Když se okrouhal,tak se nechají dnes lidi zpopelnit a nysypat někam na trávu,aby se ušetřilo.Jo ani ty funusy nejsou to,co bejvávalo.

Nahoru

Re: Turisté nevítáni

Jsou takové outdoorové :-))

Nahoru

Re: Turisté nevítáni

Občas přijede pár odsunutých Němců,nebo jejich potomků zavzpomínat,ale to není zase bůhví jaká turistika.

Nahoru

Re: Turisté nevítáni

Outdoorové pohřby :o)) nebožtíci jdou s dobou.Ale pohřební služby,ty ne.Vem si kdyby dávali pohřby v akci.Blbli by lidé jak v Hypermarketech?Nebo množstevní slevy.Třeba pro seriové vrahy,mafiany a zhrzené manžele.Mohly by taky použít úsporná balení -Dva v jednom.Předváděcí akce s ochutnávkou taky nedělají.Ve Slevomatu taky nejsou.Vem si kolik lidí by se rádo okamžitě nechalo spálit se slevou 41%.
Zkrátka funebráci jsou pořád někde v minulém století.

Nahoru

Re: Turisté nevítáni

DDD

Nahoru

Re: Turisté nevítáni

Není to tak úplně pravda. Před pár lety se pořádaly autobusové zájezdy německých seniorů z
bývalé NDR na exkurse do českých příhraničních krematorií a hřbitovů v západních Čechách. Byl to takovej pěknej podnikatelskej záměr - import nebožtíků.Ty služby pro ně byly finančně velmi výhodné a tak je vozili omrknout jakej je v Česku za ty peníze komfort a když si vybrali , hned si to mohli objednat.
Akorát už nevím jestli ty zájezdy pořádala cestovka česká nebo německá, ale spíš to byl
německej byznys.
Jo a ty zájezdy byly celodenní, takže si někde určitě dali oběd. Neví se jestli to bylo v restauraci nádražní nebo hřbitovní.

Nahoru

Re: Turisté nevítáni

Když viděli, v jakým stavu jsou ty hroby po jejich předcích,ani utopenec mit schwarze Bier jim nechutnal.Maximálně tak černý kafe s věnečkem a rakvičkami.

Nahoru

Re: Turisté nevítáni

Nebylo tohle téma původně o hospodě na nádraží? Myslím, že hospoda je k pronájmu. Když si někdo myslí, že v ní dokáže vydělávat, může začít.

Nahoru