Stromy ve městě

Verze pro tisk |

Jaký je Váš názor na velké stromy ve městě?Jsou to potencionální zabijáci?Divíte se úředníkům,že si nechtějí vzít na triko úrazy,nebo zabití padajícím stromem či větví?
Na mé velké zahradě je dost stromů,vysazených ještě mým pradědečkem.Mohu potvrdit,že nebezpečné jsou.Před několika lety zničeho nic spadl při normálním větru krásný stříbrný smrk.Neřekli by jste,že je nemocný.Ale jeho kořeny byly zevnitř úplně shnilé.Naštěstí spadl naprosto nejvhodnějším způsobem a vytrhl z domu jen telefonní a elektrický kabel.Mohl spadnout na dva domy,na silnici,do el. a telef.vedení.Ani nedomýšlím..Mám dvě 130 let staré lípy.Z jedné spadla větev na kůlnu/rozbila ji/ a na kotec se psem/naštěstí byl na zahradě/.Z druhé pak se vylomila obrovská větev a spadla kus od manželky,která sekala trávu.Nechla jsem je ozeřat odb .firmou za 12 tis.A pak přišli z CHKO a chtěli mi dát pokutu 50tis.Odkázal jsem je na firmu.Když začínal mít nějak málo listí smuteční jasan,pod kterým jsme měli posezení,radši jsem ho pokácel.Naštěstí .V koruně bylo úplně vyhnilé dřevo a větve držely na kůře.A ještě jedno poučné.Před mnoha lety jsem chtěl pokácet strom který vyrůstal u zdi potoka.Nepovolil to.Po letech roztrhal zeď regulace a při vysoké vodě postupně popadalo asi 50m této regulace.Nová zeď stála 1,2 mil Kč.Nemuselo to být

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Stromy ve městě

Další případ,vítr vyvrátil obrovský topol,hned vedle školy v Novém Boru.Nic se naštěstí nestalo,ale pod typicky novoborskou diskuzí se objevil tento vtipný příspěvek
Žádám starostu Nového Boru, aby se neprodleně omluvil, že na pozemcích města, jehož je vrcholným představitelem, není sníh, ač je začátek ledna. Děti si nemají kde stavět sněhuláky! Nemůžou bobovat a ani sáňkovat! My platíme takový daně a město se svým přebujelým aparátem se ani nedovede postarat o pořádnou sněhovou nadílku! Evidentně je na vině zanedbaná údržba na místech, kde má být v zimě sníh a kam chodí naše děti za zimními radovánkami.
Okamžitě chceme pořádnou kupu sněhu, jinak ať všichni odstoupí!

Nahoru

Re: Stromy ve městě

Když nemůžou bobovat ani sáňkovat,tak ať se jdou klouzat ;-)

Nahoru

Re: Stromy ve městě

No jo,ale když začne ten přebujelý úřad něco dělat,tak zamrzne netransparentní koupaliště?!Vznikne tak kluziště s nádechem korupce,které v lobistickém marasmu následně odplaví podstatnou část městské kasy mimo mandát starosty!!!!.Což se dá hodnotit jako zneužití pravomocí veřejného činitele,což nehodláme ignorovat!!!!!Musíme se ptát,jestli si pan starosta Dvořák nebubnuje pouze na bubny zn.“KLUCÍ MÁME TO V KAPSE“.Brzy všechno zveřejníme!p.s.Legálně.!!!

Nahoru