Tomáš Klus Českým slavíkem

Verze pro tisk |

Co si o tom myslíte? Pěvecké kvality? Nebo lidové uznání písně (textu) "Za co, pane Bože, za co..."?

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Tomáš Klus Českým slavíkem

Abych pravdu řekl,mě je to jedno.Slavíci,Talenti a další seriály jsou mi fuk,ale chytili mě na Okresní přebor i tu Hospodu.Ale když chce někdo poslouchat naše umělce a pak ještě hlasovat,bránit mu nebudu.Já jsem asi trochu jinde,ale ty trendy tak nějak sleduju,to jo.

Nahoru

Re: Tomáš Klus Českým slavíkem

Je to jen jepičí popularita. O umění se hlasovat nedá.

Nahoru

Re: Tomáš Klus Českým slavíkem

Tak u toho Karla se o jepičí popularitu asi nejedná,ale jinak máte pravdu.

Nahoru

Re: Tomáš Klus Českým slavíkem

Karel Gott byl "pouze" stříbrný. Ovšem pouze v tomto celý sál povstal a aplaudoval a to včetně jeho "oponentů". V tom byl pro mě půvab vyhlašování a tím nepomíjím slova letošního "zlatého" slavíka Tomáše Kluse (zase jsem si vsadil úspěšně), který v děkovačce akcentoval "Mistra" a dle mého zcela upřímně. Mistr KG sám (tradičně) opět překvapil a přítomné "dostal". Kdo umí, ten umí! Mně osobně zpochybňování Karla Gotta stran tzv. socialistické minulosti neoslovuje. Mnohé jiné země by takovou ikonu moc rády koupily... Jeho profesionalita, pokora k fanouškům, pěvecké schopnosti a reprezentace ČR je natolik významná, že kdo více (v součtu poslanců například)? Nejsem osobně zaslepený fanoušek, proto vnímám, že věk funguje u každého, a tedy i KG hlasově není ten mladý Karel. Dokonce jsem zastával názor, zda by "včas" neměl skončit. Dnes již chápu, že ten Božský Kája je natolik neuvěřitelný pojem, že stále zaplní každou halu, lidem rozdává radost a svým způsobem i pocit jistoty... A proč ne! Co takový Sinatra? Vedle KG mu málem stačil jeden megahit a s tím si vystačil všude a lidé šíleli. Nerad bych dodával u Sinatry známé politikum, USA mu to odpustily...

Nahoru

Re: Tomáš Klus Českým slavíkem

Srovnávat pěvecké kvality Kluse s mnoha dalšími by bylo na dlouho.Je řada zpěváků daleko lepších.Prostě se trefil písní čtyři roky v prdeli do blbé nálady.A to stačilo.

Nahoru

Re: Tomáš Klus Českým slavíkem

KG je zkrátka fenomén, s nikým nesrovnatelná výjimka, proto vyvolává i protichůdné reakce a hodnocení, viz třeba:
http://www.tyden.cz/rubriky/lide/vyroky-havel-dostal-a-kundera-o-karlu-gottovi_123742.html

Jako zpěvák je Gott dokonalý profík, ale texty jsou často o ničem, falešné a prázdné, řekl by pan prezident. Například Maria v jeho podání mě sice vždycky "dostane", ale to je proto, že je za ní shakespearovský podtext West Side Story.

A jako politolog-amatér je se svými spikleneckými teoriemi úplně směšnej.

Nahoru

Re: Tomáš Klus Českým slavíkem

Ale to jsou všichni ostatní taky i profesionálové :-))

Nahoru

Re: Tomáš Klus Českým slavíkem

Širší vrstvy možná vnímají Kluse přes jeho odrhovačku, ale on má za sebou dvě poměrně úspěšná alba. Úspěch si zasloužil. Co má za sebou v posledních letech Gott? Reklamu na Mattonku?

Nahoru

Re: Tomáš Klus Českým slavíkem

Myslel jsem hlas, techniku, rozsah, Dark Side - to přece v popíku zdaleka není pravidlem u všech.
Ale ani podmínkou, dodávám pro Dark Sida.

Nahoru

Re: Tomáš Klus Českým slavíkem

Tomáš Klus se strefil do nálady většiny občanů ( posluchačů popu).
"Bronzovej" se také strefuje!
Viz http://www.stream.cz/onemanshow/776975-99-dil-one-man-show-daniel-landa

Nahoru

Re: Tomáš Klus Českým slavíkem

Bronzovej si tam odplivnul na tu "navoněnou bídu". Ty jeho vulgarity si většina "ctihodných" přítomných vzala osobně. Ty čtyři roky v pr-eli v té hospodské odrhovačce pro "obyčejné lidi" už tak nevadí.

Nahoru

Re: Tomáš Klus Českým slavíkem

Pane Tichý,takovej Bob Dylan nemá hlas a rozsah už vůbec ne.Karla Gotta znají snad v Evropě,ale Dylana zná celý svět a ovlivnil kdekoho.Ale zase to není popík.

Nahoru

Re: Tomáš Klus Českým slavíkem

Dost hustý:
http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/48630/zpevakem-roku-neni-gott-ale-tomas-klus-predavani-slaviku-ocima-redaktorky-reflexu.html
Čtěte odzdola nahoru :o)))
Nechávám bez komentáře, pořad jsem neviděl.

Nahoru

Re: Tomáš Klus Českým slavíkem

Chápu, že Karla Gotta každý nemá ve svém top žebříčku, to je logické. Fenomén to však je, současně žijící legenda. Těžko očekávat, že se najde někdo jiný, stejně úspěšný tak neuvěřitelně dlouho doma i v cizině, respektive především ve východoevropských a německy mluvících zemích. Kolik jiných českých zpěváků a zpěvaček mělo doma i venku srovnatelné úspěchy? Pominu operní pěvce (hlavně ženy), tam jsme jednou ze světových velmocí, obdobně muzikanty úspěšné v angloamerických zemích, ale obvykle neznámé doma (vyjma odborníků a kolegů). Pominout musím i zmařené šance několika výjimek v letech tzv. normalizace (např. Hana Hegerová). V polistopadové době nic moc. Z těch mladších např. v Německu Marta Jandová, u nás svého času tařka neznámá, v Polsku Farna... Šanci na celosvětový úspěch měla Lucie Bílá, žel za předpokladu, že by zvládla jazykovou bariéru, do toho vědomě nešla. Obdobně Věra Bílá, která měla mimořádně slibně nakročeno, ale upřednostnila chlast, cigarety, automaty.

Zlatý slavík (a podobné, například Tý Tý) je anketa, tak to nutno vnímat. Primárně jde o popularitu. U mužů vyjma Gotta a Matušky většina ostatních úspěšných záhy z výsluní odešla. Nové tvůrčí počiny, nová alba (jak napsal pan Bárta) mají ohodnotit členové hudební akademie - ceny Anděl. Karel Gott, pane Bárto, vydal za uplynulý rok asi 5 alb, pravda skutečně nic nového, v jeho 73 letech to osobně neočekávám. Mně se Tomáš Klus velmi líbí jako pohodový a talentovaný písničkář. Zda však letošní úspěch ve Slavíku (já jsem úspěšně tipoval 1. místo) za rok obhájí, toť otázka, spíše nikoliv.

Bronzový slavík mě zklamal. Od Daniela Landy mám snad vše, rád jsem ho poslouchal, "přerody" jeho osobnosti jsem však raději moc nesledoval. Zklamal mě svým dosti zmateným vystoupením, kdy bylo takřka nemožné pochopit, co vlastně chce národu sdělit...

Pane Bárto, tváří Mattoni není Karel Gott, nýbrž Jan Kraus. Údajně první reklama v životě Karla Gotta je na čaj Aquila Team.

Nahoru

Re: Tomáš Klus Českým slavíkem

Za hodinu začíná na ČRo Radiožurnál koncert Jethro Tull na ostrově Wight 1970.

Nahoru