Starosta Desné Marek Pieter (SLK) v tom umí chodit

Verze pro tisk |

Desenský Rath po x-té, ukázal se i jako skvělý spekulant s nemovitostmi.

Pochybné zakázky pro Syner, nevysvětlená fakta související s jeho údajnými úplatky a nově dokonce i
spekulace s nemovitostmi. A tenhle politik, chce se starosty, zavádět nové pořádky v celém Libereckém kraji!

Pieter je SMRT starostů

Poté co díky článku v MF Dnes vyšlo najevo ( http://goo.gl/ohg6z ), že Marek Pieter (SLK) rád kritizuje sporné zakázky na kraji a přitom sám nemá problém podepsat se pod spornou zakázku pro Syner za 150 milionů korun, tak by se mohlo zdát, že jde jen o výjimečný případ. Jenže informace o jeho vládnutí v Desné se kupí jedna za druhou a žádná z těch nových informací není ani trochu příznivá. Celé to vypadá, jakoby v Desné nevládnul starosta, ale gubernátor. Místo vysvětlování faktů souvisejících hlavně s jeho údajnými úplatky, volí raději cestu trestního oznámení na jeho největší kritiky. Podle mého názoru, je to však nejlepší cesta, jak pohřbít starosty :-(

Odtajněný záznam z protikorupční linky

Na stránkách CEDRu se lidé mohli dočíst následující informace o podezřelém z korupce Marku Pietrovi (SLK), cituji:

"Od firmy Strbag si nechal vyasfaltovat cestu k domu / 140 000.-Kč / + údajně přijal úplatek za nereklamaci cesty na Novinu. Od Developerů zřejmě přijal vysoký úplatek a bez vědomí Rady města pro ně snížil cenu pozemků na Souši z 500.- na 300.-Kč za 1m2, což nechal odhlasovat zastupitelstvem. Ověřit možno ze zápisu z Rady a porovnání s návrhem na prodej pozemků zastupitelstvu."

Po přečtení těchto anonymních řádků, jsem pochopil, že usvědčit někoho z korupce je skoro nemožné, ale jsou zde jasná fakta a na ty jsem se pana Pietera chtěl zeptat:

1.Od firmy Strbag si nechal vyasfaltovat cestu k domu...ANO nebo NE (Byla tato cesta vyasfaltována?)
2.Snížila se cena pozemků na Souši z 500.- na 300.-Kč za 1m2...ANO nebo NE
3.Schválilo zastupitelstvo snížení ceny pozemků na Souši....ANO nebo NE

Neptal jsem se tedy jestli bral nebo nebral úplatky, ale zajímal jsem se jenom o holé skutečnosti, jež lze jednoduše vysvětlit. A jeho odpověď? Na svém pozemku prý žádný asfalt nemá a jestli do středy 12.9.2012 neodstraním všechny ty kritické články, že na mě podá trestní oznámení pro pomluvu.

Lepší odpověď od "transparentního" politika snad ani očekávat nelze. Místo odpovědi, rovnou trestní oznámení.

Spekulace s nemovitostmi

A aby toho nebylo málo, tak se nám desenský Rath vybarvuje i jako schopný spekulant s nemovitostmi. Jak se může každý dočíst na stránkách občanského sdružení SOS Souš ( www.darre.org ), chtěla matka pana Pietera proměnit cca hektarovou louku na stavební parcelu.

Jak jsem zjistil, louku se jim už podařilo prodat, ačkoliv matka pana Pietera v žádosti o změnu v ÚP avizovala svůj zájem, postavit zde chalupu či srub. Pozemek je nyní tedy z 1/3 stavební parcela a do probíhajícího oficiálního územně plánovacího procesu je podána žádost, na kompletní proměnu louky na stavební parcelu. To znamená, že nikdo se v tuto chvíli nemůže odvolávat na možný střetu zájmů a pan Pieter může s novým majitelem kdykoliv jednat, jako nezúčastněná osoba. Může nyní celé své započaté dílo dokončit. Jak prosté a transparentně prozíravé od pana Pietera. Ze střetu zájmů už ho nikdo nikdy obvinit nemůže.

Občané Desné tak mohou jen spekulovat, jestli se nový majitel louky může nebo nemůže spoléhat na případné předchozí dohody s prodejcem. Mohou taky celkem logicky spekulovat nad tím, jestli se v brzké době zbylé dvě třetiny promění na stavební parcelu a jestli pan Pieter se svou matkou, budou nebo nebudou moci očekávat následnou odměnu za dokončení "dohodnutého" díla.

Dnes je 12.9.2012 a od pana Pietera mě vypršela lhůta, do kdy bych měl podle něho odstranit všechny kritické články. Bohužel pro něj jsem nic neodstranil a odstraňovat nebudu, naopak jsem jeden přidal, tak snad nepůjdu sedět :-)))

Kontakt na pana Pietera, kandidáta za Starosty pro Liberecký kraj najdete na http://goo.gl/XDKro

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Starosta Desné Marek Pieter (SLK) v tom umí chodit

Pan starosta vás tady veřejně pozval na kafe. Odmítl jste. Sám nevím, jestli vám fandit ve vašem spravedlivém boji nebo si o vás myslet, že jste jen štěkající pes, který tady někoho pomlouvá. Jestli je správně druhá varianta, udělal starosta to nejlepší, co mohl: podal na vás trestní oznámení. Pokud si myslíte, že je zloděj, podejte ho vy na něj. Ať tak či onak, volit ho nemusíte, volte si třeba bolševiky nebo nacisty, naše vyspělá demokracie vám to umožňuje.

Nahoru

Nerozumím smyslu vašeho komentáře

Pane Kafka, omlovám se, ale vůbec jsem nepochopil smysl vašeho komentáře (kritiky).

1) Proč bych měl chodit s tímto politikem na kafe, aby mi něco bokem dlouze vysvětloval? Proč nemůže odpovědět veřejně na jednoduché 3 otázky? Až zas tolik jsem toho po něm nechtěl. Nemám sebemenší potřebu osobního jednání s jakýmkoliv člověkem, který neumí vysvětlit holá fakta.

2) Proč bych měl na něj podávat trestní oznámení? Mě stačí, když na jeho kauzy upozorní novináři a voliči zváží, jestli takový člověk může nebo nemůže být garantem transparentních zakázek v Libereckém kraji.

Trestní odpovědnost pana Pietera (SLK)
Dokázat panu Pieterovi korupční jednání nebude určitě jednoduché a už vůbec ne rychlé. Davida Ratha museli sledovat rok nebo dva roky? Spíše věřím tomu (jenom spekuluji), že pana Pietera už protikorupční policie dávno monitoruje :-) Tohle je běh na dlouhou trať a chytit někoho za prsty je hodně těžké, ne-li nemožné...jde to hlavně u těch, kteří ztrácejí sebekontrolu a známky korupčního jednání jsou viditelné na konkrétních případech. Pokud nějaký novinář nahlédne pod pokličku toho, jak to funguje v Desné, tak ty náznaky korupčního jednání, najde skoro na každé druhé zakázce. Nejvíc se to ale projevilo na zakázce za 150 milionů pro Syner.

Nahoru

Re: Starosta Desné Marek Pieter (SLK) v tom umí chodit

1) Na mě někdo takto útočit, tak vůbec nevím, proč bych mu odpovídal. On měl tolik slušnosti, že vás pozval na kafe. Neříkám, že třeba nemáte pravdu, ale každopádně se veřejně chováte jako hulvát, a to vás diskvalifikuje.
2) Protože je to vaše povinnost.

Stačily vám tyto dvě odpovědi?

Nahoru